s
چوب نمای ساختمانی در شریعتی
تعداد بازدید: 1014تعداد نظرات: 0
1396/07/23 - 13:53

چوب نمای ساختمانی در شریعتی

آرشیتکت : مهندس شیرازیان / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Clear Thermo Pine / رنگ چوب : Walnut / آدرس : شریعتی

این پروژه در خیابان شریعتی واقع شده و آرشیتکت آن مهندس شیرازیان می باشد. شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده و مجری چوب به کار رفته در نمای این پروژه می باشد. چوب به کار رفته در این ساختمان، ترموپاین به ابعاد 138*20 میلی متر می باشد که متراژ به کار رفته 181 متر مربع است. در خصوص برخی محصولات شرکت پارس آرای کوهستان در انتها به طور اختصار توضیح داده خواهد شد. نصب و اجرای این پروژه توسط تیم اجرایی شرکت پارس آرای کوهستان انجام شد و مدت زمان اجرای چوب نمای این ساختمان 25 روز کاری به طول انجامید.

ترموود به کار رفته در نمای ساختمان بر روی بستر آهنی اجرا شده است. ابتدا چوب های زیرسری اشباع به ابعاد 50*36.5 میلی متر بر روی بستر آهنی نصب و سپس ترموپاین بر روی زیرسری ها نصب و اجرا شده است. قابل ذکر است ترموود به کار رفته در این ساختمان از نوع پاین بدون گره بوده است. پیچ به کار رفته در نصب زیر سری پیچ گالوانیزه ی 60*6 میلی متر می باشد که به فواصل 50 سانتی متر از یکدیگر اجرا شده است.

ترموود مورد استفاده در این پروژه به صورت افقی اجرا شده است و در کنج ها با نظارت دقیق مهندسین شرکت پارس آرای کوهستان بر عملکرد تکنسین های نصب، فارسی بر شده اند. قابل ذکر است زیر سازی قسمت هایی که فارسی بر شده اند به صورت دوبل اجرا شده است. بعد از تایید زیر سری توسط مهندسین ناظر شرکت، نمای چوب ترمو پاین توسط پیچ 60*4.5 میلی متر محصول کمپانی اشپکس (Spax) آلمان به صورت غیر قابل رویت و به اصطلاح مخفی نصب و اجرا شده است.

ترموود به کار رفته در این پروژه محصول کمپانی ترموری (Thermory) کشور استونی می باشد. شایان ذکر است کمپانی ترموری یکی از معتبرترین برندها با ارائه کیفیت بی نظیر ترموود در سراسر دنیا می باشد که شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی انحصاری آن در ایران می باشد.

رنگ استفاده شده بر روی ترمو پاین به کار رفته در نمای این ساختمان، گردویی (walnut) می باشد که محصول شرکت موکوپینوس (Mocopinus) آلمان بوده و در دو نوبت اجرا شده است.

شرکت پارس آرای کوهستان از اولین تامین کنندگان چوب طبیعی در ایران می باشد که با مدیریتی کارآمد بیش از یک دهه پیشرو در صنعت چوب بوده است. ارائه چوب طبیعی از بهترین برندهای جهان از سرتاسر دنیا در کاربردهای مختلفی از قبیل نما، پارکت چوبی، دکینگ، سازه های چوبی و مبلمان شهری را می توان از فعالیت های این شرکت نام برد. خدمات نصب با اجرای تکنسین های ماهر و نظارت مهندسین زبده نیز از دیگر فعالیت های این مجموعه می باشد.

امروزه ترموود با توجه به دوام، استحکام و زیبایی ظاهری آن از متریال های پرطرفدار در صنعت ساختمان گردیده است . یکی از محصولات مجموعه ی پارس آرای کوهستان چوب ترمو محصول کمپانی ترموری می باشد. این محصول در گونه های مختلف چوب از قبیل ترمو پاین، ترمو اسپروس و ترمو اش قابل ارائه در بازار می باشد. ترمو پاین ارائه شده در پروژه شریعتی، ظفر پاین از نوع بدون گره می باشد و در ابعاد 138*20 میلی متر در نمای ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است. ترمو پاین عرضه شده در شرکت پارس آرای کوهستان در ابعاد و انواع مختلف از قبیل کام و زبانه و یا شمش ارائه می گردد. نصب پروفیل های نما توسط پیچ یا کلیپس انجام می گیرد.

شرکت پارس آرای کوهستان با اخذ نمایندگی های متعدد از شرکت های مختلف در سرتاسر جهان توانسته است مجموعه ای از برگزیده ترین و به روز ترین محصولات چوبی با جدیدترین فرآوری های دنیا را ارائه دهد. محصولات عرضه شده در این مجموعه چوب هایی با فرآوری های مختلف از قبیل اصلاح حرارتی (ترموود)، فرآوری استیلیشن (آکویا)، فرآوری اشباع و پروسه ی خشک کردن (KD) می باشد. برای کسب اطلاعات کافی از انواع چوب ها با فرآوری های مختلف و گونه های متفاوت می توانید با دپارتمان فروش این مجموعه تماس حاصل بفرمایید.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

ترمووود در نمای پروژه شریعتی
چوب ترمو در نمای ساختمان پروژه شریعتی
چوب نمای ساختمانی در شریعتی