اجرای نورگیر سقف در زعفرانیه

اجرای نورگیر سقف در زعفرانیه

01.مقدمه پروژه

در گذشته در ساختمان ها از پاسیو یا به اصطلاح نور گیر صرفا جهت تامین روشنایی حذف شده در طبقات استفاده می شد ولی در حال حاضر می توان با کمی مطالعه و همچنین بررسی نیازهای افراد ساکن در ساختمان نه تنها مشکل نور و روشنایی را حل نمود بلکه بخش پاسیو را به یکی از زیبا ترین و اصلی ترین بخش های ساختمان تبدیل نمود .

02. بستر کار اجرایی

کاری که در ساختمان مژگان انجام شد با توجه به طرح آرشیتکت محترم مهندس محمد احمدی مبنی بر استفاده از فضاهای مرده ساختمان و محفوظ نگه داشتن سقف پاسیو به وسیله الوار افقی در طول تراس پوشانده شد که جهت تحقق این امر استفاده از الوارهای DOLD R/E KD DOUGLAS FIR  120*120 به عنوان تیر های اصلی و نگه دارنده وزن سقف استفاده شده است . به دلیل  شیب دار بودن طرح و جهت نگه داری این تیر ها اتصالات مخصوص برای این پروژه که از قبل طراحی شده و در دو محل که یکی بروی فلاشینگ دیوار در پایین و همچنین بر روی دیوار بالا نصب شده مهار شدند . تمام اتصالات استفاده شده در این پروژه از نوع ورق گالوانیزه بوده که به وسیله رنگ الکترو استاتیک رنگ آمیزی شده اند . پیچ و مهره استفاده شده جهت نگه داری تیر های اصلی از نوع 150*8 استیل بوده لازم به ذکر است هر الوار توسط 8 عدد از این پیچ ها به دیوار متصل شده است .

03. مشخصات فنی اجرایی

تیر های فرعی THERMORY THERMO PINE DECKING D4 INTENSE 42*140 که برروی تیر های اصلی قرار گرفته اند از نبشی 40*40 گالوانیزه که با پوشش الکترواستاتیک رنگ آمیزی شده اند استفاده شده است. لازم به توضیح است به جهت طول بلند الوارهای 140* 42  از اتصالات میانه با ابعاد 250*100  استفاده شده است. پس از قرارگیری تیر های فرعی الوار های 42*42 که قبل از نصب همه رنگ آمیزی شده اند توسط نبشی های 40*40 برروی تیر های فرعی نصب شدند.

در قسمت اتاق ورزش ساختمان نیز جهت پوشاندن دیوار داخلی از الوار های THERMORY THERMO PINE DECKING D4 INTENSE 42*42 استفاده شده است و بنا به در خواست کارفرما مبنی بر عدم رویت پیچ رویه تمام الوار ها پس از رنگ آمیزی به وسیله پانل MDF 16 میلی متر به یکدگیر پانل شده اند و پس از آن به صورت یکپارچه و در یک مرحله به دیواره مورد نظر نصب شده اند. مدت زمان اجرای این پروژ برابر 15 روز کاری بوده است .

لازم به توضیح است پوشش استفاده شده برای چوب ها در این پروژهWALNUT محصول کمپانی Mocopinus آلمان بوده که در 1 مرحله اجرا شده است .

صدای رضایت مشتری آقای برمر

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]