افزایش کارایی روف‌گاردن با دکینگ ترموود

در شهرهای بزرگ دیگر نمی‌توانید به‌آسانی خانه‌های ویلایی و حیاط‌دار پیدا کنید، چرا که آپارتمان‌ها و برج‌ها جای خانه‌های ویلایی را گرفته‌اند. به همین دلیل از روف‌گاردن در پشت‌بام آپارتمان‌ها استفاده می‌شود تا ساکنین آن فضای خوبی همانند حیاط را در پشت‌بام داشته باشند. روف‌گاردن در پشت‌بام برای تفریح، دورهمی، استراحت و افزایش روحیه عالی است. یکی از اقلامی که می‎توانید در روف‌گاردن خود استفاده کنید، دکینگ ترموود است. دکینگ ترموود در روف‌گاردن علاوه بر زیبایی، کارایی و دوام را نیز افزایش می‌دهد. برای مشاهده کاربرد و مزیت دکینگ ترموود در روف‌گاردن با ما در این مطلب همراه باشید.

اهمیت استفاده از دکینگ ترموود در روف‌گاردن چیست؟

روف‌گاردن ایده فوق‌العاده‌ای برای آپارتمان‌هایی است که فضای کوچکی دارند و برای استراحت و لذت‌بردن از هوای تازه مناسب نیستند. با استفاده از روف‌گاردن می‌توان فضایی را در پشت‌بام ایجاد کرد که احساس آرامش را به ساکنین القا می‌کند. در ساخت روف‌گاردن در ابتدا اطراف پشت‌بام محوطه‌سازی می‌شود و سپس برای کاشت گیاهان و پرورش آن‌ها اقلامی مانند فلاورباکس و استند به کار گرفته می‌شوند. علاوه بر این فضایی برای نشستن و استراحت‌کردن ساکنین در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند آرامش و آسایش داشته باشند. اما روف‌گاردن به تزیین نیز احتیاج دارد.

ازآنجایی‌که کف پشت‌بام‌ها معمولاً ایزوگام است و جلوه خوبی برای پشت‌بام ندارد، باید از یک کف‌پوش مناسب استفاده شود. درست در همین موقعیت است که نصب دکینگ ترموود در روف‌گاردن اهمیت خود را نشان می‌دهد. دکینگ ترموود نوعی کف‌پوش مقاوم است که می‌توانید روی سطح پشت‌بام نصب شود و زیبایی روف‌گاردن را دوبرابر کند. اما زیبایی روف‌گاردن، تنها مزیت استفاده از دکینگ ترموود نیست. برخی از مزایای نصب دکینگ ترموود در روف‌گاردن عبارت‌اند از:

  • مقاومت در برابر رطوبت
  • تحمل بالای فشار
  • جلوگیری از رشد حشرات
  • ثابت ماندن رنگ
  • مقاومت در برابر سرما و گرمای شدید

دکینگ ترموود ضد آب است

مهم‌ترین نگرانی درباره روف‌گاردن و سازه‌های خارج از ساختمان، مسئله نفوذ آب و رطوبت در هنگام بارندگی است. دکینگ ترموود به دلیل خاصیت بالایی که در برابر رطوبت و آب دارد این اطمینان را به شما می‌‎دهد که بارندگی‌ها مشکل‌ساز نخواهند شد. دکینگ ترموود نه‌تنها در برابر باران خراب نمی‌شود، بلکه با عایق‌سازی سقف، عمر ساختمان را نیز افزایش می‌دهد.

حشرات شانسی برای زندگی در دکینگ ترموود ندارند

گیاهان نقش مهمی در روف‌گاردن ایفا می‌کنند و اگر مراقب نباشید ممکن است که برخی حشرات را با خود به روف‌گاردن بیاورند. در چنین شرایطی اگر از دکینگ ترموود در روف‌گاردن استفاده کنید، حشرات دیگر شانسی برای رشد و زندگی در کف ندارند. چرا که ساختار سلولوزی ترموود به‌گونه‌ای یکنواخت است که حشرات هیچ شانسی برای زندگی در آن ندارند.

مقاومت بالای دکینگ ترموود در برابر گرما و سرما

هر متریالی با قرارگرفتن مداوم در برابر سرما و گرما با شدت بالا، دچار آسیب می‌شود. اما ترموود به‌واسطه فرایند ساختی که دارد، کاملاً در برابر سرما و گرما مقاوم است؛ بنابراین دکینگ ترموود تا سال‌ها در سردترین و گرم‌ترین شرایط آب‌وهوایی سالم خواهد ماند. علاوه بر این دکینگ ترموود عایق دما است و باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان می‌شود.

رنگ دکینگ ترموود در برابر آفتاب ثابت می‌ماند

اشعه فرابنفش موجود در نور خورشید باعث می‌شود که رنگ چوب‌های معمولی تغییر پیدا کند و پس از مدتی شاهد افت کیفیت در متریال موردنظر خواهیم بود. اما در مراحل پایانی ساخت ترموود از ماده‌ای استفاده می‌شود که ترموود را در برابر نور خورشید مقاوم می‌سازد؛ بنابراین دکینگ ترموود که در روف‌گاردن نصب می‌شود، تغییر رنگ نخواهد داد و نیازی به رنگ‌آمیزی آن نیست.

دوام بسیار دکینگ ترموود در برابر فشار و ضربه

محیط پشت‌بام و روف‌گاردن برای قدم‌زدن عالی است. به همین دلیل باید از کف‌پوشی استفاده شود که در برابر فشار و ضربه کاملاً مقاوم باشد. دکینگ ترموود به دلیل بافت فراوری‌شده‌ای که دارد، ضربات و فشار را به‌خوبی کنترل می‌کند. از سوی دیگر این کف‌پوش با عایق‌سازی صدا باعث می‌شود که صدای قدم‌زدن به طبقه‌پایینی انتقال پیدا نکند.

نحوه نصب دکینگ ترموود در روف‌گاردن

نصب دکینگ در پشت‌بام و روف‌گاردن نسبتاً ساده است و زحمتی برای ساکنین ساختمان ندارد. برای نصب این سازه باید در ابتدا زیرسازی به‌خوبی انجام شود. زیرسازی به این منظور انجام می‌شود که کف‌پوش مستقیماً به کف بام متصل نشود و از این عمر سازه افزایش پیدا می‌کند و عایق‌سازی بهتر انجام می‌شود. همچنین با داشتن یک زیرسازی خوب، می‌تواند کف روف‌گاردن را کاملاً تراز کرد. برای زیرسازی دکینگ ترموود از متریال‌های مختلفی مانند آهن و چوب‌ها مقاوم استفاده می‌شود.

برای انجام این کار قطعات فلز یا چوب به‌صورت مشبک در کنار هم قرار می‌گیرند و در انتها با پیچ‌ومهره و سایر اتصالات، به دیوار یا سطح بام متصل می‌شوند. پس از اتمام ساخت زیرسازی در روف‌گاردن، قطعات دکینگ ترموود با پیچ‌های مخصوص در کنار هم چسبانده می‌شوند تا ظاهری یکنواخت و زیبا ایجاد کنند. ساخت زیرسازی و اجرای ترموود بسیار سریع و آسان است و هزینه مناسبی را نیز به همراه دارد.

ساخت دکینگ ترموود در روف‌گاردن را به پارس آرای کوهستان بسپارید

پارس آرای کوهستان یکی از بهترین اجراکنندگان روف‌گاردن است. با استفاده از خدمات و محصولات ما می‌توانید یک روف‌گاردن باکیفیت و فوق‌العاده زیبا را در بام خود ایجاد کنید. همچنین برای تزیین روف‌گاردن خود نیز می‌توانید انواع مبلمان فضای باز مانند فلاورباکس، پرگولا و آلاچیق ترموود را از ما بخواهید. تمام محصولات ما با بهترین مواد اولیه ساخته می‌شوند و کیفیت تضمین‌شده دارند.

سؤالات متداول

آیا نصب دکینگ ترموود در روف‌گاردن ضروری است؟

نصب دکینگ ترموود در روف‌گاردن به دلیل عایق‌سازی صدا و دما، افزایش ایمنی، حفظ زیبایی و گسترش فضای مفید یک امر ضروری و مهم است.

آیا نصب دکینگ ترموود در روف‌گاردن از لحاظ ایمنی مشکلی ندارد؟

دکینگ ترموود وزن مناسبی دارد و مشکلی برای اسکلت ساختمان ایجاد نمی‌کند. علاوه بر این ترموود باعث افزایش طول عمر سقف ساختمان نیز می‌شود.

هزینه نصب دکینگ ترموود در روف‌گاردن به چه عواملی بستگی دارد؟

مساحت روف‌گاردن و ایده انتخابی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت نصب دکینگ ترموود هستند.

برچسب ها: