روف گاردنی پوشیده شده از دکینگ در قلب ارگ تجریش

روف گاردنی پوشیده شده از دکینگ در قلب ارگ تجریش

01.مقدمه پروژه

مجتمع تجاری ارگ واقع در میدان تجریش توسط مهندس علیرضا شرافتی طراحی شده است. متراژ چوب دکینگ به کار رفته در روف گاردن این پروژه 2130 متر مربع می باشد که به لحاظ متراژ بالا دارای اهمیت ویژه ای نیز می باشد. با توجه به بزرگی و وسعت این بخش، نصب و اجرای پوشش بام این مجتمع 5 ماه به طول انجامید و با موفقیت به اتمام رسید.

چوب های به کار رفته در این پروژهIPE  از گونه چوب های سخت (Hardwood) می باشد. به منظور ساخت زیر سری چوب های اشباع Nordic pine sawn wood  63×72 mm VA- محصول کمپانی MocoPinus آلمان مورد استفاده قرار گرفته است.  

02. بستر کار اجرایی

پارس آرای کوهستان با توجه به رعایت جزئیات نصب قبل و در حین کار توانست با اجرای دکینگ روف گاردن ارگ نظر هر بیننده ای را به خود جلب نماید. یکی از نکات حائز اهمیت در این پروژه اختلاف سطح نسبتا زیاد در کل سطح بام مجتمع بوده که این مورد با استفاده از پایه های مخصوص تنظیم ارتفاع (پدستال)، کاملا مرتفع گردید.

در این پروژه با توجه به وسعت محوطه، تمام شاخه های زیر سری بر اساس کد ارتفاعی تایید شده توسط دوربین نقشه برداری بررسی گردیده و بعد از مهار کامل آنها توسط پدستال ها نسبت به نصب چوب رویه هاردوود اقدام شده است .

با توجه به هاردوود بودن چوب رویه حتما می بایست از پیچ مخصوص استینلس استیل(mm 60×5 ) محصول کمپانی SPAX آلمان استفاده نمود و شایان ذکر است پارس آرای کوهستان نماینده انحصاری این پیچ در ایران می باشد. لازم به توضیح است نکته ی قابل توجه در این پیچ وجود دو نوع مسیر رزوه در روی شفت پیچ می باشد که این امر باعث مهار کامل چوب رویه به زیر سری می شود، همچنین به دلیل داشتن گل پیچ خاص خود از زیبایی بهتری نسبت به  سری پیچ های معمولی موجود در بازار برخوردار است.

جهت رنگ آمیزی این پروژه با توجه به هاردوود بودن چوب رویه از سری روغن های HO-002 محصول کمپانی MocoPinus آلمان استفاده شده است.

03. مشخصات فنی اجرایی

با توجه به رضایت مندی کارفرمای پروژه از اجرا و نحوه ی نصب دکینگ رووف گاردن این مجموعه، پوشش دیوارهای ورودی پله برقی بام در ضلع غربی و شرقی با استفاده از پروفیل های 42*42 میلی متر ترموود به صورت لوور نیز انجام گرفت که زیبایی مضاعفی را به این مجموعه بخشیده است. لوورهای این بخش محصول کمپانیThermory  یکی از معتبرترین برندهای جهان در چوب ترمو می باشد که پارس آرای کوهستان نماینده ی انحصاری این برند در ایران می باشد. شایان ذکر است زیر سقف های این مجتمع تجاری نیز با استفاده از پروفیل های140*42 میلی متر ترموود با برند Thermory به صورت گریلینیوم توسط گروه پارس آرای کوهستان تامین و اجرا گردیده است و گرمی بینظیری را به محیط بخشیده است.   

پارس آرای کوهستان با بیش از یک دهه تجربه ی تامین و اجرای چوب های تخصصی صنعت ساختمان در کاربردهایی از  قبیل نما، پارکت، دکینگ، پنل های سازه ای، خانه های تمام چوب، مبلمان چوبی و مبلمان فضای باز نامی آشنا در این صنعت است. پارس آرای کوهستان با تکیه بر نیروی متخصص و دانش و تجربه بالا، افتخار می کند که کسب رضایت و خواسته ی مشتریان خود، بزرگترین دست آورد این مجموعه در طول سالها فعالیت خود بوده است. برای کسب اطلاعات کافی در خصوص محصولات این مجموعه می توانید با دپارتمان فروش تماس حاصل بفرمایید .