s
چوب ترمو در نمای پروژه بلوار فردوس
تعداد بازدید: 1329تعداد نظرات: 0
1396/08/08 - 15:38

چوب ترمو در نمای پروژه بلوار فردوس

آرشیتکت : مهندس میلاد انصافیان/ نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : HO 000 / آدرس : بلوار فردوس

این پروژه در بلوار فردوس، غرب تهران واقع شده است که آرشیتکت آن مهندس میلاد انصافیان می باشد. با توجه به وجود شکست ها و زوایایی الماس مانند در نمای این ساختمان، این نوع از طراحی در معماری Diamond یا الماس نامیده می شود. متریال به کار رفته در نمای این ساختمان چوب ترمو پاین 115*20 میلی متر بوده که اجرای آن در مدت زمان 80 روز کاری به اتمام رسیده است. متراژ چوب ترمو پاین در این ساختمان 170 متر مربع می باشد که توسط شرکت پارس آرای کوهستان تامین و اجرا شده است. قابل ذکر است بستر نمای ساختمان از نوع آهن کشی بوده است زیرا با توجه به اجرای طرح Diamond یا الماس نیاز به استفاده از بستر آهنی الزامی بوده است. با توجه به وجود شکست ها و ایجاد حجم های کاذب برروی نما، بستر آهنی مناسب ترین بستر برای این پروژه می باشد. همانطور که در طرح اولیه بررسی شد ابتدا جزئیات کلیه قسمت های مورد نیاز و فصل مشترک شکست ها جهت اجرا به کارفرما داده شد و سپس با استفاده از زیرسری های چوب اشباع به ابعاد 50*36.5 بستر نما جهت اجرای چوب پاین آماده سازی شد. شایان ذکر است که با توجه به حساسیت بالای طرح و اجرای این پروژه، در تمامی شکست ها و فصل مشترک ها زیر سری های اشباع به صورت دوبل به کار رفته است. از دیگر موارد قابل ذکر در این پروژه، اجرا و نصب عایق در بخشی از قسمت های نما زیر چوب های زیرسری بوده است. این امر به دلیل شیب دار شدن برخی قسمت های نما انجام گرفته است. در شکست ها و فصل مشترک های نمای این ساختمان چوب به صورت فارسی بر استفاده شده است.   

نصب چوب ترمو پاین در این پروژه  توسط پیچ های استیل 40*5 میلی متر انجام شده است که در هر متر مربع در حدود 40 عدد مورد استفاده قرار گرفته است.

رنگ استفاده شده بر روی چوب ترمو پاین در بخش نمای این ساختمان HO 000 محصول کمپانی Mocopinus بوده است که توسط شرکت پارس آرای کوهستان تامین و عرضه می گردد و همچنین عهده دار نمایندگی آن در ایران می باشد.

اجرا و ساخت این نمای چوبی توسط دپارتمان طراحی و پروژه ی پارس آرای کوهستان انجام شده است که می توان به جرات عنوان کرد از معدود نماهای دارای شکست و زوایا می باشد که منجر به خلق اثری با نمای چوبی متفاوت گردیده است. تصویر پروفیل به کار رفته در این ساختمان که از نوع ترمو پاین به ابعاد 115*20 میلی متر می باشد در بخش زیر به نمایش گذاشته شده است.

پارس آرای کوهستان تامین کننده ی برتر چوب های تخصصی در ایران می باشد که توانسته است با مدیریتی کارآمد، نمایندگی معتبرترین برندهای فعال در زمینه ی چوب های تخصصی را اخذ نماید و در راستای آبادانی و پیشرفت صنعت ساختمان سازی قدمی موثر بردارد. این مجموعه در زمینه های مختلف از قبیل چوب نما، پارکت چوبی، دکینگ، پنل های سازه ای و خانه های چوبی به طور گسترده ای فعالیت دارد.

چوب طبیعی در زمره ی متریال هایی می باشد که از محبوبیت خاصی برخوردار است زیرا امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی صنعت ساختمان سازی هر چه بیشتر به فواید و ویژگی های منحصر به فرد آن پی برده اند و کاربرد آن به طور چشمگیری در ساختمان سازی افزایش یافته است. چوب تنها متریالی می باشد که هیچ گونه آسیب و زیانی به سلامتی انسان نخواهد رساند و سازگار با محیط زیست می باشد. با توجه به خطرات شهرنشینی و احتمال آسیب های ناشی از کاربرد مواد غیر طبیعی در محیط زندگی افراد، استفاده از چوب طبیعی زندگی ماشینی افراد جامعه را به طبیعت پیوند می زند و حس مطلوبی را به کاربران آن خواهد بخشید.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان

ترمو وود در نمای پروژه بلوار فردوس
ترمووود در نمای پروژه بلوار فردوس
ترموود در نمای پروژه بلوار فردوس