ساختمان جاوید در خیابان قیطریه

ساختمان جاوید در خیابان قیطریه

01.مقدمه پروژه

پروژه ساختمان جاوید که جناب آقای علیرضا آقابزرگی  سازنده ی آن هستند در خیابان قیطریه واقع شده است با توجه به حجم کار پروژه در چند فاز جدا از هم نصب و اجرا گردید. اجرای نمای چوب ترمو، زیر سقف های نمای شمالی،  فلاور باکس های درب ورودی، روف گاردن و پرگولا از جمله مواردی است که در این پروژه کار شده است. با توجه به اینکه شرکت پارس آرای کوهستان یکی از بزرگترین و برترین تامین کننده های چوب های تخصصی صنعت ساختمان می باشد و از نظر تنوع محصول در ایران بی رقیب است همیشه سعی داشته از نظر کیفیت، تنوع محصول، مقاومت و قیمت نظر مشتریان محترم را جلب نماید.

02. بستر کار اجرایی

در اجرای نمای چوب و زیر سقف های شمالی از چوب ترمو که یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی در نمای خارجی است استفاده شده است به همین منظور ابتدا برای اجرای آن جزئیات شاسی کشی فلزی به کارفرما داده شد و پس از تایید و تحویل آن تمام قسمت های نما به وسیله زیرسری های اشباع 37.5*50 محصول کمپانی Dold آلمان تراز و زیر سازی شده اند سپس چوب ترمو پاین به ابعاد 20x115 میلی متر به متراژ حدودا 46 مترمربع به وسیله پیچ های 40 استیل به فواصل هر 50 سانتی متر بر روی زیرسری نصب شده اند.

اجرای فلاورباکس های درب ورودی ساختمان برای به وجود آوردن حجم مورد نظر از لحاظ ظاهری جزئیات شاسی کشی فلزی همانند نما به کارفرما تحویل داده شد و بعد از اجرای شاسی فلزی زیرسری های اشباع به ابعاد 37.5*50 میلی متر در جهت افقی نصب و سپس چوب ترمو پاین  20*140 میلی متر توسط پیچ های 40 استیل نصب گردیده است. تمامی نما و فلاور باکس های درب ورودی با رنگ Mahagony محصول کمپانی MocoPinus آلمان که در 1 نوبت اجرا شده است پوشیده شده اند. متراژ نصب شده در این قسمت 79.5 متر مربع بوده است.

03. مشخصات فنی اجرایی

یکی از فرآورده های چوبی بسیار مناسب از لحاظ قیمت و زیبایی و هم کیفیت چوب های سونایی محصول کمپانی MocoPinus می باشد که در این پروژه برای زیرسقف های نمای شمالی بسته به نظر سازنده محترم استفاده شده است جزئیات اجرای شاسی فلزی به کارفرما داده شد و پس از تحویل دقیق شاسی فلزی ̨ با استفاده از زیر سری هایspruce به ابعاد 27*45  میلی متر کل کار زیر سری شده و بعد از آن چوب های سونایی 12*96 به وسیله میخ استوپ به شاسی چوبی زیرین متصل گردید . بنا بر طرح کارفرما مبنی بر نزدیک بودن رنگ زیر سقف ها با رنگ نما کل زیر سقف ها به وسیله رنگ walnut در دو نوبت رنگ آمیزی شد . متراژ چوب نصب شده در این بخش 35.8 متر مربع  بوده است . 

یکی از بخش های مهم اجرا شده در این پروژه اجرای دکینگ بام می باشد که از چوب اشباع محصول کمپانی GK به ابعاد27/5x144  میلی متر استفاده شده است. با توجه به نظر سازنده مبنی بر به وجود آمدن حداقل 1 پله مابین دکینگ چوبی و سطح بام جزئیات اجرای شاسی کشی فلزی به وسیله پروفیل0 4*80 به کارفرما داده شده و پس از تایید نهایی با زیر سری های اشباع به ابعاد 63*75 میلی متر که مخصوص اجرای دکینگ کف و قابلیت باربری دارند تراز شده و چوب دکینگ اشباع به وسیله پیچ های اشپکس (Spax) 5.5*60 در فواصل هر 50 سانتی متر نصب شده اند. رنگ استفاده شده در این پروژه Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان می باشد که در دو نوبت اجرا شده است متراژ چوب نصب شده در این بخش 66.57 متر مربع است.

تکمیل کننده روف گاردن بام در اکثر ساختمان های مدرن استفاده از پرگولا چوبی می باشد .جهت اجرای این قسمت با توجه به نظر آرشیتکت مبنی بر استفاده از پایه های فلزی (ستون ها ) و تیر های چوبی دتایل اجرای چوبی های 42*92 ترمو پاین که در برابر عوامل جوی همچون باران و تابش شدید خورشید مقاومت خوبی دارند به وسیله اتصال داده شد. ای نکته بسیار حائز اهمیت است که شرکت پارس آرای کوهستان تلاش کرده است در هیچ کدام از پرگولا های اجرای شده دتایل نصب چوب به شاسی فلزی به وسیله پیچ به صورت مستقیم جهت آسیب ندیدن چوب اجرا نکند . پس از طراحی اتصالات مخصوص و رنگ آمیزی الکترواستاتیک تمام اتصالات قبل از نصب چوب های 42*92 ترمو پاین به وسیله نبشی های موزرد نظر به صورت دوبل از طرفین بر روی شاسی فلزی اجرا شده نصب شدند. پوشش مورد نظر استفاده شده برای این قسمت از سری رنگ های walnut بوده که در دو نوبت اجرا شده است . متراژ نصب شده در این قسمت 236 متر طول بوده است .

صدای رضایت مشتری آقای آقابزرگی