نمای ترموود در پروژه ظفر
تعداد بازدید: 864تعداد نظرات: 0
1396/02/31 - 10:24

نمای ترموود در پروژه ظفر

آرشیتکت : مهندس فرزاد مصطفایی / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : گردویی / آدرس : خیابان ظفر، خیابان کارگزار

آرشیتکت : مهندس فرزاد مصطفایی

 این پروژه در خیابان ظفر، خیابان کارگزار واقع شده است که متراژ چوب ترمو پاین اجرا شده در این پروژه حدودا 500 متر مربع می باشد. مدت زمان اجرای پروژه برابر 60 روز کاری بوده است . 

چوب استفاده شده در این پروژه ترموپاین 140*20 کام و زبانه محصول کمپانی Thermory می باشد همچنین رنگ استفاده شده در این نما Walnut (گردویی) محصول کمپانی Mocopinus بوده که در یک نوبت اجرا شده است .

کارفرمای این پروژه رضایت خود را از بابت چوب ترمو پاین به کار رفته در این پروژه و همچنین نصب و خدمات پس از فروش آن اعلام نموده است و اذعان داشته که شرکت پارس آرای کوهستان از نظم بسیار دقیقی در خصوص تحویل و اجرا برخوردار می باشد. هم چنین ایشان اعلام نمودند در مورد چوب زیر سری تحقیقات لازم را به عمل آورده و با آگاهی تمام نسبت به خریداری محصولات و خدمات شرکت پارس آرای کوهستان اقدام نموده اند. کارفرمای محترم این پروژه اعلام نمودند که شرکت پارس آرای کوهستان در مقایسه با دیگر شرکت ها از هماهنگی و خدمات بی نظیری برخوردار است. 

در این پروژه زیر کار نما سیمانی بوده و ابتدا کل بستر توسط کارشناسان این شرکت مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. تمامی نما توسط چوب زیر سری 50*36.5 اشباع، تراز و نصب شده است و پس از آن چوب رویه بوسیله نصب با پیچ های مخصوص رویه اجرا شده است. یکی از نکات قابل توجه این پروژه فاصله داشتن ساب فریم پنجره ها با چوب زیر سری بوده است به طوری که ساب فریم پنجره ها از چوب زیر سری  عقب تر بوده است. به موجب این امر کارشناسان و مهندسین فنی مجموعه تصمیم به تراز نمودن سطح نما با استفاده از چوب زیر سری شدند به طوری که ساب فریم پنجره ها به وسیله نصب چوب زیر سری جلو تر آمده و هم تراز کل چوب زیر سری نما شده اند. بنابراین به دلیل استفاده چوب زیر سری در قسمت ساب فریم پنجره ها ، میزان استفاده چوب زیر سری در این پروژه افزایش یافت. لازم به توضیح است باتوجه به متراژ بالای چوب نمای به کار رفته در این پروژه ، نصب و اجرای این پروژه در چند مرحله انجام شد. از جمله نکات قابل توجه در این پروژه نور پردازی منحصر به فرد آن می باشد که برخلاف برخی از تصورات مبنی بر قابل تلفیق نبودن نور با چوب، در این پروژه نورپردازی بسیار جذابی بر روی نمای ساختمان انجام شد که زیبایی خیره کننده ای به چوب و نمای کلی ساختمان بخشید.  

ترکیب زیبای چوب و سنگ جذابیت خاصی را به نمای این ساختمان بخشیده است. شرکت پارس آرای کوهستان با بهره گیری از کارشناسان مجرب و زبده و مهندسین با تجربه و متبحر توانسته رضایت مشتریان خود را به نحو احسن جلب نماید. این پروژه نیز همانند پروژه های دیگر پارس آرای کوهستان با موفقیت به پایان رسید و علاوه بر زیبایی بخشیدن به نمای این ساختمان در زیبایی فضای شهری نیز تاثیر گذار بوده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

کلیپ اجرایی پروژه ظفر
ترمووود در نمای پروژه ظفر
چوب نما در ساختمان کارگزار ظفر
چوب ترمو در نمای ساختمان کارگزار