اجرای پارکت به روش نصب جناغی در خیابان ویلا تهران

اجرای پارکت به روش نصب جناغی در خیابان ویلا تهران

01.مقدمه پروژه

آرشیتکت : سرکار خانم مهندس دانا میرمطلبی 

ساختمان رویان دارو که دارای کاربری  اداری در منطقه خیابان ویلا تهران میباشد. براساس طراحی داخلی انجام شده جهت پوشش کف اتاق های  اداری  در طبقات استفاده از پارکت های دولایه  Walnut Smoked Parquet که محصول  کمپانی  BOEN آلمان میباشد در نظر گرفته شده است.

02. بستر کار اجرایی

در این پروژه به جهت ضخامت پارکت و حساسیت بالای اجرای  این مقطع داشتن بستر کاملا شمشه ای  و صاف  جهت اجرای پارکت امری ضروری  است.

همواره شرکت پارس آرای  کوهستان قبل  از اجرا  و ارسال تیم نصب  به وسیله کارشناسان فنی خود کلیه قسمت های مورد نظر را از حیث کیفیت زیرسازی انجام شده بازدید میکند. پس از حصول اطمینان از استاندارد بودن آن نسبت به نصب اقدام خواهد کرد.

در این پروژه به جهت نوع پارکت و داشتن گرمایش از کف در کلیه طبقات نصب پارکت به وسیله چسب مخصوص  پلی اورتان در نظر گرفته شده است.

03. مشخصات فنی اجرایی

بر اساس طرح آرشیتکت نوع نصب  برای  پارکت های  پروژه به صورت Chevron در نظر گرفته شده است.برای همین منظور کلیه قطعات به وسیله طراحان شرکت مدل سازی  شدند و پس از تهیه نقشه فنی آن جهت برش به کارگاه cnc  جهت ساخت آن ارسال شده اند . این نکته بسار حائز اهمیت است که استفاده از نیروی  کار ماهر و با تجربه در اجرای  پارکت های  چسبی بسیار مهم است .عدم رعایت نکات فنی  در اجرای  پارکت های  چسبی  باعث بالا رفتن پرت اجرا و کیفیت پایین پارکت نصب شده خواهد شد.

در این پروژه جهت اتصال  سرامیک سالن طبقات با اتاق های  پارکت شده از گرده ماهی  همسطح محصول  کمپانی kuberit استفاده شده است . باتوجه به نوع برش chevron پارکت این پروژه تمامی  قطعات به صورت در نقاط ابتدای و انتهای  آنها به سورت برش  فارسی 45 درجه به یکدیگر متصل شده اند. 

در اجرای  پارکت های  چسبی استفاده از ابزار مناسب  در بالاتر بردن کیفیت اجرا اثر مثتب دارد.  در این پروژه نیز جهت اتصال  کلیه پارکت ها  به یکدیگر از ابزار قلاب  و وزنه مناسب جهت متصل کردن درست قطعات به یکدیگر استفاده شده است.

در اجرای پارکت های  چسبی به خصوص در این پروژه جهت جلوگیری  از انبساط و انقباض  های  محیطی  در کلیه نقاط فاصله میانی 5 میلیمتر با دیواره ها  رعایت شده است.

 

صدای رضایت مشتری آقای مرتضوی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]