اجرای نمای چوبی ساختمان سهیل

اجرای نمای چوبی ساختمان سهیل

01.مقدمه پروژه

ساختمان سهیل که در یکی از بهترین مناطق تهران و در خیابان اصلی واقع شده با نمای چوب مزین گشته است آرشیتکت محترم این پروژه جناب آقای مهندس علیزاده  چوب ترمو Ash را برای پوشش نمای خارجی انتخاب نمودند ولی با توجه به نداشتن متراژ مورد نظر پیشنهاد شد از شوروم شرکت بازدید شود پس از بررسی های بسیار نظر کارفرما و آرشیتکت محترم طرح بر این شد که از چوب های ترمو جدید شرکت پارس آرای کوهستان که دارای کیفیت بسیار منحصر به فردی می باشد و از به روز ترین محصول کمپانی مادر می باشد استفاده شود.

02. بستر کار اجرایی

با توجه به داشتن قوس های بسیار در نمای ساختمان ابتدا کارشناسان فنی شرکت شاسی کشی فلزی با پروفیل 40*40 در فواصل معین هر 50 سانتی متر به کارفرما توضیح داده شد که این موضوع به همراه بازدید های مکرر تیم فنی از روال آهن کشی و درست اجرا شدن آن همراه بود . پس از آن تیم نصب چوب های زیرسازی sawn timber pressure impregnated 25*50 که بسیار برای سطوح قوسی مناسب هستند را به وسیله پیچ های گالوانیزه 6*40 به شاسی فلزی نصب کردند . این نکته بسار مهم است طبق ضوابط شرکت پارس آرای کوهستان تمامی چهار تراش های چوب زیر کار میبایست در فواصل محور به محور هر 50 سانتی متر نصب شوند .

03. مشخصات فنی اجرایی

پس از تکمیل و تراز کردن زیر کار چوبی چوب های ترمو نما Radiata pine 20*140 /138*3000-4000 Thermo wood به وسیله پیچ استیل آنتیک 40*5/4 محصول کمپانی Spax آلمان  به شاسی زیرین در فواصل مشخصه زیر سری نصب شدند .

عدم استفاده از مقاطعی که در زمان حمل دچار ترک و یا شکستگی باشند از استاندارد های مهم شرکت پارس آرای کوهستان می باشد .

برای رنگ آمیزی پروژه فوق از رنگ Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان که در یک نوبت استفاده شده است.

متراژ این پروژه 190 مترمربع و مدت زمان اجرا نیز برابر 40 روز کاری بوده است .

در پایان از کارفرما محترم این پروژه  بابت اعتمادشان به مجموعه پارس آرای کوهستان را کمال تشکر را داریم.

صدای رضایت مشتری آقای متحدان

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]