عرش آجودانیه با چوب ترموود

عرش آجودانیه با چوب ترموود

01.مقدمه پروژه

نوع چوب : ترمو پاین 20*140 ترمو پاین  

مجتمع تجاری  عرش آجودانیه در منطقه کاشانک تهران واقع شده است .  همان طور که در تصویر میبنید در این پروژه جهت پوشش  دیواره های  محیطی ساختمان و همچنین پوشش دیوار های  دور پلکان برقی داخلی مجتمع از سری  چوب های ترمو پاین استفاده شده است .

شرکت  پارس آرای کوهستان همواره جهت بالا بردن کیفیت نصب خود جهت زیر سازی  پروژه های خود از الوارهای تمام اشباع پاین که با نام تجاری  Nordic pine ا مشخص شده است استفاده میکند. 

02. بستر کار اجرایی

در این پروژه وپس از بررسی نمای  موجود و مشخص شدن جهت مورد نظر برای اجرای مقاطع چوبی در ابتدا  کارشناسان نصب  شرکت کلیه دتایل های فنی آهن کشی برای زیرسازی نما ها  به وسیله پروفیل های  20*40 فولادی  را  به کارفرما  دادند و پس ا ز حصول  اطمینان و نحوه اجرا درست و دقیق  پروفیل های کار شده و تحویل آن از طرف کارفرما  نسبت به زیر سازی و تهیه شبکه چوبی برای نصب به وسیله چوب های  36*47 اشباع اقدام شد .

جهت نصب الوارهای  زیر سازی از پیچ های  گالوانیزه 6*60 در فواصل معین هر 50 سانتی متر استفاده شده است . با توجه به مقاوت بالای چوب های  اشباع در برابر رطوبت و عوامل جویی  میتوان اطمینان بالایی از زیرسازی اجرا شده توسط این مقاطع را در نما داشت .

پس از نصب  و تکمیل زیر سازی چوبی  و حصول اطمینان از تراز بودن شبکه چوبی کار شده نسبت به نصب مقاطع ترموود 20*140 در این پروژ اقدام شده است . شرکت پارس آرای کوهستان همواره جهت نصب  پروفیل های اصلی نما از سری  پیچ های  تمام استیل  5*40 استقاده میکند که در برابر عوامل  جووی  و رطوبت مقاوت بالایی از خود نشان میدهند .

03. مشخصات فنی اجرایی

در این پروژه به جهت قوس دار بودن دیواره دور پلکان برقی جهت چوب های اصلی به صورت عمودی در نظر گرفته شده است و سعی شده است با اجرای  ظریف شبکه زیر سازی نسبت به تامیین نظر آرشیتکت اقدام شده است .

شرکت پارس آرای  کوهستان همواره جهت رنگ آمیزی  نهایی  پروژه های  خود از سری  پوشش های  water base در انواع کنتراست ها استفاده میکند . در این پروژه نیز جهت پوشش مقاطع از سری رنگ های walnut  محصول  کمپانی  mocopinus آ لمان در دو نوبت استفاده شده است .

لازم به توضیح است در این پروژه به جهت عدم اطلاع این شرکت نصب پروفیل های درب  ووردوی  توسط شرکت دیگری انجام شده که این مجموعه از توضیح در خصوص  کیفیت و نحوه اجرا  آن اطلاعی ندارد .