s
نمای ساختمان پروژه تایمز
تعداد بازدید: 1681تعداد نظرات: 0
1396/04/19 - 13:19

نمای ساختمان پروژه تایمز

آرشیتکت : مهندسین شار / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine و (سوزنی برگ) Spruce  / رنگ چوب : گردویی ( Walnut ) / متراژ چوب : 1800 متر مربع / نوع زیر سازی : زیرسازی اشباع آلمان /  آدرس : سوهانک

این پروژه با نام تایمز در سوهانک واقع شده است و آرشیتکت این طرح مهندسین مشاور شار می باشد. متراژ چوب به کار رفته در این ساختمان 1300 متر مربع می باشد که نوع چوب آن ترمو پاین 140*20 با برند Thermory و همچنین چوب اسپروس 96*19 محصول کمپانی Mocopinus (چوب درخت سوزنی برگ Spruce) می باشد. متراژ چوب ترمو پاین به کار رفته در نمای تراس و نمای ساختمان 1113 متر مربع می باشد و متراژ چوب اسپروس استفاده شده در زیر سقف ها 187 متر مربع می باشد.

 با توجه به بزرگی طرح ابتدا کلیه قست های مشابه در این پروژه از لحاظ متراژ، ابعاد و اندازه توسط مهندسین شرکت پارس آرای کوهستان ارزیابی شده است و در نتیجه  با استفاده از تنوع در اندازه چوب های موجود در این شرکت بهترین سایز جهت پایین آوردن پرت کار محاسبه و در نهایت اجرا شده است .

مدت زمان اجرای نمای چوب این پروژه نود روز کاری بوده است. در این پروژه نمای تراس های غربی توسط پروفیل آهنی 40*20 آهن کشی شده است و چوب ترمو پاین بر روی بستر آهنی نصب شده است. در برخی از بخش های این ساختمان  نصب چوب بر روی بستر کناف و یا به اصطلاح cement board انجام شده است.

پیچ استفاده شده در نمای غربی از نوع گالوانیزه 50*6 می باشد که جهت اتصال زیر سری ها به پروفیل آهنی مورد استفاده قرار گرفته است و از استاندارد های لازم برخوردار می باشد. لازم به توضیح است با توجه به اینکه حدود 70 درصد نمای این ساختمان از نوع کناف و یا cement board  بوده در این نواحی پیچ زیر کار با توجه به بررسی متخصصین شرکت تغییر یافته و از نوع پیچ خشکه کنافی 50 میلی متر استفاده شده است. چوب ترمو پاین استفاده شده در نماهای غربی همگی به صورت عمودی بوده  و نماهای شرقی و جنوبی در جهت افقی اجرا شده اند . یکی از موارد قابل توجه در این ساختمان استفاده از چوب های با کیفیت عالی ولی قیمت مناسب تر در زیر سقف تراس های غربی می باشد. این پروفیل ها از نوع چوب های اسپروس به مشخاصات فنی 96*19 میلی متر می باشد که با توجه به اینکه دربخش زیر سقف ها مورد استفاده قرار گرفته اند و در معرض عوامل جوی نیستند بسیار انتخاب هوشمندانه ای برای اجرا می باشند.

رنگ استفاده شده در این پروژه برای نمای اصلی از نوع لاک گردو بوده و در دو نوبت اجرا شده است. همچنین برای زیر سقف تراس های غربی نیز از لاک گردو  استفاده شده و برای نزدیک تر شدن به رنگ نمای اصلی، لاک این بخش در 3 نوبت اجرا شده است .

شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان یکی از تامین کنندگان برتر ایران با اخذ نمایندگی از معتبرترین کمپانی های دنیا، توانسته است گامی موثر در جهت ارتقاء و پیشرفت صنعت ساختمان بردارد. پارس آرای کوهستان با برخورداری از مدیرانی شایسته و کاردان، کارشناسانی زبده و بهره گیری از دانش فنی به روز خود را از دیگر تامین کنندگان در بسیاری از زمینه ها متمایز ساخته است.

چوب نمای ساختمان نیاوران 6
چوب نمای پروژه نیاوران 6
چوب نمای نیاوران 6