11 دلیل که افراد نمای چوبی ترموود را انتخاب می‌کنند ؛ منظور از نمای ساختمان ، منظره بیرونی ساختمان و آن بخش از دیواره خارجی ساختمان است که در معرض دید عابران و رهگذران قرار می گیرد . نمای ساختمان ها به عنوان یک حق فطری و شهروندی بوده و اصلی ترین و تاثیرگذارترین قسمت از طرح و منظر شهری است . همچنین می تواند بیانگر موقعیت فرهنگی و وضعیت اقتصادی و اجتماعی سازندگان و مالکان ساختمان باشد که بر گرفته از نحوه تفکر و چگونگی نگرش طراحان و سازندگان به مسائل شهری است .

11 دلیل که افراد نمای چوبی ترموود را انتخاب می‌کنند
11 دلیل که افراد نمای چوبی ترموود را انتخاب می‌کنند

تعریف نمای ساختمان

نما در لغت به معنای صورت ظاهری بوده و به آنچه در معرض دید و در برابر چشم قرار می گیرد ، گفته می شود و منظور از نمای ساختمان ، بخشی از جداره خارجی ساختمان است که دیده می شود . به نمای ساختمان از دو منظور خصوصی و عمومی می توان نگریست . جنبه خصوصی آن مربوط به مالک یا استفاده کنندگان از آن ساختمان یا مجموعه ساختمانی بوده و جنبه عمومی آن وابسته به مجموعه شهری است که آن ساختمان در آنجا بنا شده است و همچنین به رهگذرانی که نمای ساختمان در معرض دیدشان قرار می گیرد بستگی دارد .

یکی از نماهای نسبتاً رایج برای ساختمان ها ، نمای ترمووود می باشد . استفاده از چوب در ساختمان از گذشته تا به حال رایج بوده است ، ولی امروزه با ظهور چوب های فرآوری شده ( ترمووود) که دارای مقاومت بالای در برابر ضربه و پدیده های طبیعی ،از آن در نمای ساختمان های مختلف از جمله ساختمان های مرتفع و برج ها استفاده می شود . همچنین در برخی موارد ، نمای ترموود به عنوان یک نشان از طبیعت انگاشته می شود .

11 دلیل که افراد نمای چوبی ترموود را انتخاب می‌کنند
11 دلیل که افراد نمای چوبی ترموود را انتخاب می‌کنند

مهم‌ترین ویژگی های فنی در طراحی و انتخاب نمای ترمووود

  1. سبک بودن وزن نما سازی
  2. عایق مناسب حرارت و صوت
  3. مقاومت در برابر یخ زدگی و عوامل جوی و محیطی
  4. مقاومت در برابر زلزله
  5. مقاومت در برابر نیروهای جانبی زلزله
  6. مقاومت فشاری و کششی مناسب

مشاهده

7. قابلیت اجرا در ارتفاع

8. تنوع در رنگ و محصول

9. هزینه تمام شده مناسب

10. مدت زمان اجرای نما

11. دسترسی راحت به استادان و مجریان مجرب

11 دلیل که افراد نمای چوبی ترموود را انتخاب می‌کنند
11 دلیل که افراد نمای چوبی ترموود را انتخاب می‌کنند

آشنایی با درخت آبنوس

EBONY

Diospyros spp.

Ebenaceae

درخت :کاربرد چوب آبنوس به زمانهای قدیم و مصر باستان برمی گردد . امروزه گرچه کمیاب است ولی رنگ بسیار سیاه آن هنوز مورد توجه قرار می گیرد . وانگهی ، همه آبنوسها چوب سیاهرنگ ندارند . چوب آبنوس ماکاسار و کُرُماندل رگه دار یا خالدارند . بسیاری دیگر مانند چوب کلهوی ژاپنی کم رنگ اند. البته تنها معدودی از آبنوسهای سفید و کم رنگ از لحاظ تجارتی قابل توجه اند . آبنوس در بسیاری از قسمتهای دنیا یافت می شود . ولی آبنوس سیاه که عمدتاً در هند و سریلانکا یافت می شد ، امروزه بیشتر از نواحی گرمسیری آفریقا به دست می آید . چوب آن به صورت گرده بینه های کوچک به دست آمده . از بخش درون چوب توسط کشتی به سایر نقاط حمل می شود.

چوب : اگرچه این چوب بیشتر به خاطر رنگ سیاه پر کلاغی اش شهرت دارد ولی رنگ آن می تواند از قهوه ای متوسط تا قهوهای تیره با رگه های سیاه متغیر باشد ، همانطور که در چوب آبنوس ماکاسار دیده می شود و یا مانن چوب کُرُماندل دارای خالهای خاکستری یا قهوه ای باشد . چوب آبنوس بافت ریز و یکنواختی دارد و فوق العاده سنگین است .

درخت و چوب درخت آبنوس

ویژگی‌های فنی : کار با چوب آبنوس آسان نیست . چون آن باید با دقت بسیار خشک شود و به علت سختی و شکنندگی چوب آن با مهارت عمل آورده شود . بهرحال در صورت دقت ، پرداخت آن نتیجه ای عالی خواهد داشت .

 کاربردها :

چوب آبنوس در اروپا و آسیا کاربرد داشته و به وبژه برای مبلمان و کنده کاری های کاخهای مصر باستان ، ایران و هند استفاده می شده است . امروزه اگرچه فقط در اندازه های کوچک در دسترس است ، ولی هنوز هم هر جایی که بتواند برتریهای تزیینی و زیبایی خود را به نمایش بگذارد ، کاربرد دارد . برای دستگیره ها ، دسته درها ، دسته برس مو و برای چوب های بیلیارد و آلات خراطی شده استفاده می شود . این چوب در طیف وسیعی از انواع آلات موسیقی کاربرد دارد ، برای لوازم ویولن ، کلیدهای ارگ ، قاشقک و به طور سنتی در آلات موسیقی دارای صفحه کلید ، به عنوان کلیدها یا دکمه های مشکی استفاده می شود .

کاربرد چوب آبنوس

شرکت پارس آرای کوهستان در زمینه واردات و فروش انواع چوب های فرآوری شده فعالیت می نماید . در طول سالهای فعالیت پروژه های متعددی توسط این مجموعه انجام شده که مهارت ، تجربه و مدیریت پارس آرای کوهستان را در طراحی و اجرای پروژه ها افزایش داده است . در حال حاضر شرکت پارس آرای کوهستان نقش مهمی را در زمینه فروش و اجرای انواع چوب های فرآوری شده ایفا کرده و خدمات گسترده ای را در سطح کشور انجام می دهد .

جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .

درحــال حاضــر شــرکت ســاختمانی و بازرگانــی نبــرد پــی بــه عنــوان یکــی از پیمانــکاران بخــش عمرانــی نقــش مهمــی را در زمینــه مدیریــت پروژه هــای ســاختمانی ایفــا کــرده و خدمــات گســترده ای را ارائــه می نمایــد.

تماس با ما

برچسب ها: