پرگولا در پروژه لواسان

پرگولا در پروژه لواسان

01.مقدمه پروژه

آرشیتکت :  جناب  آقای مهندس  شهراسوند پروژه فوق که در منطقه لواسان بزرگ اجرا  شده است در دو قسمت اصلی از محصولات شرکت پارس آرای کوهستان استفاده کرده است.

02. بستر کار اجرایی

در این پروژه بر اساس  طرح آرشیتکت با توجه به سازه اجرا  شده در قسمت شمالی ویلا  ( محوطه آشپزخانه ) و مسقف  بودن قسمت یاد شده با استفاده از پروفیل  های  طولی آهنی  40*80 نظر بر این شده که به وسیله پروفیل های تمام چوب  20*115 ترمو پاین به صورت کامل  کاور شوند. در این حالت با توجه به سطوح کاور شده این حس به بیننده القا میشود که کل  سازه به وسیله الوار های  یکپارچه کار شده است .

در این حالت در ابتدا  کلیه قسمت ها به وسیله الوارهای  36*47 اشباع  در جهت عمود بر اجرای  طرح نهایی  زیر سازی شده اند.  فواصل  مابین زیر سری  ها  در این قسمت محور به محور هر 50 سانتی متر کار شده است . پس  از اتمام زیر سازی  چوبی  چوب  های  ترمو پایین توسط پیچ های  تمام استیل 4.5*40 spax  به شبکه زیر سازی  متصل شده اند .

03. مشخصات فنی اجرایی

در قسمت حیاط جنوبی  این ویلا  جهت اجرای  آلاچیق  محوطه از الوار های  42*140 ترمو پایین و جهت کاور کردن المان های  افقی  و عمودی  یا به اصطلاح سازه فلزی  آلاچیق از پروفیل های  20*115 شمش  استفاده شده است . در این قسمت با توجه به طرح آرشیتکت جهت تولید طرح خاص الوار های  سقف آلاچیق  و پروفیل  های  گونیا شکل زیرتیر های  اصلی همگی توسط  دستگاه سی  ان سی  مدلسازی  شده و برش خورده اند . لازم به توضیح است پس  از بررسی  نوع سازه اجرا  شده برای  آلاچیق  چوبی  در ابتدا  اتصالات مخصوص  نصب این پروژه ساخته شده و بعد از رنگ آمیزی  اتصالات که به وسیله تکنولوژی  رنگ آمیزی الکترو استاتیک انجام شده است نسبت به مونتاژ و نصب  الواره ها  اقدام شده است.

در اجرای پروژه های  که قرار است از الوارهای  ترمو پاین در آن استفاده شود اصولا در ابتدا کلیه الواره  و مقاطع پس  ازتایید کارفرما و آرشیتکت طرح قل از نصب  رنگ آمیزی شده و سپس  نسبت به نصب آن اقدام میشود .

در این پروژه نیز در ابتدا کلیه الوار های  بام آلاچیق  به وسیله رنگ walnut  محصئل  کمپانی  mocopinus  آلمان در دو نوبت رنگ آمیزی  شده و پس از خشک شدن آنها  نسبت به نصب  مقاطع اقدام شده است.