تاثیر چوب ترمووود در زندگی

خاص بودن لابی خود را با چوب ترموود رقم بزنید ; همانطور می‌دانید بشر همواره درتلاش برای ارتقای کیفیت زندگی خویش بوده و در این راستا به وجوه مختلف زندگی توجه داشته است و از این رو، ترسیم اهداف ، تدوین فرآیندها ، تعیین راهبردها و تدبیرها ، ساخت ابزار ، لوازم و محیط زندگی گام هایی بوده است که در این مسیر طی کرده. در این بین، محیط زندگی انسان از جمله  مهم‌ترین اموری بوده که همواره حائز اهمیت است و طی زمان، دست خوش تغییرات بسیاری شده است.

 

روف گاردن و لابی ساختمان اجرا با چوب ترمووود
روف گاردن و لابی ساختمان اجرا با چوب ترمووود

 

همانطور که گفته شد طراحی محیط زندگی انسانی یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر‌گذار بر ارتقای کیفیت زندگی بوده و هست ، اما می‌دانید که اولین محیطی که پس از ورود به یک ساختمان در آن قرار می‌گیرید ورودی یک ساختمان به همراه لابی اصلی آن است، که نقش پخش کننده ی مراجعین را ایفا می‌کند . این فضا می تواند به عنوان یک مکث فضایی و همچنین فضایی برای تعامل بین افراد عمل کند . شما تصور کنید، سقفی که با مصالح چوب ترموو که دارای رنگی بسیار طبیعی بوده طراحی شده و توسط مطلوب‌ترین نور ممکن کامل شده، مطمعنا حسی جز شادی و جزئی از طبیعت بودن را در خود نمی‌یابید.

لابی مجتمع با اجرای چوب ترمووود | خاص بودن لابی خود را با چوب ترموود رقم بزنید

امری بدیهی است که ورودی یک ساختمان با سقفی از مصالح ترموود خود می تواند یک فضای مستقل با عملکرد مجزا باشد. ارتفاع این فضا می تواند کمی مرتفع تر و با شکوه تر از سایر فضاهای داخلی ساختمان باشد و در آن از تعدادی فلاور باکس که با ترموود اجرا شده باشند استفاده شود. افراید هستند که از بودن آب نما در لابی خود حس متفاوتی را تجربه می‌کنند که مطمعنا  حاصل بکار گیری آن، چیزی جز یک مکان جذاب نخواهد بود.

لابی با چوب ترمووود
اجرای لابی یک مجتمع با چوب ترمووود

حتما ترجیح افراد پس از ورود اولیه به داخل یک ساختمان ، وارد شدن به چنین  فضایی است تا فضایی با ارتفاع کم و کوچک. این شکوه فضا می تواند مخاطب را آماده‌ی پذیرش یک ساختمان بلند مرتبه کند .در حقیقت هنگامی که انتظار سادگی، تکامل و چشم‌گیر بودن را در کنار یک طراحی منحصر به فرد و حرفه‌ای در عین طبیعی بودن داشته باشید، قطعا پاسختان به این انتظار چوب ترموود خواهد بود، چرا که ترموود در هر فضایی و با هر عملکردی قابل استفاده است و طراح و مجری از کار کردن با آن لذت می‌برد.

 

بسیار آشکار است که کنترل نور و استفاده هنرمندانه از نور و سایه در لابه لای ترموود باعث دلنشین‌تر کردن هر فضایی خواهد شد. برای مثال معمار برای تعدیل و کنترل از وارد شدن نور زیاد از پنجره ها به فضای داخلی از یک دیوار متخلخل ترموود در مقابل پنجره ها استفاده می کند. این دیوار بخش عمده ای از نور شدید را گرفته و سایه های زیبایی در کف فضا ایجاد می‌کند. از سوی دیگر خود دیواره ترموود نیز می‌تواند فضایی برای چیدمان اشیاء گوناگون مد نظر قرار گیرد. جالب است بدانید که با ایجاد قابلیت حرکت دیوار، می توان فاصله اش با دیوار را انعطاف پذیر و قابل تنظیم کرد .

 

دانه سیاه / سیاه حبه نوعی دیگر از پهن برگان تجاری:

BLACKBEAN

Castanospermum australe

Fabaceae

درخت : درخت دانه سیاه درختی استرالیایی از کوئینزلند شرقی است. درختی با اندازه کوچک تا متوسط با حداکثر ارتفاع 35 متر و تنه‌ای به قطر 1 متر می‌باشد. گرده بینه ها معمولاً دارای نسبت بالایی از بیرون چوب هستند، هر چند که فقط درون چوب ارزش اقتصادی دارد و فقط مقدار اندکی از آن به دست می آید .

چوب : رنگ چوب، قهوه‌ای متوسط است با نوارهای ریز کم رنگ که اثر زیبایی را در هر دو سطح برشی مماسی و شعاعی پدید می‌آورد. این ظاهر جذاب و زیبا گاهی توسط الیاف در هم پیچیده آن که سبب نقش نواری می‌شود، زیباتر می‌گردد . ولی بیشتر موارد چوب راست تار و درشت بافت است و چندان سنگین نبوده و تقریباً هم وزن بلوط یا راش می باشد.

ویژگی‌های فنی :

 چوب دانه سیاه باید به آرامی و همراه با مراقبت خشک شود و باید به آن مدتی مهلت داد تا به طور طبیعی خشک شده و آماده خشک کردن و قرار دادن در کوره شود . این چوب به محض خشک شدن می توان گفت  چوبی با ثبات جهت استفاده است. چوب  آن را می توان با دست یا ماشین اره کرد و روی آن کار نمود تا به خوبی پرداخت شود. این چوب روکش خوبی تولید می‌کند ولی هنگام چسب زنی مراقبت هایی لازم است چرا که سطح چربی دارد. چوب سفت و مقاومی است اگرچه قابلیت ترد شدن دارد . چوب دانه سیاه مشهور به داشتن مقاومت در برابر هر دو عامل مخرب موریانه و قارچ است.

کاربرد چوب درخت دانه سیاه
خاص بودن لابی خود را با چوب ترموود رقم بزنید

 کاربردها : دانه سیاه یکی از چوب های جذاب استرالیایی است که در صنایع مبلمان ، کابینت سازی و نجاری های لوکس استفاده می شود. به خاطر ظاهر زینتی و شباهت آن به گردو، این چوب برای پانل سازی و خاتم کاری مطلوب است. همچنین در خراطی استفاده می شود. بهرحال ، تعداد محدود این درخت و تقاضای بالای محلی و بومی، دسترسی به آن را محدود کرده است .

شرکت پارس آرای کوهستان فعالیت خود را به عنوان یک شرکت در زمینه پارکت ، نما و سازه های تمام چوب در ایران پیش می برد . هدف از تاسیس این شرکت‌، اجرا و مدیریت پروژه‌های ساختمانی که ترموود و پارکت های تمام چوب را برای اجرا در الویت قرار می دهند می باشد . جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .

برچسب ها: