10 دلیل برای استفاده از چوب در ساختمان سازی ؛ سالیان زیادیست که انسان ها از چوب در ساخت ساز های خود استفاده می کنند. این استفاده ها به دلیل داشتن مزایای فراوان چوب ها می باشد و در دسترس بودن، عایق، سرعت اجرا و … از مهم ترین این دلایل است. ترموود کردن چوب ها یکی از بهترین مواردی است که چوب را آماده برای استفاده در محیط های خارجی می کند. البته تنها مصارف ساختمانی چوب ها از اهمیت زیاد برخوردار نمی باشد و اگر توجه کرده باشید مشاهده خواهید کرد که در داخل منازل از چوب ها استفاده های بسیار زیادی می شود.

ساخت مبلمان وابستگی بسیار زیادی به چوب دارد و استفاده از پارکت چوبی یکی از بهترین کف پوش ها میباشد. زیبایی منحصر به فرد در کنار مقاومت مناسب از بهترین دلایل برای استفاده از این ماده ارزشمند است که همیشه در طول تاریخ در کنار انسان ها بوده. به همین دلیل امروز به بررسی 10 دلیل برای استفاده از چوب ها می پردازیم تا با چرایی مورد علاقه بودن این ماده بیشتر آشنا شویم.

10 دلیل برای استفاده از چوب در صنعت ساختمان سازی

1_ از جنوب تا شمال کشور قابل استفاده می باشد

یکی از مهم ترین سوال هایی که برای افراد مختلف به وجود می آید این است که آیا می توان از چوب های ترموود یا پارکت های چوبی در نواحی مانند بندر عباس یا شمال کشور استفاده کرد؟

جواب این سوال “بله” می باشد زیرا چوب های ترموود پارس آرای کوهستان مطابق با آب و هوای ایران وارد کشور شده است از طرفی این فراید رطوبت چوب را بسیار کاهش می دهد به همین دلیل جذب دوباره رطوبت کاهش پیدا کرده و می توان از آن در این نقاط استفاده کرد.

2_ چوب زنگ نمی زد و رنگ نمی بازد

چوب دارای ثبات رنگی مناسبی می باشد و با رسیدگی مناسب دارای رنگی فوق العاده ای است از طرفی دیگر مشکل زنگ زدن فلزات را ندارد و نیازی نیست بر روی آن ها ماده ضد زنگ بزنید. همین دلیل باعث می شود که در مناطق مرطوب چوب دارای محبوبیت بیشتری باشد زیرا در غیر این صورت همیشه باید نگران زنگ زدگی و از بین رفتن فلزات باشید.

نما ساختمان ترموود
10 دلیل برای استفاده از چوب در ساختمان سازی

3_ ضد آب بودن این ماده

نکته ای که از ابتدا بر روی آن تاکید می شد ضد آب بودن این ماده بر خلاف تصور عموم می باشد. فرایند ترموود دارای مراحل گوناگونی می باشد که در طی آن چوب چندین بار حرارت می بیند و به میزان بسیار زیاد رطوبت خود را از دست می دهد. رطوبت 3 درصد باعث می شود که به نوعی چوب ضد آب شود و بتوان از آن در کف سازی های گوناگون، نما ساختمان، ساخت روف گاردن ها و … به راحتی استفاده کرد.

4_ چوب ماده ای مناسب برای حفظ سلامتی انسان ها

به طور کلی چوب ماده ای مفید برای کره زمین است و در صورت نبود درختان سرنوشت این کره نامشخص می بود. چوب بعد از قطع شدن درختان نیز این خاصیت خود را حفظ خواهد کرد و کمک زیادی به حفظ سلامتی انسان ها و محیط اطراف خود خواهد کرد. استفاده از این ماده در منازل مسکونی به هر نحوی باعث کمک به سلامتی خواهد کرد.

چوب به میزان بسیار کمی رطوبت به خود جذب خواهد کرد و در صورت زیاد بودن رطوبت منزل آن را در خود حفظ می کند و در صورت کم شدن آن را رها میکند و باعث کمک زیادی به افرادی که مشکلات تنفسی دارند می شود. از طرفی چوب ها و به طور کلی طبیعت کمک به کاهش استرس افراد که به دلیل مشغله های کاری به وجود می آید می کند.

5_ به راحتی ناحیه آسیب دیده را بازسازی کنید

در صورت استفاده از پارکت های چوبی و چوب های ترموود در نما شما به راحتی می توانید ناحیه آسیب دیده را بازسازی کنید. و به این دلیل می باشد که به طور معمول این مصالح به صورت تکه تکه تولید می شود. به عنوان مثال پارکت چوبی از تایل ها تشکیل شده است که با کنار هم قرار گرفتن این تایل ها کف پوشی یک دست به وجود می آید. خانه های چوبی نیز به همین صورت می باشد و در صورت خرابی بخشی از آن می توان به راحتی فرایند بازسازی را شروع کرد.

6_ ایمن بودن چوب

چوب به صورت ذاتی دارای خاصیتی می باشد که درصورت وارد شدن فشار خم خواهد شد. خم شدن چوب باعث می شود که در برابر عواملی مانند زمین لرزه بسیار مقاوم تر از سایر مصالح باشد. امروز مصالح بسیار زیادی وارد بازار شده است ولی نکته قابل توجه این است که هیچ یک از این مصالح نتوانسته اند که چوب را حذف کنند.

در مناطقی که میزان رطوبت بسیار زیاد می باشد نمی توان از مصالح ساختمانی زیادی استفاده کرد یا درصورت استفاده هزینه های زیادی را برای شما به همراه دارد. دلیل این موضوع سستی در زمین های مناطق این چنینی است. ساختمان های که از چوب درست شده اند دارای وزنی به مراتب پایین تر از ساختمان هایی می باشد که از آجر و سنگ ساخته می شوند.

10 دلیل برای استفاده از چوب در ساختمان سازی
10 دلیل برای استفاده از چوب در ساختمان سازی

7_ زیبایی این ماده کاربردی

درختان و چوب ها دارای گونه های بسیار زیادی میباشند و همین باعث شده که تنوع بسیار زیادی در انتخاب برای افراد به وجود بیاید. در دنیا بیش از 4000 نوع چوب وجود دارد که از هرکدام در زمینه های متفاوتی استفاده می شود. برخی از چوب مناسب برای ترموو کردن و در نهایت استفاده در محیط های خارجی می باشند و برخی دیگر در صنایعی مانند مبلمان سازی استفاده می شود. چوب ها مانند اثر انگشت انسان ها دارای ظاهر و ویژگی های متفاوتی هستند که از یکدیگر متمایز می شوند.

8_ کمک دوچندان به محیط زیست

یکی از مزیت های چوب قابلیت بازیافت بسیار عالی این ماده می باشد و می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی آب و هوا داشته باشد. استفاده از چوب باعث می شود که از مصالح ساختمانی دیگر کمتر استفاده شود. چوب یکی از منابع تجدید پذیر می باشد و استفاده از آن باعث عدم تولید ضایعات ساختمانی خواهد شد و کمک دوچندانی به حفظ محیط زیست خواهد کرد.

9_ حفظ انرژی برای کشور

چوب رسانا نمی باشد به همین دلیل گرما و سرما منزل شما به راحتی از بین نخواهد رفت و به میزان قابل توجهی میتوان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

10_ کمک به کاهش هزینه های شما

چوب دارای صرفه اقتصادی می باشد به گونه ای که استفاده از این ماده در کف منزل و نگهداری مناسب از آن تا چندین سال برای شما ماندگار خواهد بود. خانه های چوبی نیز همین گونه هستند می توانند تا 100 سال برای شما محیطی امن و دنج را به وجود بیاورند. در کنار این مزیت سرعت ساخت مناسب نیز بسیار پر اهمیت می باشد. شما میتوانید در مدت زمانی نصف خانه های آجری صاحب یک اقامتگاه جذاب شوید.

پارس آرای کوهستان

با توجه به کاربردهای بسیاری که چوب در صنعت ساختمان‌سازی دارد و همچنین مسیری که طبیعت در پیش گرفته است، میزان تقاضای آن همواره رو به رشد بوده است. در این بین تنوع محصولات چوبی بسیار بوده و از تنوع فراوانی برخوردار است. پارس آرای کوهستان با گردآوری بهترین مجموعه از محصولات چوبی به مرجعی معتبر برای تأمین چوب ترموود و پارکت های چوبی تبدیل شده و این امکان را به مهندسین و کارفرمایان داده است که در صورت تمایل برای استعلام از محصولات با مشاورین مجرب دفتر مرکزی پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایند.

برچسب ها: