لوکس‌ترین دکوراسیون‌ها در بالکن با استفاده از ترموود

بالکن‌ها بخشی از فضای ساختمان‌ها هستند که با طراحی‌های مدرن و کاربردی دکوراسیون‌، فضایی زیبا و مفید را در اختیار ساکنان خانه قرار می‌دهند. متریال‌های فراوانی برای دکوراسیون این بخش از ساختمان‌ها استفاده می‌شوند؛ اما یکی از مقاوم‌ترین و مفیدترین آن‌ها ترموود است. این چوب به دلیل ترکیبات ساختاری خود، مقاومت بالایی در برابر ضربه، حرارت، رطوبت، باران و تغییر شکل و اندازه دارد. به همین دلیل کفپوش‌های مقاوم و سازه‌های ترموودی زیبایی در بالکن‌ها ساخته می‌شوند. در این مطلب به مزایای استفاده از این متریال و کاربردهای ترموود بالکن می‌پردازیم.

لوکس‌ترین دکوراسیون‌ها در بالکن
لوکس‌ترین دکوراسیون‌ها در بالکن

ترموود بالکن؛ سازه‌ای که ساختمان شما را لوکس و زیبا می‌کند

شاید عنوان ترموود‌ بالکن مقداری ناآشنا به‌نظر برسد. منظور از این واژه تمام محصولاتی ترموودی هستند که در این بخش از ساختمان قرار می‌گیرند. این محصولات علاوه بر کف و دیوار شامل سایر تزئینات و دکوراسیون‌های آن نیز می‌شود. بالکن‌های ترموودی با ایجاد فضایی امن و آرامش‌بخش جلوه‌ای شیک و زیبا به ساختمان شما می‌بخشند.

چرا باید از ترموود در بالکن استفاده کنیم؟

مهم‌ترین نکته برای بالکن‌ها، ایجاد بالاترین میزان امنیت در کنار زیبایی آن است. ترموود بالکن با برخورداری از بالاترین میزان مقاومت در برابر انواع تغییرات آب‌وهوایی و وجود طرح‌های مختلف، در کنار امنیت بالا زیبایی ویژه‌ای به این فضاها می‌بخشد. استفاده از ترموود به‌صورت پروفیل‌ها، مدل‌های متنوعی از نرده‌های چوبی را به وجود می‌آورد و متناسب با نوع سبک دکوراسیون امنیت این مکان‌ها را بالا می‌برد.

از سوی دیگر کفپوش‌های ترموود بالکن به دلیل ویژگی خاص ساختاری خود، مانع از لیزخوردگی و آسیب افراد می‌شوند و با مقاومت بالا در برابر رفت‌وآمدها، شرایط امنی را برای ساکنین ساختمان‌ها ایجاد می‌کنند.

کاربردهای ترموود بالکن

متریال ترموود به دلیل طرح‌های متفاوت و انواع مختلف خود، کاربردهای گوناگونی در سازه‌های چوبی دارند. استفاده از ترموود در بالکن علاوه بر افزایش میزان امنیت و بهره‌مندی از طیف وسیعی از وسایل چوبی و دکوراسیون‌های زیبا، با بالاترین میزان مقاومت در برابر تهدیدات خارجی، بسیاری از هزینه‌های جانبی ساخت بالکن را کاهش می‌دهد. در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای چوب ترموود در بالکن‌ها می‌پردازیم.

کفپوش؛ مهم‌ترین بخش از ترموود‌ بالکن

کفپوش‌ها با عهده‌دار بودن نقش اساسی در تغییر فضاهای بالکن، بلندترین گام برای تغییر دکوراسیون بالکن به‌شمار می‌روند. استفاده از ترموود بالکن در فضای باز این بخش از ساختمان، مقاومت بالایی در برابر هوای آزاد و رفت‌وآمدهای متعدد ایجاد می‌کند. همچنین با توجه به بالاترین میزان مقاومت ترموود در برابر سرما و گرما، این متریال کم‌ترین میزان آسیب‌پذیری را در برابر باران و رطوبت و برخورد جسم سخت دارد. کفپوش‌های ترموودی به دو صورت تایل و کفپوش چوبی در دسترس هستند.

ویژگی‌های این کفپوش‌ها عبارت‌اند از:

 • کفپوش چوبی ترموود: متناسب با نوع بالکن به‌صورت یکدست در سرتاسر کف بالکن قرار می‌گیرد. این گزینه برای بالکن‌هایی با متراژ بالا مناسب است و پروفیل‌ها بر حسب متراژ بالکن برش داده می‌شوند
 • تایل چوبی ترموود: برای بالکن‌هایی با ابعاد کوچک مناسب است و برای نصب نیازی به نصاب حرفه‌ای وجود ندارد. این تایل‌ها با طراحی موزاییکی شکل خود، به‌صورت مربع‌هایی کوچک در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و کف بالکن را می‌پوشانند

مهم‌ترین مزایای کفپوش ترموود بالکن عبارت‌اند از:

 • مقاومت در برابر رطوبت و آب
 • عدم خراش یا پوسیدگی به سادگی
 • قوی و بادوام
 • بدون ترک و پارگی
 • ضد آب و بدون رنگ‌آمیزی یا اشباع
 • نگهداری آسان
 • جایگزینی عالی برای موزاییک‌ها و کاشی‌های کف‌سازی بالکن
کاربردهای ترموود‌ بالکن
کاربردهای ترموود‌ بالکن

ایجاد حریم خصوصی در دکوراسیون؛ از کاربردهای ترموود‌ بالکن

یکی از امکانات مناسبی که استفاده از ترموود بالکن در اختیار خریداران قرار می‌دهد، قابلیت محدود ساختن دایره دید آن است. ایجاد محدودیت در بالکن‌ها با استفاده از ترموود، امنیت افراد را تامین و حریم خصوصی آن‌ها را حفظ می‌کند. با استفاده از دو روش مناسب می‌توان حریمی خصوصی مناسبی در بالکن‌ها توسط ترموود استفاده کرد.

این دو روش عبارت‌اند از:

 • ایجاد پارتیشن‌بندی: پارتیشن‌بندی قسمتی از بالکن توسط چوب‌های ترموود، دید سایر ساختمان‌ها را نسبت به این بخش از خانه محدود می‌سازد. چگونگی قرارگیری پارتیشن‌ها در کنار یکدیگر و تعیین فاصله مناسب برای طراحی آن‌ها، به افزایش امنیت حریم خصوصی کمک به‌سزایی می‌کند
 • ساخت دیوار سبز: این گزینه علاوه بر محدودیت دید دیگران، فضایی زیبا و لوکس را برای بالکن‌ها ایجاد می‌کند

هنگام خرید ترموود‌ بالکن باید به چه نکاتی دقت کرد؟

بهترین نوع ترموود‌ بالکن در بازار خرید این متریال ترموودهای فنلاندی هستند که کیفیت بالایی دارند. در ساخت بالکن‌ها از دو متریال تایل و ترموود استفاده می‌شود که متناسب با سلیقه افراد در دکوراسیون ساختمان‌ها به‌کار می‌روند. ترموود بالکن به دلیل فاصله کم موجود میان آن‌ها، کاربرد بالاتری در بالکن‌ها دارند. برای خرید ترموود بالکن مناسب باید به متراژ بالکن و مقدار بودجه توجه کرد. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌ها برای انتخاب ترموود بالکن مناسب می‌پردازیم.

مسیر ورود و سازوکار خروج آب

به دلیل ساخته‌شدن بالکن‌های چوبی در فضایی بالاتر از سطح زمین، مهم‌ترین نکته در زمان اجرای ترموود بالکن، مسیر ورود و دسترسی به آن بوده و نکته بعدی مسیر خروج آب است. انتخاب مسیر صحیح خروج آب و دسترسی مناسب به فضای بالکن، علاوه بر افزایش طول عمر بافت ترموودهای بالکن، از فرسایش آن جلوگیری می‌کند.

به اندازه و طراحی ترموود بالکن دقت کنید

اندازه، طراحی و نوع کاربرد مدنظر از بالکن، عامل مهمی در خرید ترموو‌د بالکن به‌شمار می‌رود. متناسب با فضای در اختیار خود باید کاربردهای مناسب را برای بالکن مد نظر داشت و بر اساس این ویژگی‌ها نسبت به خرید بالکن‌های ترموودی اقدام کرد.

به نوع ترموود مناسب بالکن توجه داشته باشید

با توجه به مقاومت بالای ترموود نسبت به سایر متریال‌های چوبی، برای کفپوش بالکن‌ها باید از این نوع چوب‌ها استفاده کرد. نکته مهم در انتخاب ترموود مناسب برای این فضاها، توجه به استانداردهای تولید این متریال و کشور سازنده آن‌ها است. بهترین ترموود موجود در بازار، نوع فنلاندی آن بوده که بیشترین میزان مقاومت و ماندگاری را دارد. ترموودهای فنلاندی با تنوع طرح‌های مختلف، انتخاب‌های بیشتری را برای طراحی دکوراسیون بالکن در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید بهترین چوب ترمو
خرید بهترین چوب ترمو

خرید بهترین چوب ترمو مخصوص بالکن از پارس آرای کوهستان

مراکز متعدد فروش ترموودها، شرایط خرید متنوعی را پیش روی خریداران قرار می‌دهند. بسیاری از مراکز، این متریال‌ را تحت عنوان ترموودهای فنلاندی می‌فروشند؛ اما چوب‌های ترمو آن‌ها کیفیت بسیار پایینی دارند. پارس آرای کوهستان به‌عنوان معتبرترین واردکننده ترموودهای فنلاندی، انواع پروفیل‌های این نوع چوب را در اختیار شما قرار می‌دهد. ما در پارس آرای کوهستان در کنار تولید انواع المان‌های شهری چوبی، آلاچیق و پرگولا، مبلمان شهری باکیفیت، دکینگ‌ها و پارکت‌های ترموودی، سازه‌های چوبی و المان‌های چوبی فضای باز، مرغوب‌ترین ترموود‌ مخصوص بالکن را نیز برای شما عرضه می‌کنیم. شما می‌توانید برای طراحی و ساخت ترموود‌ بالکن و دریافت مشاوره در این زمینه، با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

برچسب ها: