اجرای پرگولا و روف گاردن در فرمانیه

اجرای پرگولا و روف گاردن در فرمانیه

01.مقدمه پروژه

ساختمان فلوریا را می توان یکی از لوکس ترین ساختمان های موجود به لحاظ کیفیت و همچنین امکانات در منطقه فرمانیه دانست. پس از بررسی های مکرر کارفرما و آرشیتکت پروژه، مهندس یوسفی فر به دلیل کیفیت و سابقه درخشان شرکت پارس آرای کوهستان برای اجرای پرگولا و روف گاردن ساختمان فلوریا این شرکت را انتخاب نمود .

02. بستر کار اجرایی

 پس از بررسی طرح سازه، نصب دو آلاچیق نسبتا بزرگ که به صورت یکسان در دو نقطه شمال و جنوب بام ساختمان قرار گرفته اند مد نظر قرار گرفت. پس از تایید آرشیتکت محترم شاسی اولیه مورد نظر برای نصب تیرهای اصلی آلاچیق که از نوع چوب داگلاس می باشد داده شد. برای نصب این قسمت تمام چوب های Thermo Pine C1 Endmatche nature 20x115 مورد نظر ابتدا توسط رنگWALNUT  محصول کمپانی Mocopinus آلمان در 1 نوبت رنگ آمیزی شدند و جزئیات اجرای آن از قبل ارائه شده بود توسط اتصالات نبشی از دو طرف مهار شده و نصب شدند.

03. مشخصات فنی اجرایی

برای اتصال و یکپارچه سازی چوب های داگلاس از پیچ های متری استیل استفاده شده است. پس از نصب تیر های اصلی شاسی فلزی آلاچیق که در چهار طرف نصب شدند به وسیله زیر سری های اشباع 50*37 زیر سازی شده و پس از آن توسط چوب ها ی ترموThermo Pine C1 Endmatche nature 20x115 که مخصوص فضاهای باز هستند به وسیله پیچ استیل آنتیک 40*4/5 محصول کمپانی Spax  آلمان به زیر سری متصل شدند.اجرای دکینگ آلاچیق،  شاسی های فلزی به وسیله قوطی 40*40 در فواصل مشخص هر 50 سانتی متر نصب شد و پس از رنگ آمیزی اپوکسی شاسی فلزی کل قسمت مورد نظر توسط زیرسری های مخصوص GK PINE C24 KD TREATED UC3 45*70 زیر سازی شده و پس از آن چوب های دکینگ Nordic Pine Decking Brown 27x120mm به وسیله پیچ استیل 60*5 محصول کمپانی Spax آلمان در فواصل هر 50 سانتی متر به شاسی چوبی زیرین متصل شدند. لازم به ذکر است مدت زمان اجرای این پروژه 25 روز کاری بوده است.

پوشش استفاده شده در این پروژه برای چوب های ترمو رنگWALNUT بوده که در 1 نوبت اجرا شده است و همچنین برای پوشش دکینگ آلاچیق ها از روغنHO-002 که در 2 نوبت اجرا شده استفاده شده است.

صدای رضایت مشتری آقای یوسفی فر