اولین و معتبرترین
مرجع محصولات ترمووود در ایران

اولین و معتبرترین <br>
مرجع محصولات ترمووود در ایران
از ترموود چی میدونید ؟

ترموود یا چوب ترمو چیست؟

ترموود یا چوب ترمو (ThermoWood) یکی از متریال‌های مدرن ساختمانی است. این نوع از چوب تحت فرآیند خاصی حرارت می‌بیند و ساختار سلولی آن تغییر می‌کند. این فرآیند همچنین باعث ایحاد برخی تغییرات شیمیایی و ساختاری می‌شود که باعث افزایش مقاومت این متریال نسبت به عوامل گوناگون محیطی می‌شود. این ویژگی‌ها چوب ترمو را به یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها برای نمای ساختمان و نیز فضاهای داخلی و بیرونی تبدیل کرده است. ما در مجموعه پارس آرای کوهستان، بهترین انواع این چوب را برای پروژه‌های ساختمانی تامین کرده و آن‌ها را اجرا می‌کنیم.

نحوه تولید ترموود

ترمووود چگونه تولید می‌شود؟

ترمووود در فرآیندی با نام عملیات اصلاح حرارتی به متریالی مقاوم، کاربردی و در عین حال زیبا تبدیل می‌شود. در این عملیات، بهترین انواع چوب در دمای 180 تا 230 درجه سانتی‌گراد در کوره‌های دارای محفظه ویژه تا 96 ساعت حرارت می‌بینند. همچنین در این فرآیند از بخار آب به‌عنوان یک عامل محافظ استفاده می‌شود که به جلوگیری از شکافتن و آسیب دیدن چوب در طول فرآیند کمک می‌کند.

مزایای ترموود یا چوب ترمو

مزایا و برتری های ترموود چیست ؟

چوب ترموود دارای همان بافت و نقش‌ونگارهای طبیعی چوب است. این مساله باعث می‌شود بتوانیم از متریال سنتی چوب، با اندکی اصلاح ساختاری، چوبی بسیار زیبا در طیف رنگ‌های طبیعی چوب از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای روشن تا قهوه‌ای تیره و رنگ‌های آجری و حتی طلایی بسازیم که با هر نوع از دکوراسیون همخوانی دارد. این چوب‌ها حال‌وهوای طبیعت را فضاهای داخلی و خارجی ساختمان می‌آورند و فضایی دلپذیر و آرام می‌سازند.

برخی از مزایای استفاده از ترمووود در ساختمان عبارتند از:

 • تنظیم رطوبت فضاهای داخلی در حد طبیعی و متناسب با نیازهای طبیعی انسان
 • انعطاف‌پذیری سازه‌های ساخته‌شده با ترموود و کل نسبت به ارتعاشاتی مانند زلزله
 • عایق‌سازی محیط نسبت به سروصدای بیرون از ساختمان
 • مقاومت بالا در برابر تغییرات جوی و امکان استفاده در شرایط اقلیمی متفاوت
 • آسانی در برش با ابزارها و تجهیزات مخصوص و ایجاد طرح‌های دلخواه
 • امکان نصب آسان و سریع در نما و فضاهای داخلی
 • وزن کمتر نسبت به بسیاری از متریال‌های رایج در نمای ساختمان
مزایای ترموود یا چوب ترمو

مزایا و برتری های ترموود چیست ؟

چوب ترموود دارای همان بافت و نقش‌ونگارهای طبیعی چوب است. این مساله باعث می‌شود بتوانیم از متریال سنتی چوب، با اندکی اصلاح ساختاری، چوبی بسیار زیبا در طیف رنگ‌های طبیعی چوب از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای روشن تا قهوه‌ای تیره و رنگ‌های آجری و حتی طلایی بسازیم که با هر نوع از دکوراسیون همخوانی دارد. این چوب‌ها حال‌وهوای طبیعت را فضاهای داخلی و خارجی ساختمان می‌آورند و فضایی دلپذیر و آرام می‌سازند.

برخی از مزایای استفاده از ترمووود در ساختمان عبارتند از:

 • تنظیم رطوبت فضاهای داخلی در حد طبیعی و متناسب با نیازهای طبیعی انسان
 • انعطاف‌پذیری سازه‌های ساخته‌شده با ترموود و کل نسبت به ارتعاشاتی مانند زلزله
 • عایق‌سازی محیط نسبت به سروصدای بیرون از ساختمان
 • مقاومت بالا در برابر تغییرات جوی و امکان استفاده در شرایط اقلیمی متفاوت
 • آسانی در برش با ابزارها و تجهیزات مخصوص و ایجاد طرح‌های دلخواه
 • امکان نصب آسان و سریع در نما و فضاهای داخلی
 • وزن کمتر نسبت به بسیاری از متریال‌های رایج در نمای ساختمان
ویژگی مصحولات ما

ویژگی محصولات

ویژگی ها 

خصوصیات ترمووود

ویژگی‌های چوب ترموود

ویژگی‌های چوب ترموود عموما ناشی از روش تولید آن یعنی عملیات اصلاح حرارتی است، زیرا در این فرآیند از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود. چوب ترمو همچنین مانند برخی دیگر از انواع چوب تحت فشار قرار نمی‌گیرد. از سوی دیگر سه روش متفاوت برای رنگ کردن این چوب وجود دارد که عبارتند از: سنباده‌زنی چوب طبیعی، رنگ آمیزی ترمووود و استفاده از لاک محافظ. برخی از ویژگی‌های ترموود را از نگاه تخصصی با هم مرور می‌کنیم.

پایداری ابعادی ترموود

گرمای شدیدی که چوب در طول فرآیند ترمو کردن در معرض آن قرار می‌گیرد، به عمق و هسته چوب نفوذ می‌کند. این فرآیند باعث می‌شود تمام رطوبت و رزین از چوب حذف شود. بنابراین چوب ترمووود به تغییرات رطوبت واکنش نشان نمی‌دهد. این یعنی خطر تورم، ترک خوردن و انقباض آن کاهش می‌یابد و به آن اجازه می‌دهد شکل خود را به مراتب بهتر حفظ کند.

عدم آسیب به محیط زیست

چوبی که برای تولید ترمووود استفاده می شود از جنگل‌های مدیریت شده و دارای گواهی PEFC برداشت می‌شود و از آنجا که هیچ‌گونه مواد شیمیایی در طول تولید آن استفاده نمی‌شود، ترموود یک متریال سازگار با محیط زیست است. مزیت دیگر این چوب همچنین در امکان بازیافت آن است که متریال‌های دیگری مانند سنگ فاقد آن هستند.

طول عمر بالای ترمووود

هنگامی که چوب ترمو در فرآیند اصلاح حرارتی قرار می‌گیرد، متوسط طول عمر آن افزایش می‌یابد. مدت زمان ماندگاری چوب بستگی به گرمایی دارد که به شکل کنترل شده و در زمان مشخص در معرض آن قرار می‌گیرد، اما به‌طور کلی هر چه دما بالاتر باشد، طول عمر بیشتری خواهد داشت. از سوی دیگر مقاومت این چوب نسبت به عوامل بیولوژیک مانند قارچ‌ها، حشرات و جونده‌ها باعث افزایش بیشتر دوام آن می‌شود.

عایق بودن ترموود نسبت دما، صدا و...

خشک شدن هسته چوب در فرآیند ترمو باعث ایجاد حفره‌هایی بسیار ریز در چوب می‌شود. این مساله ترموود را به یک عایق صوتی بی‌نظیر تبدیل می‌کند. بنابراین از این چوب می‌توان برای عایق‌سازی محیط در کلانشهرها و هر محیط پرسروصدا استفاده کرد. فرآیند ترمو همچنین رسانایی حرارتی آن را کاهش می‌دهد. بنابراین باعث بهره‌وری انرژی در ساختمان و مقاومت در برابر گرما، سرما و رطوبت می‌شود.

انواع ترموود

انواع ترموود بر اساس نوع فرایند تولید

همان‌طور که می‌دانید ترموودها به کمک دمای بالا ساخته می‌شوند. انتخاب دمای مناسب برای چوب‌ها یکی از مهم‌ترین نکات در این حوزه است. هرچه دمای کوره پخت بیشتر شود، مقاومت و عمر ترموود تولید شده هم بیشتر می‌شود. البته بالابردن دما با هدف‌های خاصی انجام می‌شود.

ترمو دی

ترمو دی یا Termo-D  اولین نوع ترموود بر اساس فرایند تولید است. حرف D مخفف کلمه Durability است.این کلمه به ماندگاری و دوام چوب اشاره می‌کند. در این حالت چوب در معرض دمای حداکثر ۲۲۰ درجه قرار می‌گیرد. این چوب نسبت به پوسیدگی و رطوبت مقاومت بسیار بالایی نشان می‌دهد. درحقیقت به‌خاطر تحمل بالای گرما، این چوب دوام بالایی نسبت به عوامل مختلف دارد.

به‌خاطر دوام بالای ترمو دی، از آن در فضاهای باز و محیط بیرونی استفاده می‌شود. نمای بیرونی و درب‌ها را می‌توان با استفاده از این نوع چوب پوشش داد. علاوه بر این می‌توان در اتاق‌های سونا و یا حمام از این نوع چوب استفاده کرد. در میان انواع ترموودها این چوب بالاترین مقاومت را نشان می‌دهد. به همین دلیل می‌توان از آن در فضاهای دارای رطوبت نیز استفاده کرد. اگر قصد دارید که نمای تقریباً تیره داشته باشید، ترمو دی انتخاب مناسبی است.

ترمو اس

ترمو اس یا Termo-S یکی دیگر از انواع ترموود است. حرف S مخفف کلمه Stability است.این کلمه برای ثبات و پایداری ترموود استفاده می‌شود. این دسته از ترموودها در برابر دمای ۱۸۰ درجه قرار می‌گیرند. با این کار مقاومت چوب بالا می‌رود و در برابر شرایط محیطی از ثبات مناسبی برخوردار است. دوام آن نسبت به پوسیدگی و رطوبت بالا است و عمر بالایی دارد.

ترمو اس از ترموودهایی است که کاربردهای مختلفی دارد. از این چوب کمتر در نمای بیرونی ساختمان استفاده می‌شود. درکل ترمو اس ثبات نسبتا خوبی دارد؛ اما مناسب فضاهای بیرونی نیست. از این نوع چوب می‌توان در نمای داخلی خانه استفاده کرد. ترمو اس مناسب فضاهای خشک است؛ بنابراین نمی‌توان در اتاق‌های سونا از آن استفاده کرد. این چوب دوام کمتری نسب به ترمو دی، در برابر رطوبت دارد.

انواع ترموود

انواع ترموود بر اساس نوع چوب

دومین دسته‌بندی انواع ترموود بر اساس نوع چوبی است که در برابر دما قرارمی گیرد. نوع چوب در طول عمر و دوام آن اهمیت بالایی دارد. هر چوب مقداری مقاومت نسبت به دما دارد. به همین دلیل انتخاب یک چوب خوب برای ترموود از اهمیت بالایی برخوردار است.

ترموود چوب سخت

سخت چوب در حقیقت به دسته‌ای از چوب‌ها گفته می‌شود که از تراکم نسبتا بالایی برخوردار هستند. سخت‌چوب‌ها مناسب ساخت‌وساز هستند و به‌خاطر دوام خوب، می‌توان از آنها در فضاهای مختلفی استفاده کرد. از میان درختان می‌توان به درخت افرا، صنوبر، بلوط و گردو اشاره داشت که دوام چوب این درخت‌ها بالا است. یک چوب سخت به‌راحتی خراب نمی‌شود. استفاده از چوب سخت برای ترموود یک انتخاب مناسب است. ماندگاری و عمر سخت‌چوب‌ها بسیار بالا است و می‌توان در نمای بیرونی ساختمان‌ها به کار برد.

ترموود چوب نرم

نرم‌چوب‌ها به درختانی اطلاق می‌شود که تراکم کمتری نسبت به سخت چوب دارند. از نرم‌چوب‌ها می‌توانیم به درخت کاج، سرو، چوب قرمز و سرخدار اشاره کنیم. معمولاً از نرم‌چوب‌ها برای ساخت وسایل کوچک استفاده می‌شود. به‌خاطر شکننده بودن آنها دوام کمتری دارند. این نرم چوب مناسب استفاده در فضا داخلی خانه‌ها است. همچنین این نرم‌چوب‌ها را می‌توان به‌عنوان یک چوب ارزان‌قیمت استفاده کرد.

تاثیر شرایط آب و هوا بر ترمووود

تاثیر شرایط آب و هوایی مرطوب بر مقاومت چوب ترمووود

تمامی انواع چوب مستعد حفظ رطوبت هستند. چوب هایی که به طور مرتب در فضای مرطوب قرار دارند در معرض خطر پوسیدگی قرار می گیرند بطوریکه با وارد شدن رطوبت به الوارهای چوب زمینه جهت پوسیدگی چوب فراهم می شود. همچنین اگر چوبی را که در معرض رطوبت شدید قرار داشته است را، به جهت خشک شدن، در معرض نور خورشید قرار دهیم چوب به اصطلاح دچار تاب می شود و کیفیت اولیه خود را از دست خواهد داد. مقاومت چوب ترمووود در برابر رطوبت بسیار بالا است. این چوب به دلیل حرارت دیدن در هنگام تولید تمامی رطوبت خود را از دست داده و در اثر رطوبت کیفیت خود را حفظ کرده و آسیبی نخواهد دید.

آب و هوای گرم و خشک (Dry Climates)

شرایط آب و هوایی گرم و خشک مانند بیابان ها نیز به دلیل نور شدید خورشید و تغییرات دمایی بالا بر روی مقاومت چوب ترمووود بسیار اثر گذار است. چوب های معمولی با قرار گرفتن در معرض آب و هوای گرم و خشک به دلیل نوسانات مداوم دما در طی روز و شب، دچار انبساط و انقباضات متعدد می شوند و همین امر موجب ایجاد ترک و در نهایت شکسته شدن چوب خواهد شد.

اما مقاومت چوب ترمووود به دلیل قرارگیری در معرض دمای بالا در هنگام تولید دچار مشکل نخواهد شد و شما در آب و هوای گرم نیز می توانید از این نوع چوب استفاده کنید. شایان ذکر است که قرارگیری در معرض نور خورشید و اشعه ی ماورای بنفش در طولانی مدت می تواند موجب افت کیفیت رنگ چوب شود. برای حل کردن این مشکل نیز می توانید به طور مرتب از روغن های محافظ چوب استفاده کنید. روغن های محافظ چوب را می توانید بسته به میزان شدت نور و همچنین میزان قرارگیری چوب ترمووود در معرض نور، مورد استفاده قرار دهید.

تاثیر آب و هوای سرد و کوهستانی بر مقاومت چوب ترمووود

آب و هوای سرد و کوهستانی نیز می تواند اثرات مخربی بر مقاومت انواع چوب بگذارد. میزان این تاثیرات بر حسب منطقه ی جغرافیایی می تواند متفاوت باشد. زیرا مناطقی که تغییرات دمایی زیادی را در فصول سرد و گرم تجربه می کنند دائما در حال تغییر آب و هوا هستند و از رطوبت و گرما به سرما و خشکی و بالعکس تغییر حالت می دهند. در این جا هم مقاومت چوب ترمووود ما را یاری خواهد نمود و این نگرانی را نیز از بین خواهد برد. فرآیند حرارت دیدن الوارهای چوب ترمووود، لایه محافظتی ای را بر روی سطح چوب ایجاد می کند که باعث می شود ظاهر و مقاومت چوب ترمووود در انواع شرایط آب و هوایی حفظ شود و کمترین میزان آسیب پذیری را داشته باشد.

با ذکر تمامی موارد گفته شده می توانیم نتیجه بگیریم که چوب ترمووود دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی است که استفاده از آن را از هر جهت به خصوص از بعد اقتصادی به جهت مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی مختلف توجیه می کند. به بیان ساده تر در هنگام استفاده از چوب ترمووود نیازی نیست که به شرایط آب و هوایی توجه کنید و می توانید بدون در نظر گرفتن آب و هوا اقدام به تهیه وسایل ساخته شده از این نوع چوب کنید. چوب های ترمووود دارای رنگ بندی های جذابی هستند و استفاده از آن ها برای هر نوع سلیقه ای امکان پذیر خواهد بود.

استاندارد چوب ترموود

استانداردهای چوب های ترموود

شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان چوب‌های فراوری شده ترموود و محصولات چوبی است. تغییراتی که در روند ایجاد چوب ترموود روی چوب‌های طبیعی ایجاد می‌شود، تمام ویژگی‌های فیزیکی و مشخصات فنی چوب را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین استانداردهای چوب های ترموود را از می‌توان از دو جهت مورد بررسی قرار داد:

 • بررسی مقاومت چوب‌های ترموود در شرایط محیطی و بیولوژیکی
 • ویژگی‌های مکانیکی ترموود

   

  ویژگی‌های مکانیکی چوب‌های ترموود

   

  استانداردهای چوب های ترموود در قسمت ویژگی‌های مکانیکی آن شامل موارد مختلفی می‌شود:

  • چگالی
  • توان نگهداری پیچ و مهره
  • مقاومت خمشی
  • مقاومت فشاری
  • میزان سختی
  • تورم ناشی از رطوبت
  • هدایت حرارتی
  • ضریب اصطکاک
  • مقاومت در برابر حریق
  • انتشار بو

    

   تغییراتی که در ساختار سلولی و میزان تراکم چوب‌های ترموود رخ می‌دهد، توانایی نگهداری میخ و پیچ در این چوب‌ها را حدود بیست درصد کاهش می‌دهد. همچنین میزان مقاومت خمشی این چوب‌ها نیز نسبت به چوب‌های طبیعی کمتر است. استانداردهای چوب های ترموود در قسمت مقاومت خمشی بر اساس استانداردهای EN408 و EN310 محاسبه می‌شود. میزان این مقاومت برای چوب‌های ترموود با چگالی‌های مختلف کاملا متفاوت است.

   میزان سختی سطح چوب‌های ترموود که بر اساس استاندارد EN1534 محاسبه می‌شود، نسبت به چوب‌های طبیعی بیشتر است. ضمن اینکه این میزان سختی در طی فرایند گرمادیده شدن به هیچ عنوان نباید کم‌تر شود. یکی دیگر از استانداردهای چوب های ترموود، عملکرد آن در برابر رطوبت است. این چوب‌ها نسبت به چوب‌های معمولی عملکرد بهتری دارند. استاندارد مرجع برای محاسبه این پارامتر نیز، استاندارد EN113 است.

   مورد بعدی، هدایت حرارتی این چوب‌ها است که معمولا ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از سایر چوب‌ها است. به همین دلیل است که معمولا برای محیط‌هایی مثل سونا از چوب ترموود استفاده می‌شود. میزان این پارامتر نیز بر اساس استانداردهای EN13787 و EN12667 محاسبه می‌شود.

   چگالی یا دانسیته

   یکی دیگر از استانداردهای چوب های ترموود که باید مورد بررسی قرار بگیرد، چگالی آن است. چگالی چوب‌های ترموود نسبت به چوب‌های معمولی کم‌تر است. زیرا رطوبت در این چوب‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است و صمغ موجود در آن نیز از بین رفته است.

   نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که میزان چگالی ترموود با توجه به استانداردهایی مثل ISO3131، EN317 و EN4773 بررسی می‌شود. البته میزان چگالی چوب‌های ترموود با توجه به متفاوت بودن نوع چوب‌ها، شرایط رشد درخت، شرایط محیطی و … کاملا متفاوت خواهد بود و عدد ثابتی ندارد. اما به طور کلی میزان چگالی آن‌ها نسبت به چوب‌های معمولی ۱۰ درصد کمتر است.

    

   ضریب اصطکاک

   یکی دیگر از استانداردهای چوب های ترموود، میزان ضریب اصطکاک یا مقاومت آن‌ها در برابر لغزندگی است. توجه به این پارامتر و رعایت این استاندارد برای ترموودهایی که به عنوان پارکت یا کفپوش مورد استفاده قرار می‌گیرند کاملا واجب است. البته میزان قابل قبول ضریب اصطکاک برای فضاهای مختلف کاملا متفاوت است. اما به طور کلی هنگام تعیین آن باید به استانداردهایی مثل EN1389، BS4592 و … توجه کرد.

   مقاومت چوب‌های ترموود در برابر شرایط محیطی

   یکی دیگر از سری استانداردهای چوب های ترموود، مربوط به بررسی ویژگی‌هایی می‌شود که میزان مقاومت آن‌ها در شرایط محیطی و بیولوژیکی را نشان می‌دهد. این ویژگی‌ها شامل چند مورد زیر می‌شود:

   • ثبات و پایداری ابعادی
   • مقاومت ترموود در شرایط بیولوژیکی
   • عمر مفید
   • رنگ طبیعی
   • مقاومت ترموود در شرایط آب و هوایی

     

    فرایند ترموود شدن چوب به شکل قابل توجهی باعث افزایش ثبات و پایداری آن می‌شود. ضمن اینکه هم‌زمان میزان رطوبت موجود در چوب را نیز کاهش می‌دهد. برای این موضوع نیز از استانداردهای EN113 و EN1910 استفاده می‌شود.

    یکی دیگر از مواردی که به عنوان استانداردهای چوب های ترموود باید مود توجه قرار بگیرد، مقاومت آن‌ها در شرایط بیولوژیکی است. زمانی که چوب‌ها در فرایند ترموود شدن قرار می‌گیرد، مواد قندی موجود در آن‌ها از بین می‌رود. به همین دلیل است که در برابر قارچ‌ها و باکتری‌ها مقاوم می‌شوند. در نتیجه چوب‌های ترموود نسبت حضور موجوداتی مثل سوسک‌های چوب‌خوار یا خرابی‌هایی مثل پوسیدگی مقاوم هستند.

    عمر مفید چوب و مقاومت آن در شرایط پرخطر، یکی دیگر از موضوعاتی است که طبق استانداردهای چوب های ترموود باید مورد بررسی قرار بگیرد. چوب‌های ترموو شده در زمینه دوام و پایداری و عمر مفید، بر اساس استاندارد EN335 در پنج رتبه مختلف تقسیم می‌شود. شما با توجه به نیازی که دارید و کاربری ساختمان مورد نظر می‌توانید یکی از این پنج رتبه را انتخاب کنید.

آخرین محصولات

آخرین محصولات چوب ترمووود

محصولات و پکیج های چوب ترمووود 

کاربرد های اصلی چوب ترمو

کاربردهای ترمووود در طراحی بیرونی و نما

چوب ترمووود به دلیل دوام، پایداری و لوکس بودن شهرت دارد. ادغام دوام و زییایی در ترموود آن را به یکی از متریال‌های پرکاربرد در نمای ساختمان، محوطه‌سازی، مبلمان شهری و نیز سازه‌های بیرون از فضاهای داخلی تبدیل کرده است. رایج‌ترین کاربرد در این زمینه استفاده به‌عنوان نمای ساختمان است. نمای ترموود چنان تفاوتی را ایجاد می‌کند که بناهایی دارای این نما، به بناهایی متمایز و زیبا در شهر و منطقه تبدیل می‌شوند. ترموود همچنین در برابر نور آفتاب، باران و برف، باد و عوامل بیولوژیک، مقاوت بسیاری دارد. برخی از کاربرهای این چوب در فضاهای بیرونی را با هم مرور می‌کنیم:

 • ساخت آلاچیق ترموود
 • ساخت پرگولا با چوب ترمووود
 • ساخت انواع نماهای مدرن و کلاسیک با ترموود
 • کف‌سازی با الوارهای ترموود در فضاهای بیرونی مانند پیاده‌روها و کنار استخر
 • ساخت نیمکت، سطل زباله و آبخوری با ترموود
 • کفپوش کردن آلاچیق با چوب ترمو
 • استفاده از ترموود در روف‌گاردن

درباره چوب ترمووود بیشتر بدانید

دانشنامه چوب ترمووود

برترین واردکننده ترموود در ایران | این شرکت موفق و باسابقه چه ویژگی‌هایی دارد؟
29 شهریور 1402 بازدیدها: 3

برترین واردکننده ترموود در ایران | این شرکت موفق و باسابقه چه ویژگی‌هایی دارد؟

آیا برترین واردکننده ترموود در ایران را می‌شناسید؟ ترموود نوعی چوب است که برای نمای درونی و بیرونی سازه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. مرغوب‌ترین چوب برای ساخت ترموود، از جنگل‌های کشورهای فنلاند، استونی، روسیه و آلمان تهیه می‌شود. البته ترموودهای وارداتی درجات مختلفی دارند. شرکت…

بهترین کمپانی تولیدکننده ترموود در جهان | چه درس‌هایی می‌توان از این کمپانی آموخت؟
28 شهریور 1402 بازدیدها: 8

بهترین کمپانی تولیدکننده ترموود در جهان | چه درس‌هایی می‌توان از این کمپانی آموخت؟

آیا بهترین کمپانی تولیدکننده ترموود در جهان را می‌شناسید؟ ترموود فنلاندی لوناوود یک متریال چوبی زیبا است که تنها با استفاده از گرما و بخار ساخته می‌شود. این نوع اصلاح حرارتی، چوب نوردیک را از نظر ابعادی پایدار و کاملاً بدون مواد شیمیایی در…

عوامل مخرب چوب ترمووود | چه عواملی این متریال را از بین می‌برند؟
27 شهریور 1402 بازدیدها: 10

عوامل مخرب چوب ترمووود | چه عواملی این متریال را از بین می‌برند؟

با رعایت نکات نگهداری از ترمووود ماندگاری آن افزایش پیدا می‌کند چوب ترمووود متریالی زیبا و مقاوم است که محدودیت‌های چوب خام را ندارد. کاربردهای فراوان ترمووود باعث شده است که از این محصول به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و مرغوب‌ترین متریال‌های طراحی دکوراسیون یاد…

خصوصیات فیزیکی و مکانیکی ترموود | عوامل محبوبیت و افزایش کاربرد این چوب
26 شهریور 1402 بازدیدها: 11

خصوصیات فیزیکی و مکانیکی ترموود | عوامل محبوبیت و افزایش کاربرد این چوب

ترموود خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بی‌نظیری دارد ترموود متریالی مرغوب است که در اغلب بخش‌های دکوراسیون داخلی و بیرونی مورداستفاده قرار می‌گیرد. خصوصیات ویژه ترموود آن را به یکی از بهترین و مقاوم‌ترین متریال‌ها تبدیل کرده است. مقاومت بالا در برابر ضربه، رطوبت، حرارت…

اعتماد شما سرمایه ما

مشتریان ما

همکاران سیستم
گروه مپنا
بانک شهر
شرکت سامان کیش
هیمالیا
شرکت ال جی
بانک صادرات ایران
شرکت درسا
چرا ترمووود با پارس آرای

پارس آرای کوهستان ارایه کننده کامل ترین مجموعه محصولات ترمووود در ایران

ترموود برترین متریال بر پایه چوب در اجرای پروژه‌های نما و طراحی داخلی و بیرونی ساختمان است. وزن سبک، پایداری ابعادی و طول عمر بالا، این چوب را به انتخاب اول کافرمایان در بسیاری از پروژه‌ها تبدیل کرده است. با این حال خرید ترموود اصل و درجه یک، خرید از مرجع معتبر را به ضرورت تبدیل می‌کند. مجموعه پارس آرای کوهستان، نخستین و باسابقه‌ترین مرجع خرید ترموود در ایران و یکی از برترین مجریان انواع پروژه‌های ترموود است.

پارس آرای کوهستان با بیش از 16 سال سابقه در عرصه واردات انواع چوب‌های تخصصی ساختمان از جمله ترمووود تاکنون موفق به اجرای صدها پروژه در سراسر ایران در زمینه‌های اجرای نمای ساختمان، ساخت سازه‌های چوبی مانند: آلاچیق، پرگولا و خانه چوبی و نیز اجرای ترموود در فضاهایی داخلی شده است. ما همچنین بهترین چوب‌های ترمو را با قیمت رقابتی ارائه می‌کنیم و با ارائه خدمات پس از فروش و مشاوره پیش از خرید و اجرا، به سرمایه بزرگ رضایت مشتریان خود دست یافته‌ایم.

آخرین پروژه های ما در چوب ترمووود

جستجو
Generic filters

مهندس عاشوری – متل قو | چوب ترمووود و اجرای آن در پروژه‌

مهندس عاشوری – متل قو | چوب ترمووود و اجرای آن در پروژه‌

نوع چوب : Thermo R Pine 20x138x3000-4800mm FF چوب سوزنی برگ ترمو شده محصول کمپانی Brenstol (بدون گره)

مهندس علیشاهی – ستارخان | نمای جذاب ترموود

مهندس علیشاهی – ستارخان | نمای جذاب ترموود

این پروژه واقع در خیابان ستارخان تهران است که در سال 91 احداث شده و نمای چوبی آن توسط شرکت پارس آرای کوهستان تهیه و اجرا شده است .

پروژه مهندس شرفی – یوسف آباد | نما

پروژه مهندس شرفی – یوسف آباد | نما

این پروژه واقع در یوسف آباد تهران است که در سال 91 احداث شده و نمای چوبی آن توسط شرکت پارس آرای کوهستان تهیه و اجرا شده است .

پروژه مهندس مشهدی – یخچال | نما

پروژه مهندس مشهدی – یخچال | نما

این پروژه واقع در یخچال تهران است که در سال 1392 احداث شده و نمای چوبی آن توسط شرکت پارس آرای کوهستان تهیه و اجرا شده است .

پروژه مهندس محمدعلی اسلامی – شهرک نفت | نما

پروژه مهندس محمدعلی اسلامی – شهرک نفت | نما

این پروژه واقع در پاسداران تهران است که در سال 1388 احداث شده و نمای چوبی آن توسط شرکت پارس آرای کوهستان تهیه و اجرا شده است .

پروژه مهندس حسین پور – خیابان شهید دستگردی | نما

پروژه مهندس حسین پور – خیابان شهید دستگردی | نما

این پروژه واقع در خیابان شهید دستگردی تهران است که در سال 1395 احداث شده و نمای چوبی آن توسط شرکت پارس آرای کوهستان تهیه و اجرا شده است .

پروژه مهندس مهربخش – ازگل | نما

پروژه مهندس مهربخش – ازگل | نما

این پروژه واقع در ازگل تهران است که در سال 1398 احداث شده و نمای چوبی آن توسط شرکت پارس آرای کوهستان تهیه و اجرا شده است .

مهندس گیوه چیان – اقدسیه | دکوراتیو و خاص، همچون ترموود

مهندس گیوه چیان – اقدسیه | دکوراتیو و خاص، همچون ترموود

در این پروژه نمای داخلی لابی ساختمان واقع در خیابان اقدسیه توسط شرکت پارس آرای کوهستان طراحی و با استفاده از ترموود های وارداتی اجرا شده است.

پروژه مهندس گلرو – زعفرانیه | جذاب تر کردن نمای سنگی با چوب

پروژه مهندس گلرو – زعفرانیه | جذاب تر کردن نمای سنگی با چوب

این پروژه واقع در زعفرانیه تهران است که در سال 91 احداث شده و قطعه چوبی نمای آن توسط شرکت پارس آرای کوهستان تهیه و اجرا شده است .

اپلیکیشن پک وود

اپلکیشن فروشگاهی پک وود خرید چوب ترمووود به صورت آنلاین

خرید اینترنتی محصولات چوبی ساختمان به ویژه چوب ترمووود اولین فروشگاه تخصصی چوب ساختمان

اپلیکیشن فروشگاه ترموود

دانلود اپلیکیشن پک ووود

تماس

با ما در تماس باشید