2 جایزه معماری که چوب‌های ترموود در آن‌ها نقش اول بوده‌اند ؛ استفاده از چوب‌های طبیعی در طراحی‌های داخلی و خارجی ساختمان باعث ظاهری گرم و دلپذیر می‌شود. البته در طراحی فضای باز باید به این نکته توجه شود که چوب‌های استفاده شده باید از دوام مناسبی برخوردار باشد، زیرا عوامل محیطی زیادی در فضای باز وجود دارد که می‌تواند بر روی چوب‌های ترموود تاثیر بگذارد.

چوب‌های ترموود پارس آرای کوهستان اغلب از شرکت‌های بزرگ در این صنعت مانند ترموری تهیه می‌شوند که دارای دوام و کیفیت بسیار بالایی هستند و شما می‌توانید با خیالی آسوده در فضای باز و داخلی ساختمان خود استفاده کنید.

اغلب چوب ترموود نیاز به نگهداری دارد زیرا در صورت استفاده از این چوب‌ها در فضای باز نور خورشید به صورت مستقیم به آن‌ها تابیده می‌شود. تابش نور خورشید در طولانی مدت باعث می‌شود که رنگ چوب ترموود به سمت خاکستری کشیده شود به همین دلیل است که آن‌ها را بعد از مدتی با روغن‌های مخصوصی پوشانده تا همانند روز اول شوند.

بزرگترین تولید کننده چوب ترموود در دنیا

شرکت پارس آرای کوهستان برای تامین چوب‌های ترموود با کیفیت و عدم آسیب رساندن به محیط زیست ایران اقدام به واردات این چوب‌ها از کشورهای دیگر می‌کند. یکی از این شرکت‌ها ترموری نام دارد که به جرات می‌توان گفت که از بزرگترین شرکت‌ها در حوزه تولید چوب‌های ترمو می‌باشد.

ترمو اَش و ترمو پاین به بخشی جدا نشدنی از کار معماران تبدیل شده‌اند و در ادامه میخواهیم دو مورد از ساختمان‌هایی را مورد بررسی قرار دهیم که از این چوب‌های ترموود در آن‌ها استفاده و موفق به دریافت جایزه شده‌اند.

ترمو اَش

رستوران NOA _ استونی

این رستوران فوق العاده در خلیج تالین واقع شده است. درواقع نمی‌توان گفت که تنها یک رستوران ساده است زیرا با چالش‌های آب و هوایی زیادی برای ساخت این رستوران رو به رو بوده‌اند.

این خلیج آب هوایی نامتعادل دارد، به صورت مدام درحال تغییر دماست و دارای نسیم‌های دریایی می‌باشد که در آن‌ها نمک وجود دارد ولی با توجه به فرآوری‌هایی که بر روی چوب‌های ترموود انجام می‌شود، می‌توان آن را به ماده‌ای تبدیل کرد که حتی در این ناحیه هم قابل استفاده می‌باشد.

در نگاه اول با دیدن این رستوران جاه طلبی را مشاهده می‌کنید. به چالش کشیدن مصالح استفاده شده در این رستوران تا طراحی بی‌نظیر آن باعث می‌شود که چنین حسی به شما القا شود.

جایزه: این رستوران فوق العاده در سال 2015 موفق به دریافت جایزه معماری استونی شده است.

2 جایزه معماری که چوب‌های ترموود در آن‌ها نقش اول بوده‌اند
2 جایزه معماری که چوب‌های ترموود در آن‌ها نقش اول بوده‌اند | ترموود

ترمو پاین

آپارتمان‌های واترفرانت _ نروژ

یکی از تحولات مسکونی در اروپا بندر صنعتی می‌باشد، که در گذشته وجود داشته و حال تبدیل به این مجتمع مسکونی شده است. این مجتمع در شهر استاوانگر قرار دارد. از جمله سنت‌های این شهر ساخت خانه چوبی می‌باشد و این سنت عامل تعیین کننده در انتخاب چوب‌های ترموود برای استفاده در این مجتمع بود.

واتر فرانت شامل 128 واحد آپارتمان است، که دارای متراژی معادل 44 تا 225 متر است و در کنار این ساختمان مغازه‌ها و کافه‌هایی وجود دارد.

آپارتمان‌های پایین به صورت یک طبقه و در طبقات بالایی به صورت دوبلکس طراحی شده است که دارای منظره‌ای فوق العاده از دریاست.

جایزه: WAN Residential Award 2014_ Best on Archilovers 2015_ MIPIM Awards 2015 (nominee)

2 جایزه معماری که چوب‌های ترموود در آن‌ها نقش اول بوده‌اند
2 جایزه معماری که چوب‌های ترموود در آن‌ها نقش اول بوده‌اند | ترموود

نتیجه گیری: با آمدن نام چوب اکثر افراد به این فکر فرو می‌روند که دارای ضعف‌های زیادی برای استفاده از آن‌ها در فضای باز می‌باشد، ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی فرایندهایی روی چوب‌ها انجام می‌شود، که آن‌ها را آماده برای استفاده در هر منطقه و آب و هوایی می‌کنند. چوب‌های ترموود توانسته‌اند تحولی عظیم را در صنعت ساختمان سازی به وجود بیاورند و جایزه‌های فراوانی را به خود اختصاص دهند.

پارس آرای کوهستان

با توجه به کاربردهای بسیاری که چوب در صنعت ساختمان‌سازی دارد و همچنین مسیری که طبیعت در پیش گرفته است، میزان تقاضای آن همواره رو به رشد بوده است. در این بین تنوع محصولات چوبی بسیار بوده و از تنوع فراوانی برخوردار است. پارس آرای کوهستان با گردآوری بهترین مجموعه از محصولات چوبی از شرکت‌های ترموری، بوئن و … به مرجعی معتبر برای تأمین چوب ترموود و پارکت تبدیل شده و این امکان را به مهندسین و کارفرمایان داده است که در صورت تمایل برای استعلام از محصولات با مشاورین مجرب دفتر مرکزی پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایند.

برچسب ها: