تفاوت قیمت پارکت در استان‌های شمالی

در استان‌های شمالی به دلیل سرمایی که به‌خصوص در فصل زمستان از زمین ساطع می‌شود، از پارکت چوبی بسیار زیاد استفاده می‌کنند. زیرا پارکت چوبی، عایق بوده و از سردشدن کف زمین جلوگیری می‌کند. اما استفاده از کف‌پوش چوبی در استان‌های شمالی نسبت به سایر مناطق به دلیل وجود رطوبت با نگرانی‌های بیشتری روبرو است.

در استان‌های شمالی لازم است به روش نگهداری پارکت توجه زیادی شود و از پارکت‌های مناسب با شرایط مرطوب استفاده گردد. به همین دلیل ممکن است هزینه خرید و نصب پارکت در این مناطق کمی بالاتر باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را در خرید و تفاوت قیمت پارکت در استان‌های شمالی راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

فاکتورهای مهم در خرید پارکت در استان‌های شمالی

ازآنجایی‌که خرید و نصب پارکت یکی از تغییرات مهم در خانه است و تعویض پارکت‌ها به‌خصوص در مناطق شمالی، هزینه بالایی دارد، انتخاب درست آن در هنگام خرید بسیار مهم است. شما باید برای خانه یا محل کار خود پارکتی انتخاب کنید که از لحاظ ظاهری و ماندگاری کاملاً منطبق با شرایط محیط باشد. در ادامه معیارهای خرید پارکت مناسب را توضیح خواهیم داد:

فاکتورهای مهم در خرید پارکت در استان‌های شمالی

زیبایی پارکت چوبی

این معیار درباره خرید پارکت سلیقه‌ای است و انتخاب هر فرد ممکن است متفاوت باشد. اما توجه به اصول طراحی داخلی و دکوراسیون در این مورد مهم است. در خرید پارکت باید به زیبایی آن و سازگار بودنش با دکوراسیون خانه و محل کارتان دقت نمایید. تعویض زودبه‌زود پارکت در مناطق شمالی آسان نبوده و هزینهٔ بالایی نیاز دارد؛ بنابراین در هنگام خرید پارکت از زیبایی آن مطمئن شوید و قبل از نصب آن، رنگ‌ تقریبی دکوراسیون داخلی را مشخص نمایید.

عایق رطوبت و ضد آب بودن پارکت چوبی

 بارش زیاد در استان‌های شمالی و نزدیکی به دریا سبب رطوبت بسیار بالای شهرهای شمالی شده است. رطوبت طولانی‌مدت موجب آسیب و دردهای استخوانی و در مواقعی نرمی‌استخوان می‌شود‌. به همین دلیل استفاده از پارکت در این استان‌ها توصیه می‌شود. زیرا فرش و موکت نمی‌توانند به اندازهٔ پارکت کارایی داشته باشند.

جنس پارکت از چوب است و اغلب چوب‌ها در برابر رطوبت طولانی‌مدت دچار پوسیدگی می‌شوند. بنابراین از همه انواع پارکت‌های چوبی نمی‌توان در مناطق مرطوب استفاده کرد. ترمووود انتخاب مناسبی برای نقاط مرطوب هستند. همچنین، گزینه خوبی برای استان‌های شمالی و حتی جنوبی است، چراکه این نوع پارکت‌ها مقاومت زیادی در برابر گرما و آفتاب دارند.

در هنگام خرید پارکت چوبی در استان‌های شمالی، باید دقت کنید تا چوب آن ماندگاری بیشتری در رطوبت داشته باشد. همچنین، دیرتر دچار پوسیدگی شود. در استان‌های شمالی ضد آب بودن پارکت مهم‌ترین ملاک به شمار می‌آید. در هنگام خرید پارکت به میزان رطوبت و دمای اتاق توجه ویژه داشته ‌باشید‌ و باتوجه‌به این مورد، پارکت را انتخاب کنید.

عایق رطوبت و ضد آب بودن پارکت چوبی

پارکت چوبی و تحمل بالای ضربه

یکی دیگر از معیارهایی که در هنگام خرید پارکت چوبی باید به آن توجه شود، تحمل ضربه است. این معیار در محیط‌های کار خیلی بیشتر به چشم می‌آید. چون در محیط‌های کار با کفش رفت‌وآمد می‌کنند و شدت ضربات بیشتر است. پارکت‌های ضعیف و بی‌کیفیت زود دچار ترک و آسیب شده و زودتر فرسوده می‌شوند.

 ماندگاری بالای پارکت‌های چوبی

پارکت‌های ارزان و بی‌کیفیت در استان‌های شمالی خیلی زود فرسوده شده و بافت خود را از دست می‌دهند. برای خرید پارکت در استان‌های شمالی باید دقت بیشتری به خرج دهید. زیرا پارکت‌های بی‌کیفیت به طور معمول در شمال مورد تهاجم موریانه‌ها قرار می‌گیرند و توسط عوامل مخرب دیگر از بین می‌روند. میزان ماندگاری پارکت در استان‌های شمالی بسیار حائز اهمیت است. پس، حتماً کیفیت پارکت را ملاک اصلی انتخاب قرار دهید.

پارکت چوبی و عایق صدا بودن

این ویژگی در واحدهایی که غیر از طبقه اول هستند، به کار می‌آید. مشکل بسیاری از افراد سروصدای همسایه‌های طبقه بالاتر است. پارکت‌های عایق صدا مانع انتقال صدا به طبقه‌های پایین‌تر می‌شوند و در حفظ آرامش سایر افراد ساختمان نقش پررنگی دارند. اغلب پارکت‌های خوب و مرغوب این قابلیت را دارا هستند.

پارکت چوبی و عایق صدا بودن

تفاوت قیمت پارکت در استان‌های شمالی نسبت به دیگر مناطق

پیش‌تر گفتیم نصب پارکت چوبی در استان‌های شمال کشور، به دلیل شرایط اقلیمی و آب‌وهوا، ممکن است در بعضی موارد هزینه بالاتری را رقم بزند. اما چرا قیمت پارکت در استان‌های شمالی نسبت به دیگر مناطق تفاوت دارد؟ ازآنجایی‌که نگهداری پارکت در شمال سخت‌تر از نواحی خشک است، در هنگام خرید آن باید فاکتورهای زیادی را که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، در نظر بگیرید.

این معیارها سبب می‌شود برای خرید و نصب پارکت در شمال هزینه‌های بالاتری پرداخت شود. زیرا پارکتی که تمام این معیارها را دارا باشد، قیمت بالاتری دارد. همچنین دستمزد نصب اصولی و محکم‌ پارکت در مقایسه با نصب غیرحرفه‌ای آن، بالاتر است. تفاوت قیمت پارکت در استان‌های شمالی به دلیل شرایط ویژه آب‌وهوایی، نصب دقیق و اصولی پارکت کمی متفاوت است.

در این شریط دستمزد نصاب نیز بالاتر خواهد بود. این موضوع می‌تواند باعث تفاوت قیمت نصب پارکت در استان‌های شمالی نسبت به دیگر مناطق شود اما نمی‌توان گفت که قیمت نصب پارکت‌های چوبی در استان‌های شمالی کاملاً متفاوت است، بلکه تفاوت اندکی دارد و ممکن است در برخی موارد کمی بالاتر باشد.

چند نکته برای نصب پارکت در استان‌های شمالی

قبل از نصب پارکت در استان‌های شمالی کشور، باید به چند نکته توجه داشته باشید:

  • از نصب‌کردن پارکت نامناسب بر زمین‌هایی که مرطوب و بسیار نمناک هستند، بپرهیزید. زیرا نتیجه نصب پارکت در این نواحی، کپک، پوسیدگی و حملات موریانه است. در صورت لزوم نصب پارکت در چنین مکان‌هایی از پارکت باکیفیت و مناسب با محیط استفاده کنید تا کمترین آسیب را به همراه داشته باشد.
  • برای جلوگیری از حملات موریانه‌ها قبل از نصب پارکت، سم‌پاشی انجام دهید.
  • زمینی که قصد نصب پارکت بر روی آن را دارید، صاف و صیقلی کنید.
  • پارکت را چند روز در محیط قرار دهید تا با دمای محیط سازگار شود.
  • اگر قصد نصب پارکت بر سرامیک را دارید، قبل از نصب، لق نبودن آن را بررسی کنید.
  • قبل از نصب پارکت از فوم‌های مخصوص این کار استفاده کرده تا برای پارکت چوبی مانند عایق عمل کند. با استفاده از فوم درجه یک می‌توانید آسیب ناشی از رطوبت را به حداقل برسانید.

چند نکته برای نصب پارکت در استان‌های شمالی

نصب پارکت چوبی در استان‌های شمالی توسط مجموعه پارس آرای کوهستان

پارس آرای کوهستان، با سال‌ها تجربه در زمینهٔ عرضه و نصب پارکت چوبی در اقصی‌نقاط ایران، خدمات فوق‌العاده‌ای را به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. کارشناسان ماهر و باتجربه‌ این مجموعه شما را به بهترین نحو در خرید پارکت راهنمایی می‌کنند.

مجموعه‌ پارس آرای کوهستان در خصوص نصب پارکت چوبی در اکثر شهرها، حتی شهرستان‌های شمالی کشور تجربه زیادی دارد و پروژه‌های موفقی را پشت سر گذاشته است. نگران رطوبت بالای استان‌های شمالی نباشید. تنها کافی است تهیه و نصب پارکت‌های چوبی خود را به ما بسپارید تا از کیفیت و ماندگاری بالای پارکت شگفت‌زده شوید.

 

برچسب ها: