s
چوب ترمو در پروژه کامرانیه
تعداد بازدید: 1497تعداد نظرات: 0
1396/03/09 - 11:23

چوب ترمو در پروژه کامرانیه

آرشیتکت : مهندس محمد رضا نیکبخت / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine ، IPE / رنگ چوب : HO 002 / آدرس : خیابان کامرانیه

 آرشیتکت : مهندس محمدرضا نیکبخت   

چوب های بکار رفته در این پروژه شامل نمای تراس ها، دکینگ تراس ها، دکینگ تایل محوطه استخر، آلاچیق و پارکت چوبی اتاق های تمامی واحد ها می باشد . دلیل خاص و منحصر به فرد بودن این ساختمان، تنوع و فراوانی چوب بکار رفته در این پروژه می باشد.  

این پروژه در خیابان کامرانیه خیابان سعیدی واقع شده است . مدت زمان اجرای کل پروژه 75 روز کاری می باشد دراین پروژه محصولات چوبی متنوعی بکار رفته است که  یکی از این محصولات ، نمای چوب می باشدکه از چوب های سخت IPE محصول کمپانی Deckings برزیل در تراس های جنوبی  مورد استفاده قرار گرفته است. نمای تراس های جنوبی به دلیل نداشتن فضای کافی، بدون نصب چوب زیر سری انجام شد و برای نصب از پیچ های SPX آلمان استفاده شده است. در نمای تراس شمالی از چوب های Thermo Pine به ابعاد 140*20 میلی متر محصول کمپانی Thermory استفاده شده است زیرا در این بخش از ساختمان چوب ترمو پاین به میزان کمتری در معرض نور آفتاب قرار دارد .

کف تراس ها با دکینگ های چوب ترمو پاین به ابعاد 140*26 میلی متر پوشش داده شده است و دکینگ ها با روش اتصال با کلیپس توسط شرکت پارس آرای کوهستان  نصب و اجرا شده اند. دکینگ های نصب شده در این بخش از ساختمان زیبایی چشم نوازی را به تراس ها داده است و هماهنگی کف با نمای چوبی تراس ها جذابیت خاصی را ایجاد کرده است . کاربرد چوب در کف و همچنین دیوار تراس ها گرمی ویژه ای به این قسمت بخشیده است و محیطی آرام و دلنشین برای مالکین فراهم آورده است.

برای ساخت و اجرای آلاچیق بام از چوب های Douglas Fir محصول کمپانی Dold و Mocopinus آلمان به ابعاد 150*75 و 100*50 میلی متر استفاده شده است. نصب چوب ها توسط اتصالات اپوکسی اجرا شده است . آلاچیق اجرا شده در بام این ساختمان از چشم انداز بی نظیری برخوردار است که گرمی دلپذیری را در این مکان فراهم آورده است و استراحتگاهی بی نظیر برای ساکنین می باشد. دکینگ آلاچیق بام از الوارهای اشباع 145*26 میلی متر استفاده شده که با روغن HO 002 رنگ آمیزی شده است .

پوشش محوطه استخر تایل های IPE به ابعاد 30*290 *290 میلی متر  می باشد که بدون استفاده از پیچ اجرا شده است که با روغن HO 002 رنگ آمیزی شده است،  به موجب استفاده از این تایل ها ارتفاع 30 میلی متر افزایش یافته است . تایل های به کار رفته در محوطه این استخر زیبایی دو چندانی به محیط استخر بخشیده است و تضاد مابین سردی آب و گرمی چوب حسی متفاوت را در این فضا ایجاد کرده است. رنگ چوب به کار رفته در این فضا و رنگ آبی کف استخر نظر بیننده را به طور خیره کننده ای جلب می نماید .

پارکت چوبی به کار رفته در اتاق های ساختمان، سه باند Merbau محصول کمپانی Boen آلمان می باشد که از نوع پارکت های سه لایه longstrip به ابعاد 2200*209*14 میلی متر است. اجرای پارکت ها با نصب فوم انجام پذیرفته است و همانند دیگر فضا های این پروژه که با چوب طراحی شده اند از زیبایی بی نظیری برخوردار است.   

لازم به توضیح است تمام موارد فوق از مشاوره تا مرحله ی اجرا زیر نظر کارشناسان شرکت پارس آرای کوهستان اجرا شده و همین امر باعث کیفیت بالای کار در تمامی مراحل شده است . 

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

نمای شمالی پروژه کامرانیه
نمای جنوبی پروژه کامرانیه
آلاچیق پروژه کامرانیه
پارکت چوبی پروژه کامرانیه
دکینگ چوبی پروژه کامرانیه
چوب نمای پروژه کامرانیه