9 دلیل برای خرید پارکت های چوبی

یکی از مهم ترین مسائل برای یک انتخاب خوب مزیت های آن کلا نسبت به معایب آن است. در این مقاله به بررسی 9 دلیل برای خرید پارکت های چوبی می پردازیم تا دریابیم که چرا استفاده از پارکت های چوبی می تواند برای ما صرفه اقتصادی داشته باشد.

برای نو سازی و تغییر در محیط های مد نظر خود گزینه های زیادی وجود دارد که باعث می شود سردرگم شوید. پارکت چوبی به دلیل مزایای زیادی مانند سازگاری با محیط زیست طرفدار های زیادی را به خود جذب کرده است ولی قبل از اینکه به این 9 دلیل به پردازیم با ما همراه باشید تا با پارکت های چوبی و نحوه تولید آن ها بیشتر آشنا شویم.

 از اصلی ترین بخش ها برای تولید پارکت ها قطع درختان مورد نظر می باشد. انتخاب نوع درخت و قطع آن ها به وسیله برنامه ریزی های دقیق زیر نظر متخصصانی انجام می شود که در این حوزه آموزش دیده اند و دانش آن ها باعث عدم آسیب رسیدن به محیط زیست می شود.

پارکت های چوبی

پارکت ها برای قابل استفاده شدن نیاز به خشک شدن در کوره های مخصوص را دارند ولی قبل از آن الوار ها برش های کلی خواهند خورد تا بعد گذشته چندین روز به رطوبت مورد نظر خود برسند. بعد از گذشته این چند روز به صورت کلی چوب ها وارد دستگاه های برش مخصوص این کار می شوند.

چوب ها به صورت دقیق اندازه گیری می شوند و بعد از آن برش خواهند خورد. بعد از اندازه گیری های دقیق و مرتب شدن چوب ها به وسیله اره های مخصوص نوبت به خشک کن ها خواهد رسید. در این قسمت دستگاه های بسیار پیشرفته ای وجود دارد که فرایند های مخصوصی را بر روی قطعه های چوب ها انجام می دهند.

خشک کردن چوب ها به وسیله کوره ها و دستگاه های مخصوص این امکان را به پارکت می دهد تا کمترین میزان رطوبت را به خود جذب کنند از طرفی مقاومت آن ها در برابر ضربه و فشار نیز بالا تر رود.

در بالا توضیحی کوتاه و مختصر از تولید پارکت های چوبی برای شما ارائه کردیم و اگر می خواهید درباره پارکت های چوبی بیشتر بخوانید بر روی لینک کلیک کنید.

9 مزیت پارکت های چوبی

9 دلیل برای استفاده از پارکت های چوبی

1_ پارکت های چوبی به دلیل ویژگی هایی که دارند برای نصاب های حرفه ای بسیار خوشایند هستند. باتوجه به فرایند های فوق تولید پارکت های چوبی بسیار اصولی و حساب شده می باشد. به همین دلیل قرار گیری آن ها در کنار یکدیگر بسیار راحت است از طرفی با توجه به ظرافتی که در تولید به کار می رود تایل ها سطحی صاف و یک نواخت را به وجود می آورند.

2_ از ویژگی های خوب دیگر پارکت نظافت راحت می باشد. پارکت یا چوب های طبیعی دارای خواصی هستند که گرد و غبار را به خود جذب نمی کنند به همین دلیل برای نظافت شما به یک جارو نیاز دارید.

3_ پارکت های چوبی دارای زیبایی خاصی می باشند و در هنگام قدم زدن حسی فوق العاده را به شما القا می کنند. استفاده از چوب های طبیعی در کف منزل یکی از بهترین کف پوش هایی است که از گذشته تا به امروز استفاده شده است و همیشه به روز می باشد.

4_ پارکت های چوبی که به وسیله استاندارد های روز دنیا تولید شده اند و نصاب های حرفه ای به همراه تخصص های لازم آن ها را نصب کرده اند دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند. درصورتی که این پارکت ها از جنس چوب های سخت باشند(hard wood) برای محیط های پر رفت و آمد مانند شرکت ها بسیار مطلوب هستند.

5_ استفاده از پارک های چوبی نوعی سرمایه گذاری به حساب می آیند. این نوع از کف پوش ها به دلیل کیفیت بسیار بالا و مقاومت مناسب دارای ماندگاری بالایی هستند که ممکن است تا سالیان سال برای شما کار کنند.

پارکت های چوبی پارس آرای

در ادامه به بررسی باقی موارد می پردازیم :

6_ در دنیا درختان زیادی به همراه تنوع بسیار زیادی وجود دارد که می توان از آن ها برای ساخت پارکت های گوناگون استفاده کرد. همین فراوانی زیاد درختان باعث شده است که پارکت های متنوعی نیز تولید شود و این تنوع به شما امکان می دهد تا انتخاب های زیادی را داشته باشید.

7_ ویژگی بعدی که می خواهیم بررسی کنیم عایق بودن پارکت های چوبی می باشد. پارکت ها با توجه به تنوعی که دارند می توانند یک لایه و چند لایه باشند به همین دلیل عایق بسیار مناسبی برای صدا و گرما هستند. در زمستان گرما منزل شما کمتر هدر می رود و با قدم برداشتن صدای بسیار کمتری پایین خواهد رفت.

8_ پارکت ها می توانند محیطی خالی از آلودگی های برای شما به وجود بیاورند و به نوعی تنظیم کننده دما و رطوبت هوای منزل شما هستند. چوب می تواند رطوبت محیط را به خود جذب کند و درصورت زیاد بودن میزان رطوبت آن را در خود نگه دارد و با کم شدن آن رطوبت را در محیط پخش کند. این ویژگی باعث می شود که همیشه هوایی پایدار در منزل شما وجود داشته باشد.

9_ نکته جالب که در مورد پارکت های چوبی وجود دارد نداشتن طول عمری مشخص می باشد. درصورت نگهداری صحیح از پارکت های خود می توانید سالیان سال از آن ها استفاده کنید.می توان با ساب زدن روحی تازه به پارکت های خود ببخشید و بعد از آن از لاک ها و روغن های مخصوص استفاده کنید تا جلوه اولیه خود را بدست بیاورند و همانند روز اول شوند.

پارس آرای کوهستان

این 9 ویژگی اصلی پارکت های چوبی می باشد که خریداران را مجاب می کند تا از آن ها استفاده کنند. البته در بازار لمینت نیز موجود می باشد که از لحاظ ظاهری شباهت های زیادی به پارکت های چوبی دارند ولی تفاوت های بین پارکت چوبی و لمینت زیاد می باشد که بهتر است قبل از خرید اطلاعات کاملی را در این مورد به دست بیاورید.

با توجه به کاربردهای بسیاری که چوب در صنعت ساختمان‌سازی دارد و همچنین مسیری که طبیعت در پیش گرفته است، میزان تقاضای آن همواره رو به رشد بوده است. در این بین تنوع محصولات چوبی بسیار بوده و از تنوع فراوانی برخوردار است. پارس آرای کوهستان با گردآوری بهترین مجموعه از محصولات چوبی به مرجعی معتبر برای تأمین چوب ترموود و پارکت های چوبی تبدیل شده و این امکان را به مهندسین و کارفرمایان داده است که در صورت تمایل برای استعلام از محصولات با مشاورین مجرب دفتر مرکزی پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایند.

برچسب ها: