گلدان ترموود؛ از پرکاربردترین موارد استفاده از این متریال

اگر بخواهیم از دید زیبایی‌شناسی و هارمونی میان شی و گیاه آیتم‌های دکوراتیو را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که بهترین گزینه برای ساخت گلدان، چوب است. زیبایی و گرمای چوب را هیچ‌کدام از مواد دیگر ندارند. البته لازم به ذکر است هر چوبی نمی‌تواند به یک گلدان تبدیل شود. چرا که چوب‌های عادی به دلیل تماس با رطوبت به‌تدریج از بین رفته و تغییر رنگ می‌دهند. به همین خاطر می‌توان گفت گلدان‌های چوبی صرفاً کاربردی تزئینی دارند. تنها گزینه مناسب برای ساخت گلدان چوبی، ترموود است. اما این متریال چه مزایایی دارد که باعث استفاده از آن در ساخت گلدان شده است؟ در این مطلب از پارس آرای کوهستان تمامی اطلاعات لازم در خصوص گلدان ترموود را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

دلایل استفاده از ترموود در ساخت گلدان‌ها

چوب عادی در برخورد با رطوبت به‌تدریج دوام و پایداری خود را از دست می‌دهد و رنگ آن نیز دچار تغییر می‌شود. این دلایل باعث شده‌اند چوب معمولی عمدتاً حالتی دکوری و تزیینی داشته باشند. بهترین متریال برای ساخت فلاورباکس و گلدان ترموود است. این چوب فراوری شده در عملیاتی ویژه قرار گرفته و حرارت دریافت می‌کند. به دنبال این حرارت رطوبت میان‌بافتی، رزین و سایر مواد مغذی موجود در ساختار ترموود از بین رفته و در نهایت چوبی با توان مقاومتی بالا و فاقد جذب هر نوع رطوبت تولید می‌شود.

از طرفی ازبین‌رفتن عناصر مغذی ساختار چوب، احتمال صدمه دیدن ترموود را به دلیل حملات موریانه‌ها، حشرات و قارچ‌ها را به صفر می‌رساند. در حقیقت می‌توان گفت استفاده از ترموود راهکاری مؤثر برای ازبین‌بردن مشکلات چوب معمولی است. در ضمن در پروسه تولید ترموود از هیچ نوع فرآورده یا محصول شیمیایی استفاده نمی‌شود و این موضوع به معنای آن است که ترموود گلدان هیچ آسیبی برای گیاهان ندارد.

استفاده از گلدان ترموود در دکوراسیون چه مزایایی دارد؟

ترموود نوعی چوب طبیعی است که به دلیل قرارگرفتن در فرایند گرمایی که هیچ‌گونه ماده شیمایی در آن استفاده نمی‌شود، تغییر ماهیت می‌دهد. این تغییر ماهیت باعث ایجاد قابلیت‌های ویژه‌ای در ترموود می‌شود. قابلیت‌هایی که باعث شده‌اند ترموود در مقایسه با چوب خام، متریال مناسبی برای پروژه‌های معماری و دکوراسیون باشد. در ادامه ضمن معرفی چند مورد از مزایای گلدان ترموود، آن‌ها را در قالبی جداگانه به شکل کامل بررسی می‌کنیم.

از جمله مزایای گلدان یا فلاورباکس ترموود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ضد آب و رطوبت بودن
  • سازگاری بالا با محیط‌زیست
  • پایداری
  • ظاهر زیبا

ترموود مقاومت بیشتری در برابر آب و رطوبت نسبت به چوب معمولی دارد

پروسه حرارتی که بر روی چوب اعمال می‌شود، عناصر مختلفی را در آن از بین می‌برد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها هیدروکسیل است. هیدروکسیل باعث می‌شود چوب اشتهای زیادی برای جذب آب و رطوبت محیط از خود نشان دهد. در واقع با حذف هیدروکسیل، این تمایل به جذب آب به طور کامل در چوب از بین می‌رود. همین امر هم باعث می‌شود تا ترموود بر اثر تماس آب دچار هیچ نوع پوسیدگی نشود.

ترموود سازگاری بالایی با محیط‌زیست دارد

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از گلدان ترموود، سازگاری این آیتم دکوراتیو با محیط‌زیست است. چرا که بیشتر طرف‌داران دکوراسیون سبز خود را ملزم به رعایت حفاظت از محیط‌زیست می‌دانند. ویژگی فلاورباکس ترموود نیز سازگاری با محیط‌زیست است.

منظور از پایداری گلدان ترموود چیست؟

منظور از پایداری چوب، شدت و مقدار واکنش آن به نوسانات رطوبتی موجود در محیط است. چنین نوساناتی می‌توانند در ساختار چوب انبساط و انقباض ایجاد کنند. فرایندی که تکرارشدن در طول زمان، چوب را کم‌کمک از فرم و حالت متعادل خود خارج می‌کند. به‌طورکلی اعمال حرارت بالا روی چوب باعث می‌شود که فلاورباکس ترموود در مقابل رطوبت نفوذناپذیر شود.

ظاهر زیبای فلاورباکس ترموود

درصورتی‌که به دنبال یک نمای چوبی زیبا هستید و نمی‌خواهید با دردسرهای پرداخت یا ترمیم رنگ چوب مواجه شوید، فلاورباکس ترموود، انتخابی عالی برای شما است. این چوب حرارت دیده نمایی کلاسیک، زیبا و درعین‌حال لاکچری دارد.

گلدان ترموود چه کاربردهایی دارد؟

به‌طورکلی از گلدان ترموود در نقاط مختلفی از ساختمان مانند ورودی‌ها، نما، قسمت‌های پایینی پنجره و همچنین روف‌گاردن‌ها استفاده می‌شود. استفاده از ترموود برای ساخت گلدان‌ها باعث شده است که این محصولات کارایی بیشار و زیبایی دوچندانی داشته باشند. به دلیل اینکه اصولاً کاشت گیاهان و رطوبت موجود ناشی از آبیاری آن‌ها لطمه‌ای را به گلدان وارد نمی‌کند، می‌توان ترموود را کارآمدترین متریال برای تهیه گلدان به شمار آورد.

سوالات متداول

قیمت فلاورباکس ترموود به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

قیمت گلدان‌های ترموود باتوجه‌به رنگ، طرح و ابعاد آن‌ها متفاوت است.

انواع گلدان‌های ترموود کدام هستند؟

به طور معمول گلدان‌های ترموود در سایزهای بزرگ و مناسب فضای بازساخته می‌شوند. این دسته از گلدان‌ها در مقابل تغییرات جوی مقاوم بوده و به‌هیچ‌عنوان تغییر شکل نمی‌دهد. البته نمونه‌های کوچک‌تری از این گلدان‌ها نیز وجود دارند که از آن‌ها در دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنند.

از گلدان ترموود در چه نقاطی از ساختمان استفاده می‌شود؟

از فلاورباکس ترموود در نقاط مختلفی از ساختمان مثل ورودی‌ها، سطوح نما، قسمت‌های پایینی پنجره و همینطور روف گاردن‌ها استفاده می‌شود.

پارس آرای کوهستان؛ ارائه‌دهنده باکیفیت‌ترین فلاورباکس‌های ترموود

گلدان‌های ترموود امکان اجرا در اشکال و ابعادی متنوع را دارند. این آیتم می‌تواند به شکل جعبه گلدان‌های کوچک مجزا در فضاهای داخلی کار شود یا اینکه آن را به‌صورت باکس‌های مستطیلی باریک در فضای بیرونی استفاده کرد. مجموعه پارس آرای کوهستان مرجع تخصصی فروش و نصب گلدان‌های ترموود در کشور است. مجموعه ما با استفاده از تیمی متخصص و داشتن سال‌ها سابقه درخشان، آماده ارائه خدمت به هم‌وطنان در زمینه اجرای فلاورباکس ترموود با ایده‌های نو است.

برچسب ها: