اجرای دکینگ چوبی ، کفپوش چوبی فضای باز در لواسان

اجرای دکینگ چوبی ، کفپوش چوبی فضای باز در لواسان

01.مقدمه پروژه

آرشیتیکت  : مهندس ایلخانی      

نوع چوب : AS LUMBER PINE DECKING IMPREGNATION (UC3) BROWN 27*120*1200

محل نصب : لواسان

02. بستر کار اجرایی

در این پروژه که در منطقه لواسان بزرگ کارشده است طراح براساس طرح ایجاد شده برای  پوشش کف تراس ساختمان از سری  مقاطع دکینگ تمام چوب در نظر گرفته است .

پس از مشاوره های مختلف  نتیجه بر این شد جهت این پروژه از سری پروفیل های دکینگAS LUMBER PINE DECKING IMPREGNATION (UC3) BROWN 27*120*1200 تمام اشباع استفاده شود.این نکته که مشخصات آب و هوایی منطقه لواسان را  میتوان در زمستان جزو مناطق سردسیر نامید خیلی مهم است. انتخاب مقطع با مشخصات دینامیکی  و فیزیکی  مقاوم کمک بسیار بالایی در ماندگاری  کار انجام شده خواهد داشت.

لازم به توضیح است جهت نصب این پروژه ابتدا  به وسیله 45*70*4500 زیرسری اشباع وارداتی محصول کمپانی GK کلیه قسمت ها شبکه سازی شده است . جهت زیر سازی  دکینگ چوبی  در ابتدا  کلیه قسمت ها  به وسیله چهار تراش های تمام اشباع در فواصل  معین هر 50 سانتی متر محور به محور زیر سازی شده . پس از تکمیل زیر سازی ،کلیه شبکه اجرا  شده توسط مقاطع پلیمری  (تفلون ) تراز شده و بعد از آن چوب های رویه AS LUMBER PINE DECKING IMPREGNATION 27*120 توسط پیچ های تمام استیل 4.5*50 SPAX  محصول کشور آلمان نصب شده اند.لازم به توضیح است نصب  چوب های رویه به فاصله ی هر 8 میلیمتر نصب شده است و این فاصله خروج آبهای  سطحی را نیز بدون مشکل خواهد کرد.

پس از نصب  چوب  های دکینگ رویه پوشش استفاده شده جهت رنگ آمیزی کار ، از سری  روغن های  HO-002  محصول  کمپانی  Mocopinus آلمان استفاده شده است.