بازسازی پارکت یک پیشنهاد جذاب است؛ ممکن است فرش خود را بلند کنید و یک پارکت نامرغوب و خراب از لکه‌ها و خراش‌های زشت را ببینید و وسوسه شوید و دوباره فرش را روی آن بیندازید و دوباره همان آش و همان کاسه!

با خدمات سمباده زنی و بازسازی پارکت در شرکت ما، می‌توانید در کمترین زمان دوباره کفپوش‌های شما نو به نظر برسد. هنوز هم می‌تواند در کفپوش پارکت قدیمی شما حیات وجود داشته باشد. می‌توان آن را به شکوه رسمی خود بازگرداند!

درصورت استفاده درست و اصولی و نگهداری بهینه از پارکت، باعث دوام عمر و افزایش طول عمر آن می‌شود. شما باید بعد با مشاهده ایراداتی که در ادامه به آن می‌پردازیم برای بازسازی پارکت اقدام کنید تا از آسیب‌های بیشتر و جدی‌تر جلوگیری کنید.

فرایند بازسازی پارکت
فرایند بازسازی پارکت

 

در این محتوا ما توصیه‌های خود را در مورد بازسازی پارکت نوشته‌ایم و کمی تعمیر پارکت‌ها را نیز از نظر شرایط، هزینه و مشکلات بررسی کرده‌ایم. اگر به فکر بازسازی در آینده نزدیک هستید و به کمک نیاز دارید که پروژه خود را از کجا شروع کنید، جلسه مشاوره بازسازی ما را امتحان کنید!

فرایند بازسازی پارکت چطور است؟

این فرایندها به کهنگی و شرایط پارکت بستگی دارد. کهنگی به ویژه در مورد بازسازی پارکت اهمیت دارد؛ پارکت‌ها معمولاً با فرش پوشانده شده‌اند و هنگامی که فرش‌ها را بلند می‌کنید، مشخص می‌شود که بلوک‌های آن اغلب شل و در برخی موارد پوسیده شده‌اند و نیاز به تعویض و تعمیر دارند.

بنابراین، بهترین شرایط برای تعمیر پارکت‌ها، موقعیت‌هایی است که پارکت بدون پوشش رها شده‌اند و چوب می‌تواند به خوبی تنفس داشته باشد.

پارکت‌هایی که روی بتن یا سطح‌هایی مقاوم در برابر رطوبت قرار گرفته‌اند طول عمر بالاتری دارند و در غیر این صورت رطوبت باعث خراب شدن بسیاری از کفپوش‌های شما می‌شود؛ البته نگران نباشید؛ زیرا فقط در موارد استثنایی بازسازی پارکت غیر قابل اجراست.

چه مشکلاتی در کفپوش پارکت وجود دارد که باید اصلاح شود؟

مشکلات رایج در مورد کف پارکت و به خصوص پارکت قدیمی عبارت‌اند از:

  1. بلوک‌های شل و ناپایدار
  2. خراشیدگی، فرورفتگی و لکه‌دار شدن پارکت
  3. بلوک‌های خراب شده و از دست رفته
  4. بلوک‌های پوسیده و ناسالم
  5. عدم وجود درزهای انبساط
  6. شکاف بین بلوک‌ها
  7. پوشش و ظاهر ضعیف سطح
  8. بخش‌هایی را که به دلیل خرابی زیرلایه‌ها از کف بلند می‌شوند
  9. سطح ناهموار یا بخش‌های برجسته از کف
  10. بلوک‌های نامناسب از گونه‌های مختلف در کف نصب شده باشد

شما با کمی دقت نیز می‌توانید متوجه مشکل پارکت خود شوید.

مواردی تعمیر پارکت چوبی
مواردی تعمیر پارکت چوبی

آیا مواردی وجود دارد که کفپوش پارکت را نتوان تعمیر کرد؟

این اتفاق به ندرت اتفاق می‌افتد و فقط در شرایطی که واقعا وضعیت کفپوش بسیار خراب باشد امکان بازسازی وجود ندارد. در بعضی موارد به‌دلیل وجود رطوبت زیاد پارکت کاملا از بین می‌رود و تقریبا به خاک اره تبدیل می‌شود که دیگر قابل تعمیر و بازسازی نیست.

آیا می‌توانم کف پارکت را خودم ترمیم کنم یا به متخصص نیاز دارم؟

برای بهبود وضعیت و ظاهر یک کفپوش پارکت خسته، غمگین، فرسوده و قدیمی به نظر باید به متخصصان مراجعه کنید. شکی نیست که کفپوش‌های پارکت به دلیل الگوهای پیچیده بهتر است به دستان مطمئن و با تجربه متخصصان آگاه سپرده شوند.

این نوع فعالیت‌ها نیاز به افراد متخصص همراه با تجهیزات پیشرفته دارد. برای مثال فرایند سنباده کاری اگر به درستی انجام نشود باعث خراشیدگی کفپوش و آسیب رسیدن به کف پارکت می‌شود.

برای این کار حتما باید از نیروهای متخصص و ماهر همراه با دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته استفاده کنید تا دیگر نگران خراب شدن پارکت‌ها نباشید.

بازسازی کف پارکت
بازسازی کف پارکت

پس از بازسازی کف پارکت، چگونه از آن مراقبت کنم و چقدر طول می‌کشد تا نیاز به بازسازی مجدد آن داشته باشم؟

قبل از اینکه نیازی به دوباره کاری و بازسازی مجدد باشد، اگر این فرایند اصولی و درست انجام شود، پارکت شما مدت زیادی دوام می‌آورد.

سایر کفپوش‌های چوبی، از آنجایی که یک لایه لاک روی آن را می‌پوشاند، این لایک نیاز به تمدید در بازه‌های زمانی مشخصی دارد که معمولاً هر 7 سال یا بیشتر است؛ جدای از این مورد، پارکت برای مدت نامحدودی دوام می‌آورد.

اگر به فکر بازسازی در آینده نزدیک هستید و به کمک نیاز دارید که پروژه خود را از کجا شروع کنید یا هزینه آن چقدر است، جلسه مشاوره بازسازی ما را امتحان کنید.

هزینه ترمیم کف پارکت در هر متر مربع به طور متوسط ​​چقدر است؟

هزینه ترمیم کفپوش پارکت با توجه به میزان تعمیرات و مواد مورد نیاز برای تکمیل کار تعیین می‌شود.

مراقبت از یک کفپوش چوبی واقعی چندان پیچیده و دشوار نیست و به انرژی، زمان، پول زیادی نیاز ندارد. با این حال کفپوش‌های چوبی، به‌ویژه کفپوش‌های پارکت، ویژگی‌های خاص خود را دارند و بعضی از آن‌ها نیاز به تمیز کردن و نگهداری منظم، عمیق و مناسب دارند.

تعیین میزان هزینه‌های بازسازی به میزان تعمیرات مورد نیاز بستگی دارد مثلا آیا پارکت فقط به سمباده زدن و تمیز کردن نیاز دارد یا تعمیرات دیگری مثل تعویض پارکت، تعمیر بلوک‌های شل شده و … را نیز نیاز دارد؟ برای اطلاع از هزینه بازسازی پارکت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با بررسی دقیق شرایط پارکت، هزینه را به شما اعلام کنند.

کفپوش پارکت

نتیجه گیری

یک کفپوش پارکت که بدون عیب و نقص بازسازی و با دقت نگهداری و مراقبت می‌شود، مطمئناً برای نسل‌ها و چندین دهه دوام خواهد داشت. این خبر واقعاً خوبی است؛ زیرا کفپوش پارکت هرگز از مد نمی‌افتد و همیشه مکملی عالی برای هر طراحی داخلی و سبک خواهد بود.

اعتبار و تخصص شرکتی که بازسازی پارکت را برای شما انجام می‌دهد در طول عمر و کیفیت آن بسیار تاثیر گذار و حائز اهمیت است. شما باید یک شرکت معتبر در این زمینه را پیدا کنید تا دیگر نگران دوباره‌کاری و خراب شدن آن نباشید.

اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان و متخصصان ما در شرکت پارس آرای کوهستان آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

ارسال این محتوا را برای افرادی که احساس می‌کنید نیاز به بازسازی پارکت خود دارند فراموش نکنید!

برچسب ها: