s
نمای ترموود در بلوار مرزداران
تعداد بازدید: 800تعداد نظرات: 0
1397/03/31 - 10:08

نمای ترموود در بلوار مرزداران

آرشیتکت : مهندس نوید نصرالله زاده/ نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : Mahagony / آدرس : بلوار مرزداران

این پروژه که توسط مهندس نوید نصرالله زاده طراحی گردیده در بلوار مرزداران تهران واقع شده است چوب به کار رفته در نمای این ساختمان THERMO PINE به ابعاد 140*20، 115*20، 140*42 میلی متر محصول کمپانی ترموری (Thermory) کشور استونی می باشد. نصب و اجرای نمای این ساختمان توسط شرکت پارس آرای کوهستان انجام شد و مدت زمان اجرای نمای چوب این ساختمان 18 روز کاری به طول انجامید.

نوع بستر نمای این ساختمان از نوع نصب بر روی شاسی آهنی می باشد که طبق روال شرکت پارس آرای کوهستان ابتدا جزئیات توسط مهندسین پروژه شرکت به کارفرما اعلام می گردد بعد از اجرای کار توسط کارفرما و تحویل و تایید آن توسط مهندسین پروژه شرکت به نصب زیرسری های نما اقدام می شود. با استفاده از زیرسری های چوب اشباع به ابعاد 47*36 میلی متر با متراژ 136 متر طول بستر نما جهت اجرای چوب ترمو پاین آماده سازی شد.

نمای چوب ترمووود

با توجه به طرح و نظر آرشیتکت این ساختمان از چوب ترمو پاین به ابعاد 115*20 میلی متر به متراژ 11.3 متر مربع برای تمامی زیر سقف های طبقات استفاده شده است. چوب های به کار رفته در نما ی ساختمان به ابعاد 20*140 میلی متر با متراژ 37.5 مترمربع می باشد که به صورت افقی نصب شده اند بنابراین تمام کنج ها در نما فارسی بر شده اند تا به زیبایی بنا بیافزایند.

برای اجرای لوور تراس ها به متراژ 21.6 مترطول در طبقات ساختمان تیم اجرایی شرکت به طراحی و ساخت اتصالات U شکل پرداخت سپس الوارهای 140*42 میلی متر را با این اتصالات بر روی نمای ساختمان نصب نمود شایان ذکر است از رنگ الکترواستاتیک یا رنگ کوره ای برای اتصالات استفاده شده است تا کمتر قابل رویت بوده و با رنگ چوب ها هماهنگی داشته باشد.

پیچ استفاده شده در این پروژه پیچ های 60 میلی متر گالوانیز خودکار برای نصب زیرسری ها و پیچ 40*4.5 استیل محصول کمپانی اشپکس (Spax) آلمان برای نصب چوب های ترمو پاین نما می باشد که به صورت غیر قابل رویت و به اصطلاح مخفی نصب و اجرا شده است.

رنگ استفاده شده بر روی ترمو پاین به کار رفته در نمای این ساختمان، ماهاگونی (Mahagony) می باشد که محصول شرکت موکوپینوس (Mocopinus) آلمان بوده و در یک نوبت اجرا شده است.

نمای چوب ترمو در بلوار مرزداران
چوب نمای پروژه بلوار مرزداران
نمای چوبی پروژه بلوار مرزداران