s
چوب ترمو در پروژه ازگل
تعداد بازدید: 1215تعداد نظرات: 0
1396/04/06 - 17:46

چوب ترمو در پروژه ازگل

آرشیتکت : شرکت صدر فناوری نوین / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / متراژ چوب :270 متر مربع / رنگ چوب : Walnut / آدرس : خیابان ازگل

این پروژه در منطقه ی ازگل واقع شده است و آرشیتکت این طرح شرکت صدر فناوری نوین می باشد.

چوب نمای این پروژه ترمو پاین 140*20 میلی متر، محصول کمپانی Thermory می باشد که یکی از محصولات عرضه شده بسیار با کیفیت شرکت پارس آرای کو هستان است. رنگ اجرا شده بر روی ترمو پاین های این پروژه، رنگ گردویی محصول شرکت Mocopinus می باشد که در دو نوبت انجام شده است. متراژ ترمو پاین به کار رفته در این پروژه 270 متر مربع می باشد که به مدت 50 روز کاری به طول انجامیده است.

بستر نمای این پروژه سیمانی می باشد که تمامی سطوح دارای ضخامت 5 میلی متر بوده است و یکنواختی سطح مورد بررسی و نظارت دقیق قرار گرفته است. زیر سری های این بخش از نما با پیچ های 8 سانت گالوانیزه بر روی بستر سیمانی رول پلاک شده است سپس چوب های اصلی نما توسط پیچ های استینلس استیل بر روی زیر سری ها نصب شده اند که توسط بخش نصب شرکت پارس آرای کوهستان اجرا شده است.

از نکات قابل توجه این طرح تضاد زمینه ی روشن نمای ساختمان و چوب ترمو پاین می باشد که حس گرمی را به بیننده القاء می نماید. با توجه به وجود شکست در دو نمای غربی و  شمال شرقی،  تمامی شکست های موجود توسط ابزار  فارسی بر اجرا و نصب شده اندکه این امر به درخواست کارفرما انجام گرفته است.

لازم به توضیح است تمامی قسمت های  مشترک چوب با دیگر مصالح استفاده شده در نما توسط ورق های فلاشینگ آب بندی شده اند که این امر منجر به  دوام هر چه بیشتر چوب نمای اجرا شده می شود .

شایان ذکر است ایده ی اجرای ترمو پاین مبنی بر  اجرای آن در طبقات پایینی و ورودی اصلی ساختمان توسط کارفرما ارائه شده است که این امر زیبایی خاصی به این پروژه بخشیده است.

زمینه ی فعالیت شرکت پارس آرای کوهستان به نمای چوب، پارکت چوبی ، دکینگ و مبلمان چوبی فضای باز ختم نمی شود، در بخش ذیل به طور اجمالی به بررسی برخی دیگر از زمینه های فعالیت این شرکت می پردازیم.

شرکت پارس آرای کوهستان متخصص درتولید مبلمان ، تجهیزات و المان های شهری با به کار گیری چوب طبیعی در ایران می باشد. این شرکت با بهره گیری از مهندسین و کارشناسان متخصص در زمینه طراحی و مشاور تخصصی در زمینه کاربرد ترکیبی انواع مصالح پایه مانند بتن، فولاد، چدن، چوب و ... سالیان مدیدی است با موفقیت به فعالیت خود ادامه داده است. این شرکت با عرضه محصولات و چوب های متنوع با فراوری های متفاوت از قبیل اشباع ، ترمووود و ... موفق شده است گامی موثر در جهت توسعه و ارتقاء صنعت ساختمان بردارند.

از دیگر فعالیت های شرکت پارس آرای کوهستان طراحی پارک ها و فضاهای تفریحی با استانداردهای روز دنیا با استفاده از چوب های طبیعی می باشد. طراحی و تولید جداره های صداگیر شهری با بهره بردن از متخصصین صوت و بهداشت محیط و همچنین طراحی و تولید جداره های دکوراتیو شهری با کاربرد چوب طبیعی از فعالیت های دیگر این شرکت می باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

نمای چوب ترمو در پروژه ازگل
چوب نما در پروژه خیابان ازگل
ترموود در نمای ساختمانی در ازگل