7 دلیل برای اینکه سونا خشک موجب حفظ سلامتی شما خواهد شد

زادگاه سونا خشک را میتوان کشور فنلاند شناخت، کشوری که گفته میشود از هر 3 خانه 1 خانه آن دارای سونا چوبی میباشد. سرگذشته سونا بخار مانند سونا خشک نیست و ریشه آن به کشور های شرقی باز میگردد. استفاده از انواع سونا ها برای بدن دارای مزایای زیادی میباشد البته نمی توان گفت که سونا سر تا سر مزیت است به همین دلیل برای استفاده از سونا در صورت داشتن بیماری های خاصی باید با پزشک خود مشورت کنید.

امروزه استفاده سونا برای قشر خاصی یا می توان گفت برای ورزشکاران از اهمیت بالایی بر خوردار میباشد و درواقع ورزشکاران از سونا بیشتر از عموم مردم استفاده میکنند. سونا یکی از روش های لاغری می باشد که پزشکان برای کم کردن وزن آن را به بیماران خود معرفی میکنند ولی تنها مزیت آن نیست.

استفاده از سونا به منظور مقاصد پزشکی برای اولین بار توسط فنلاندی ها تجویز شد و می توان آن ها را به عنوان ابدا کننده این شاخه از پزشکی دانست. در واقع سونا به دلیل خواصی که دارد استرس را از بدن دور میکند و سونا بخار هم میتواند تاثیرات مثبتی را بر روی سینوس ها بگذارد و طراوت و شادابی را به پوست ببخشد.

در گذشته سونا بخار به شکل حمام های عمومی بوده است ولی چند دهه میباشد که از انواع سونا ها در منازل و آپارتمان ها استفاده میشود.

در این مقاله سعی بر این داریم که مزایای انواع سونا را برای شما معرفی کنیم و توضیح دهیم که چگونه سونا کمک به حفظ سلامتی ما خواهد کرد پس با ما همراه باشید.

7 دلیل برای استفاده از سونا خشک

  1_ عملکرد بهتر قلب و عروق به کمک سونا خشک

افزایش تنش ها روز به روز به استرس های افراد در سطح جامعه اضافه می کند و همین باعث میشود مشکلات زیادی در قسمت قلب و عروق به وجود بیاید. استحمام با آب گرم و استفاده از سونا کمک زیادی به دور کردن استرس میکند.

سونا را میتوان یکی از بهترین مکان ها برای دور شدن از تمام استرس و دغدغه های زندگی روزمره دانست و در واقع می شود گفت اتاقی است که رابطه شما را با دنیای بیرون به کل قطع کرده و چند دقیقه در آرامش خواهید بود جدا از این، گرما سونا خشک باعث می شود که عظلات شما شل شده و گردش خون به راحتی انجام شود.

استفاده از سونا 2 تا 3 بار در هفته در درجه حرارت 174 درجه فارنهایت خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 27 درصد کاهش میدهد و اگر به 4 تا 7 بار در هفته برسد این خطر تا 50 درصد هم برای کاهش پیدا خواهد کرد. دو بار در هفته استفاده از سونا خشک کمک به کاهش فشار خون می کند.

جالب اینجاست که استفاده از سونا قلب را در شرایطی مانند وقتی که در حال ورزش کردن هستیم قرار میدهد و ضربان قلب را تا 120_150 بالا میبرد.

سونا خشک

2_ کمک به آرامش عضلات

دلیل اینکه ورزشکاران از سونا بیشتر از سایر افراد استفاده میکنند این است که کمک میکند تا عضلات شل شده و گردش خون افزایش پیدا کند و اندورفین آزاد شود. اندورفین ماده ای آرامش بخش و شادی آور است و باعث می شود که درد و ورم مفاصل به حداقل برسد.

به دلیل افزایش خون در سونا این امکان برای عضلات به وجود می آید که سرعت رشد آن ها به دلیل افزایش خون رسانی و هرمون های رشد بیشتر شود.

تحقیقات نشان داده است که استفاده از سونا خشک باعث می شود زمان تمرین تا 32 درصد افزایش پیدا کند. هرمون رشد بعد از یک بار استفاده از سونا می تواند 200 تا 300 درصد افزایش پیدا کند و باعث میشود بر اثر تمرینات سنگین عضلات از بین نروند.

3_ به راحتی سموم را از بین ببرید

تعرق بدن یکی از اصلی ترین راه هایی میباشد که سموم از بدن دفع می شوند. این سموم که مس، سرب، نیکل، جیوه و مواد شیمیایی دیگر هستند در طول روز و از راه های مختلف جذب بدن ما میشوند.

افرادی که در طول روز تعرق کمتری را نسبت به سایر افراد دارند از این مزیت خدا دادی بهره نمی برند به همین دلیل پزشکان به آن ها سونا خشک را پیشنهاد می کنند. سونا خشک باعث بالا رفتن دمای طبیعی بدن می شود و این بالا رفتن دما رگ ها را گشاد کرده و خون جریان بیشتری پیدا می کند و همین باعث می شود که به غده های تعرق فعالیت بیشتری پیدا کنند و سموم به مرور از بدن خارج شود.

بیشترین محبوبیت سونا خشک در میان پزشکان خاصیت دفع سمومی می باشد که دارد و کمک به پاک سازی بدن بدون هیچ گونه دارویی می کند.

7 دلیل برای اینکه سونا خشک موجب حفظ سلامتی شما خواهد شد
7 دلیل برای اینکه سونا خشک موجب حفظ سلامتی شما خواهد شد

4_ شاید باورتان نشود تاثیر مثبت سونا بر روی آلزایمر

کشور فنلاند یکی از کشور های پیشرفته در زمینه تولید سونا خشک بوده و میباشد و به همین دلیل تحقیقات زیادی را در این مورد انجام داده است. طبق تحقیقات انجام شده بر روی 2300 شرکت کننده در دانشگاه فنلاند شرقی استفاده منظم از سونا 4 تا 7 بار در هفته با دما 176 درجه فارنهایت به مدت 19 دقیقه خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش میدهد.

5_ کاهش استرس با سونا خشک

استفاده از سونا میتواند بدن و ذهن انسان را آرام کند و این آرامش کمک شایانی به کاهش استرس خواهد کرد. بهبود وضعیت قلب باعث می شود که عمل خون رسانی به نقاط مخلف بدن بهتر انجام شود و بیماری های نظیر افسردگی، قلبی و عروقی و … به شدت کاهش پیدا کند.

7 دلیل برای اینکه سونا خشک موجب حفظ سلامتی شما خواهد شد
7 دلیل برای اینکه سونا خشک موجب حفظ سلامتی شما خواهد شد

6_ افرادی که خواب نامنظم دارند از سونا بیشتر استفاده کنند

خواب را یکی از مهم ترین بخش زندگی هر فردی می توان معرفی کرد. اختلال در خواب یکی از مشکلاتی می باشد که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند و می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند حواس پرتی، عدم تمرکز، اختلال کارکرد بدن و … شود. اندورفین یکی از مهم ترین ماده هایی می باشد که در خواب تاثیر دارد زیرا با افزایش اندورفین و دمای بدن خواب انسان مختل می شود. سونا به بدن کمک می کند که سطح اندورفین در بدن کنترل شود و افراد آرامش پیدا کنند و در نتیجه خوابشان تنظیم شود.

7_ اگر می خواهید سرما نخورید از سونا خشک استفاده کنید

افزایش دما بدن با سونا خشک باعث می شود که سرعت گردش خون افزایش پیدا کند و این افزایش دما موجب تولید بیشتر گلبول های سفید می شود. این بیشتر شدن گلبول های سفید تاثیر زیادی در کاهش سرما خوردگی و آنفولانزا دارد. سونا خشک کمک دوچندانی به بهبود مشکلات سینوسی و آلرژی خواهد کرد البته استفاده از سونا بخار به وسیله اوکالیپتوس هم کمک به پاکسازی احتقان ناخواسته سینوس ها خواهد کرد.

با توجه به کاربردهای بسیاری که چوب در صنعت ساختمان‌سازی دارد و همچنین مسیری که طبیعت در پیش گرفته است، میزان تقاضای آن همواره رو به رشد بوده است. در این بین تنوع محصولات چوبی بسیار بوده و از تنوع فراوانی برخوردار است. پارس آرای کوهستان با گردآوری بهترین مجموعه از محصولات چوبی به مرجعی معتبر برای تأمین چوب ترموود و چوب سونا تبدیل شده و این امکان را به مهندسین و کارفرمایان داده است که در صورت تمایل برای استعلام از محصولات با مشاورین مجرب دفتر مرکزی پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایند.

تماس با ما

برچسب ها: