نمای چوبی ترمو در قلهک

نمای چوبی ترمو در قلهک

01.مقدمه پروژه

تجربه شرکت مهندسی کانسپت دیزاین و اعتماد این مجموعه مهندسی برای استفاده از محصولات شرکت پارس آرای کوهستان برای پروژه قلهک باعث شد بیش از 70 درصد نمای این پروژه به وسیله چوب های شرکت پارس آرای کوهستان تامین گردد .

02. بستر کار اجرایی

با توجه به طرح آرشیتکت محترم این پروژه و داشتن المان های قائم به صورت سراسری در نمای شمالی این پروژه پس از بررسی  های بسیار و پیشنهاد های مالی مختلف و سهل کردن خرید کارفرما محترم و همچنین حفظ طرح و کیفیت مطلوب مقطع چوب ترمو 90*42 محصول کمپانی Thermory  فنلاند نهایی شد و برای این پروژه استفاده شد.

عموما در بسیاری از پروژه های در حال اجرا کمبود فضای مورد نیاز برای اجرای نمای های اصلی ساختمان جزو مشکلات لاینفک کارگاه های ساختمانی میباشد. به همین منظور استفاده از اتصالات پنهان در این پروژه بررسی شد. پس از طراحی اتصال مورد نظر به صورت ویژه برای این پروژه در کارگاه ساخت به وسیله ورق گالوانیزه به ضخامت 2 میلیمتر ساخته شد . تمامی اتصالات مورد استفاده در این پروژه به جهت بالابردن سطح کیفی نصب از قبل تمام سوراخ کاری روی آن انجام شد.

03. مشخصات فنی اجرایی

جهت آماده سازی زیر کار این پروژه پس از بررسی نقشه ی پیشنهاد اجرای شاسی کشی فلزی به وسیله پروفیل آهنی 40*40 در فواصل معین طبق نقشه های ارسالی به کارفرما داده شد و در تمام مراحل اجرا تیم نظارت شرکت پاری آرای کوهستان حضور داشته تا در زمان نصب مشکل و وقفه ای به وجود نیاید .

با توجه به فاصله کم بین الوار های اصلی نما و عدم امکان رنگ آمیزی صحیح بعد از نصب در ابتدا کلیه الوارهای خریداری در محیط کارگاه در دو مرحله به صورت چهار طرف رنگ آمیزی شده اند . بعد از آن در هرطبقه بعد از گروه بندی چوب ها برای نصب و برش طول های مورد نیاز محل اتصالات در نما ی اصلی بر روی الوار های 92*42  ترمو مشخص شده و اتصالات از پشت بر روی آن ها قرار گرفته و به وسیله پیچ تمام استیل 5.5*45 بکسی محکم شده اند . بعد از این مرحله الوار های ترمو به همراه اتصالات قرار گرفته برروی آن توسط پیچ گالوانیزه 6*35 بکسی که مخصوص استفاده برروی اتصالات میباشد به شاسی فلزی زیرین متصل شده اند.

به جهت حصول اطمینان از محکم بودن الوارهای نصب شده به علت داشتن طول زیاد در الوارهای نصبی با فواصل معین تمام پروفیل های چوبی به وسیله مهار جانبی توسط پیچ متری به ضخامت 10 میلیمتر به یکدیگر متصل شده اند . در این پروژه در قسمت لابی و دیوارهای ورودی آسانسور از چوب ترمو 20*115 برای به وجود آوردن حس گرما بخشی به داخل ساختمان استفاده شده است.

در پایان از کارفرما و همچنین تیم طراحی بسیار مجرب این پروژه شرکت مهندسی کانسپت بابت اعتمادشان و همکاری با شرکت پارس آرای کوهستان کمال تشکر را داریم .

صدای رضایت مشتری خانم افشار

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]