s
سونای چوبی پروژه یخچال
تعداد بازدید: 1191تعداد نظرات: 0
1396/03/28 - 16:00

سونای چوبی پروژه یخچال

آرشیتکت : مهندس عبدالباقی/ نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Aspen / آدرس : خیابان یخچال

آرشیتکت : مهندس عبدالباقی

این پروژه در خیابان یخچال واقع شده است و مدت زمان اجرای آن برای نمای چوب، فلاور باکس ها و سونای چوبی 50 روز کاری بوده است. متراژ چوب به کار رفته در این پروژه 35 متر می باشد و ابعاد آن 28*88 میلی متر است .  

با توجه به خاص بودن طرح سونای این پروژه و درایت و اعتماد آرشیتکت مبنی بر استفاده از چوب جدید سونا با نام  Thermo Aspen ، موجب رضایت ایشان شد و طرحی بی نظیر  به مرحله ی عمل درآمده است.

از نکات قابل توجه سازه ی سونا وجود قوس یک طرفه در سکوی آن بوده که شرکت پارس آرای کوهستان بدون استفاده از مقاطع قوس دار و با استفاده از الوار های داگلاس فر و Thermo Aspen این پروژه را به مرحله ی اجرا درآورده است. لازم به توضیح است دیوار های سونا همگی توسط عایق مخصوص سونا ایزوله شده و این اطمینان به کارفرما داده شده است که هیچ گونه پرت حرارتی بین جداره های دیوار و هوای بیرون وجود نخواهد داشت . همچنین تمامی فریم های بیرونی و داخلی و یا باز شوهای سونا توسط شرکت پارس آرای کوهستان  با استفاده از الوارهای Thermo Aspen انجام شده است. کف اجرا شده در این سونا نیز به صورت پنل ساخته شده که قابل جابجایی بوده و از طرفین به یک اندازه فاصله دارد . از ویژگی های منحصر بفرد این پروژه اجرای متفاوت چوب به کار رفته در سونا می باشد که به صورت منحنی نصب شده است. منحنی و قوس دار بودن چوب های سونا زیبایی این محیط را بیشتر نمایان کرده است.

یکی دیگر از بخش های مهم در این پروژه اجرای فلاور باکس ها می باشد. نصب آنها  بروری شاسی کشی فلزی بوده که این شاسی کشی قبلا به کارشناسان شرکت تحویل داده شده است . سپس چوب های اشباع 50*36.5 اجرا شده و بعد از آن چوب رویه  ترمو پاین 140*20  نصب شده است . لازم به توضیح است رنگ استفاده شده برای فلاور باکس ها از نوع روغن بوده که در یک نوبت اجرا شده است. فلاور باکس های اجرا شده در این پروژه بر روی نما زیبایی بی نظیری را به نمای این ساختمان بخشیده است به طوری که آن را از ساختمان های دیگر متمایز کرده است.

شرکت پارس آرای کوهستان با توجه به سابقه ی طولانی در زمینه چوب های تخصصی در کاربردهای مختلف از جمله نمای چوب، پارکت چوبی، سازه های تمام چوب، آلاچیق ،و مبلمان شهری گامی موثر در ارتقا و پیشرفت صنعت ساختمان بر داشته است . این شرکت با بهره گیری از مدیریت مجرب و کاردان و کارشناسان متبحر در زمینه ی چوب و ساختمان سازی از تامین کنندگان پیشرو در این زمینه می باشد. گروه نصب و اجرای شرکت پارس آرای کوهستان ، شامل تیمی متخصص و با تجربه می باشند که تا کنون در زمینه ی نصب و اجرای طرح های خاص و متمایز به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند.   

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

چوب سونا در خیابان یخچال
سونای چوبی پروژه یخچال
چوب سونا در پروژه یخچال