s
نمای ترمووود در پروژه یوسف آباد
تعداد بازدید: 1547تعداد نظرات: 0
1396/02/30 - 16:10

نمای ترمووود در پروژه یوسف آباد

آرشیتکت : مهندس بدری احمدی / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : گردویی / آدرس : خیابان یوسف آباد

آرشیتکت : مهندس بدری احمدی  

این پروژه در یوسف آباد واقع شده است، متراژ چوب ترمو به کار رفته در این پروژه 104 متر مربع بوده که تماما در یک مرحله و به مدت 15 روز کاری اجرا شده اند.

در این پروژه از چوب های ترمو پاین بدون گره استفاده شده که همگی در جهت عمودی در باکس های جدا از هم قرار گرفته اند. رنگ استفاده شده در این پروژه Walnut (گردویی) محصول کمپانی Mocopinus بوده که در یک نوبت رنگ آمیزی شده است.

از نکات قابل توجه این پروژه تلفیق زیبای چوب و سنگ می باشد به طوری که سنگ نما به حالت افقی و چوب نما به طور عمودی در کنار یکدیگر چیده شده اند. وجود باکس های چوبی در نما زیبایی فوق العاده ای را پدید آورده است. در خصوص نصب چوب نما، ابتدا جزئیات اجرای شاسی کشی باکس های چوبی توسط کارشناسان شرکت به کارفرما داده شد و پس از تحویل دقیق آن از کارفرما چوب های زیر سری نصب و نمای اصلی اجرا شده است.

در این پروژه کلیه اتصالات بین زیر سقف باکس ها و نمای اصلی به صورت اجرای آب چکان استاندارد انجام شده است که همین امر باعث ماندگاری طولانی مدت نما خواهد شد. همچنین کلیه فضای های مشترک بین تراز بالایی باکس ها و Handrail طبقات توسط ورق فلاشینگ با شیب استاندارد پوشیده است.

باکس های چوبی اجرا شده در بخش زیرین Handrail ها جذابیت خاصی به پنجره ها و نمای ساختمان بخشیده است. کاربرد چوب در نما با متریال های دیگر گرمی بی نظیری را به چشم بیننده القا می کند . قابلیت هماهنگی و همخوانی چوب با هر نوع متریال دیگر، از فواید و خواص منحصر بفرد چوب می باشد که آن را از دیگر متریال ها متمایز کرده است. طبیعی بودن و حس گرمی بخش چوب موجب شده است که محبوبیتی مثال زدنی در صنعت دکوراسیون و ساختمان کسب کند. می توان به جرات اذعان نمود  پارس آرای کوهستان مفتخر است به عنوان شرکتی پیشرو در زمینه چوب های تخصصی در صنعت ساختمان از بدعت گذاران کاربرد نمای چوب در ایران باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

نمای چوب در پروژه یوسف آباد
چوب نما در پروژه یوسف آباد
نمای چوب ترمو در پروژه یوسف آباد