سونای خشک چوبی در دارآباد

سونای خشک چوبی در دارآباد

01.مقدمه پروژه

این پروژه در خیابان دارآباد تهران قرار دارد که توسط مهندس ایزدخواه طراحی شده است. چوب مورد استفاده در سونا  از نوع چوب ترمو اسپن می باشد این چوب محصول کمپانی ترموری است. متراژ سونای ساخته شده در این پروژه 35 متر مربع می باشد همچنین مدت زمان اجرای چوب های سونا در پروژه فوق 7 روز کاری به طول انجامید.

02. بستر کار اجرایی

در پروژه فوق جهت آماده سازی بستر دیواره ها از ملات سیمان استفاده شده و برای کف نیز از بستر موزاییکی استفاده شده است .

لازم به توضیح است تمام ضخامت دیواره ای دور از لحاظ ضخامت توسط مهندسین نصب ابتدا کنترل شده و دارای حداقل ضخامت 50 میلی متر بوده اند .

جهت نصب ابتدا تمام زیر سری ها، دیوار ها و زیر سقف سونا که از نوع چوب 27*45 خشک شده می باشند توسط پیچ 6*50 گالوانیزه نصب شده و پس از آن به جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به پشت چوب های رویه تمام فاصله های بین زیر سری ها توسط عایق پشم سنگ به ضخامت 27 میلی متر پر شدند . بعد از نصب عایق زیرین چوب های 19*88 رویه به صورت کام و زبانه در کنار یکدیگر توسط میخ استوپ نصب شدند . لازم به توضیح است در اجرای سونا به هیچ عنوان نبایستی پیچی به صورت نما کار شود .

03. مشخصات فنی اجرایی

در این پروژه به جهت قوس دار بودن دیواره دور پلکان برقی جهت چوب های اصلی به صورت عمودی در نظر گرفته شده است و سعی شده است با اجرای  ظریف شبکه زیر سازی نسبت به تامیین نظر آرشیتکت اقدام شده است .

شرکت پارس آرای  کوهستان همواره جهت رنگ آمیزی  نهایی  پروژه های  خود از سری  پوشش های  water base در انواع کنتراست ها استفاده میکند . در این پروژه نیز جهت پوشش مقاطع از سری رنگ های walnut  محصول  کمپانی  mocopinus آ لمان در دو نوبت استفاده شده است .

یکی از نکات قابل توجه در اجرای این سونا این میباشد که به جهت قرار گیری آن در کنار استخر ساختمان تمام پروفیل های چهاجوب ها و درب از نوع ترمو بوده و دارای مقطع 42*140 میباشد مه همگی مقاوم در برار آب و روطبت میباشند .

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]