چوب ترمووود و اجرای آن در پروژه‌ی متل قو

چوب ترمووود و اجرای آن در پروژه‌ی متل قو

01.مقدمه پروژه

پروژه متل قو را به جهت نوع مقطع می‌توان گفت از اولین پروژه هایی بوده که در آن از مقاطع ترمو شده‌ی بدون گره استفاده شده است . جهت اجرای این پروژه و با توجه به نظر آرشیتکت محترم برای اجرای دیواره‌ی تراس های شرقی وغربی و همچنین باند‌های افقی بین طبقات، از سری چوب‌ها‌ی ترمووود استفاده شده است.

02. بستر کار اجرایی

در ابتدا با توجه به اینکه محل اجرا در شمال کشور (سلمان شهر ) بوده رعایت نکات فنی زیر کار و ارائه‌ی دتایل صحیح جهت آماده سازی بستر، از دغدغه‌های اصلی مجموعه بوده است . جهت زیر کار این پروژه دتایل اجرای شاسی کشی فلزی به وسیله پروفیل 20*40 در فواصل معین 50 سانتی متری در جهت افقی به کارفرما داده شده و پس از حصول اطمینان از نحوه صحیح اجرای آن و رنگ آمیزی اپوکسی مناسب قسمت شاسی کشی شده، از کارفرما توسط مهندسین شرکت پارس آرای کوهستان تحویل گرفته شده است.

03. مشخصات فنی اجرایی

پس از طی شدن مراحل پیشین و در مرحله‌ی نصب، ابتدا کل قسمت‌های مورد نظر در این پروژه به وسیله‌ی چوب‌های تمام اشباع Nordic pine sawn wood که دارای ضخامت بالای 35 میلیمتر هستند و بسیار برای آب و هوای شمال کشور مناسب می‌باشند زیر سایی شده و پس از تراز کردن قسمت های مورد نظر چوب‌های رویه 20*138 ترمو شده،  به وسیله‌ی پیچ‌های تمام استیل 38*40 به شاسی چوبی متصل شده اند .

لازم به توضیح است با توجه به استاندارد همیشگی شرکت پارس آرای کوهستان و نظر محترم آرشیتکت، تمام کنج‌های بیرونی و داخلی در این پروژه فارسی بر شده و جهت استحکام بیشتر در نقاط برش، زیرسازی چوبی به صورت دوبل اجرا شده است .

پوشش استفاده شده در این پروژه از نوع رنگ Mahagony محصول کمپانی MocoPinus آلمان بوده و در دو نوبت اجرا شده است .

مدت زمان اجرای این پروژه برابر 25 روز کاری بوده است .

در پایان از کارفرما محترم این پروژه  بابت اعتمادشان به مجموعه پارس آرای کوهستان کمال تشکر را داریم .  

صدای رضایت مشتری آقای مکرمی
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]