نصب ترمووود در تهران و هزینه‌های اجرای این متریال کاربردی

مزایای استفاده از ترمووود در آیتم‌های دکوراتیو، سازه‌های مختلف در دکوراسیون داخلی و المان‌های مبلمان باغی و شهری، باعث افزایش محبوبیت این متریال در بین طراحان دکوراسیون شده است. ترمووود به دلیل فراوری متفاوت و تولید زیر فشار مستقیم بخار، در برابر انواع فشار، ضربه، رطوبت، آتش‌سوزی، حمله حشرات و … مقاومت بالایی دارد. به همین دلیل مجریان سازه‌های چوبی در تهران، از این متریال برای پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. بااین‌حال شناخت عوامل مؤثر بر هزینه نصب ترمووود در تهران به علاقه‌مندان استفاده از این متریال برای کاهش هزینه‌های نصب و اجرا کمک فراوانی می‌کند.

هزینه خرید ترمووود در تهران چگونه محاسبه می‌شود؟

پیش از پرداختن به عوامل مؤثر بر تعیین هزینه نصب ترمووود در تهران، باید با فرمول محاسبه قیمت نهایی خرید این متریال آشنا باشید. مجموعه‌های معتبر برای محاسبه هزینه نهایی، قیمت ترمووود را به‌صورت مترمربع در نظر می‌گیرند. باتوجه‌به برش شاخه‌ای الوارهای ترمووود، بهترین روش تخمین قیمت خرید این الوارها به‌صورت شاخه‌ای است.

بر همین اساس مراحل محاسبه قیمت خرید در تهران عبارت‌اند از:

 • تعیین فضای موردنظر برای انتخاب بهترین نوع ترمووود
 • اندازه‌گیری دقیق مساحت فضا
 • تعیین دقیق ابعاد و ضخامت شاخه‌های ترمووود برای استفاده در فضای موردنظر
 • محاسبه قیمت نهایی خرید ترمووود

توصیه می‌کنیم برای کاهش هزینه‌ها و اطمینان از فرایند اصولی تخمین هزینه نصب ترمووود، از مجموعه‌های معتبر کمک بگیرید. کارشناسان پارس آرای کوهستان با شناخت کامل فرایندهای نصب و تکنیک‌های اجرا، به شما در این زمینه کمک می‌کنند.

عوامل مؤثر بر تعیین هزینه نصب ترمووود در تهران

خرید شاخه‌های ترمووود پایان کار نیست؛ بلکه برای اجرای سازه‌های ترمووودی، باید هزینه‌های دیگری مانند دستمزد کارگران، کیفیت نهایی پروژه، سختی انجام کار، مدت‌زمان پروژه و… در نظر گرفته شوند. بااین‌حال عوامل مختلفی در تعیین هزینه نصب ترمووود در تهران تأثیرگذار هستند.

برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • نوسانات ارزی
 • درجه کیفی یا گرید چوب ترمو
 • استاندارد کوره‌هایی که چوب ترمووود را تولید کرده‌اند
 • رنگ به‌کاررفته برای پوشش ترمووود
 • نوع درختی که چوب ترمووود از آن تهیه شده است
 • نوع تراش‌خوردگی ترمووود
 • روش نصب ترمووود
 • نوع تکنیک‌های اجرا

علاوه بر عوامل اشاره شده، برخی پارامترهای دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند بر کاهش یا افزایش هزینه نصب ترمووود در تهران تأثیرگذار باشند. شما می‌توانید برای اطمینان از نصب باکیفیت سازه‌های ترمووودی بدون افزایش بی‌دلیل هزینه‌ها، مجموعه پارس آرای کوهستان را انتخاب کنید. در ادامه به عوامل دیگری اشاره می‌کنیم که در تعیین هزینه خرید و اجرای ترمووود در تهران تأثیرگذار هستند.

افزایش هزینه نصب باتوجه‌به نوع ترمووود

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در تعیین هزینه اجرای ترمووود در تهران، توجه به نوع این متریال کاربرد است. ترمووودها متناسب با کاربردهایی که دارند، در دو نوع ترمووود S و ترمووود D تولید می‌شوند که خرید هر یک از آن‌ها بر اساس کیفیتشان، هزینه‌های متفاوتی را شامل می‌شود. از سوی دیگر این متریال‌ها به‌صورت تخت، دایره‌ای، پله‌ای و اشکال دیگری در اختیار خریداران قرار می‌گیرند که هزینه تهیه آن‌ها متغیر است.

نقش زیرسازی در تعیین هزینه اجرای ترمووود

عامل مهم دیگری که در هزینه نصب ترمووود در تهران مؤثر است، کیفیت زیرسازی می‌باشد. زیرسازی برای سازه‌های ترمووودی به دو روش فلزی و سیمانی انجام می‌شود که با افزایش کیفیت و مقاومت زیرسازی، قیمت نصب ترمووود نیز افزایش می‌یابد.

نوع گره چوب

برای ساخت سازه‌های ترمووودی از دو نوع چوب گره زنده و گره مرده استفاده می‌کنند. چوب به‌کاررفته برای تولید ترمووود هرچه گره کم‌تر یا به‌اصطلاح مرده بیشتری داشته باشد، هزینه خرید آن بیشتر است. گره‌های زنده در الوارهای ترمووود کیفیت چوب را کاهش می‌دهند و باعث تغیر شکل و انحراف این متریال می‌شوند. چوب‌های دارای گره‌های مرده مقاومت و ماندگاری بیشتری نسبت به چوب‌ها دارای گره زنده دارند؛ بنابراین مبلغ بیشتری برای خرید آن‌ها باید پرداخت.

موقعیت جغرافیایی مکان اجرا و نصب ترمووود

مختصات جغرافیایی پروژه‌ها تأثیر بسیاری بر قیمت نصب ترمووود در تهران دارند. مناطقی که به راندمان کاری، زمان و هزینه بیشتری برای اجرای یک کار باکیفیت نیاز دارند، قیمت نصب بیشتری را نیز شامل می‌شوند. اگر موقعیت جغرافیایی پروژه به‌گونه‌ای باشد که دسترسی به آن نیازمند صرف سوخت بیشتر یا تلاش بیشتری شود، هزینه اجرای ترمووود افزایش می‌یابد. شما می‌توانید با خدمات نصب ترمووود در تهران از مجموعه پارس آرای کوهستان، مقرون‌به‌صرفه‌ترین هزینه‌ها را برای اجرای سازه‌های خود تجربه کنید.

کیفیت اتصالات، بر تعیین هزینه اجرای ترمووود تأثیر دارند

ترمووود متریالی است که برای اجرای اصولی و استاندارد به ابزار و اتصالاتی باکیفیت و مخصوص نیاز دارد. باتوجه‌به نوسانات ارزی همیشگی در کشور، در صورت استفاده اتصالات باکیفیت، احتمال تغییر قیمت نصب ترمووود به دلیل هزینه متغیر تهیه این اتصالات وجود دارد. اگر اتصالات کیفیت بالایی داشته باشند، هزینه بیشتری نیز برای نصب ترمووود در تهران نیاز است.

متراژ پروژه

آخرین عامل تأثیرگذار در هزینه اجرای ترمووود در تهران، متراژ مساحت پروژه است. با افزایش مساحت، دقت کار، مدت‌زمان پروژه، تعداد کارگران، تعداد متریال و هزینه‌های حمل‌ونقل بیشتر می‌شوند که به‌تبع آن قیمت نصب ترمووود در تهران نیز بالاتر می‌رود.

پارس آرای کوهستان؛ برترین مرکز نصب ترمووود در تهران با بهترین قیمت

مجموعه‌های معتبری در تهران در زمینه اجرا و نصب سازه‌های ترمووودی فعالیت دارند. پارس آرای کوهستان یکی از برترین برندهای داخلی در زمینه طراحی، اجرا و نصب سازه‌های ترمووودی از چوب‌های باکیفیت فنلاندی و استونیایی در کشور است که خدمات متنوعی را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد. مجموعه ما با تجربه‌ای ۲۰ساله، از برترین بنیان‌گذاران استفاده از چوب‌های تخصصی در صنعت ساختمان به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه نصب ترمووود در تهران متناسب با شرایط پروژه، با کارشناسان سایت ما در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

تعداد شاخه‌های الوار ترمووود چه نقشی در هزینه نصب سازه‌ها دارند؟

با افزایش تعداد شاخه‌ها، هزینه نصب ترمووود نیز بیشتر می‌شود.

چه عواملی در تعیین هزینه نصب ترمووود در تهران نقش دارند؟

عواملی مانند نوع گره چوب، متراژ محیط، زیرسازی، روش نصب و تکنیک اجرا و… در این زمینه مؤثر هستند.

بهترین راهکار برای کاهش هزینه‌های اجرای ترمووود در تهران چیست؟

استفاده از الوارهای باکیفیت ترمووود و کمک‌گرفتن از مجموعه‌های معتبر بسیاری از هزینه‌های اضافه شما برای نگهداری و اجرای مجدد ترمووود را کاهش می‌دهد.

برچسب ها: