ویژگی های دکوراسیون داخلی منازل ایرانی ؛ دکوراسیون داخلی منازل ایرانی دارای ویژگی‌هایی است که از گذشته تا امروز با برخورداری از ارزش‌های ویژه و خاص در عین سادگی معرف شکوه سبک ایرانی است. اکثر مردم به دنبال بهترین حالت ممکن برای ایجاد دکوراسیون داخلی منزل خود هستند. با توجه به این که دکوراسیون داخلی منزل به موارد مختلفی بستگی دارد ما در این مطلب با ارائه ایده‌های جدید به شما کمک می‌کنیم تا منزلتان را به فضایی آرام و مطلوب تبدیل نمایید.

چیدمان دکوراسیون داخلی مدرن قوانین و اصولی دارد که هر کسی به آن توجه نمی‌کند، برخی بر این اعتقادند که داشتن دکوراسیون مدرن نیاز به وسایل و لوازم مدرن و شیک دارد. نمی توان این موضوع را نادیده گرفت اما در این بین بایدها و نبایدهایی وجود دارد که به شما در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل‌تان کمک می نماید تا خانه خود را به یک محل زیبا و در عین حال شیک تبدیل نمایید.

متعادل نمودن لوازم قدیمی و جدید

یکی از مواردی که به زیباتر شدن منزلتان کمک می‌کند، برقراری تعادل بین لوازم قدیمی و جدید می‌باشد. ترکیب لوازم مدرن با لوازم عتیقه و قدیمی این ذهنیت را ایجاد می‌کند که وسایل منزلتان را طی چند سال خریداری نموده‌اید. برای ایجاد حس گرمابخشی در فضا می‌توانید با تغییر دادن فضاهایی که به منزلتان حس سرد و بی‌روحی داده‌اند از عناصر طبیعی نظیر المان‌های چوبی، گل و گیاه و … استفاده نمایید و با ایجاد تضاد میان عناصر می‌توانید به سبکی دلخواه برسید.

ویژگی های دکوراسیون داخلی منازل ایرانی
ویژگی های دکوراسیون داخلی منازل ایرانی | پارکت چوبی

انتخاب کفپوشی مناسب برای منزل

در چند سال گذشته به دلیل نبود متریال‌های متنوع عمدتا کفپوش اکثر ساختمان‌های مسکونی سنگ و یا سرامیک بود اما امروزه شما می‌توانید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با توجه به اینکه اولین اصل خودتان و راحتی‌تان می‌باشد، از ایده‌ها الهام بگیرید و فضای منزلتان را متناسب با سبک و سلیقه‌ی خودتان طراحی نمایید. این روزها یکی از مواردی که در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است، کفپوش فضای داخلی ساختمان می‌باشد.

شما می‌توانید برای کفپوش منزلتان از متریال‌های مختلفی استفاده نمایید، اما نکته حائز اهمیت در این باره کیفیت و دوام آن می‌باشد. بنابراین باید در انتخاب خود دقت نمایید. پارکت چوبی به عنوان رایج‌ترین و پرطرفدارترین کفپوش ساختمانی به حساب می آید و می‌توان این متریال را در ردیف بهترین‌ها برای پوشش کف ساختمان قرار داد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن انتخابی مناسب برای کفپوش منزلتان مطالب پارکت چوبی ما را مطالعه نمایید.

ویژگی های دکوراسیون داخلی منازل ایرانی
ویژگی های دکوراسیون داخلی منازل ایرانی | پارکت چوبی

انتخاب رنگ‌های متناسب و همگن

برخی افراد از استفاده از رنگ‌هایی که باعث گرمابخشی به منزلشان می‌شود، می‌ترسند. بنابراین ترجیح می‌دهند از آن‌ها استفاده نکنند و یا تمام خانه خود را با رنگ سفید تزئین نمایند.

اما همانطور که همه ما می‌دانیم در دکوراسیون داخلی منزل رنگ‌های روشن مناسب برای فضاهای کوچک می‌باشد. در علم روانشناسی هم ثابت شده که رنگ‌ها در دراز مدت تاثیری غیر قابل کتمان بر روی رفتار انسان‌ها دارد.

به طوری که می‌تواند در ایجاد و داشتن لحظات شاد و بدون دغدغه اهرمی کمک کننده باشد. یکی از اصول مهم در دکوراسیون داخلی منزل ترکیب رنگ‌ها کنار یکدیگر می‌باشد، چرا که رنگ‌ها به دو دسته گرم و سرد طبقه‌بندی می‌شوند.

رنگ‌های گرم به محیط پویایی و حرکت می‌بخشند. ناگفته نماند این رنگ‌ها فضا را کوچک‌تر می‌کنند، اما رنگ‌های سرد که حس آرامش را القا می‌نمایند باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا می‌شوند. در این بین رنگ‌های خنثی باعث ایجاد ارتباط بهتر با محیط می‌شود و از خستگی چشم جلوگیری می‌نماید.

 

برچسب ها: