s
ساخت سونا پروژه دزاشیب
تعداد بازدید: 1003تعداد نظرات: 0
1396/10/21 - 09:40

ساخت سونا پروژه دزاشیب

آرشیتکت :دکتر منصور وکیلی / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Aspen ، Red Cedar ، Spruce / آدرس : خیابان دزاشیب

مجری و تامین کننده این طرح شرکت پارس آرای کوهستان با سابقه ی طولانی در عرصه ی صنایع چوب طبیعی می باشد. این پروژه در منطقه ی دزاشیب واقع شده است که آرشیتکت آن دکتر منصور وکیلی می باشد. چوب به کار رفته در این پروژه Thermo-Aspen و Red Cedar و spruce است. مدت زمان اجرای این پروژه 17 روز کاری بوده است که توسط تیم فنی و مهندسی پارس آرای کوهستان اجرا گردیده است. متراژ چوب به کار رفته در پروژه مجموعا 100 متر مربع بوده است.

بستر سونای این پروژه سیمانی بوده و هم چنین تمامی دیوار ها و سقف به صورت پلاستر سیمانی پوشیده شده است که به منظور نگهداری رول پلاک ها همگی دارای حداقل ضخامت 50 میلی متر می باشند. پس از تایید کیفیت بستر توسط مهندسین و کارشناسان، نصب چوب های زیرسری و رویه آغاز گردید.

مراحل ساخت سونا

این پروژه دارای دو عدد سونا می باشد که یکی از آنها از چوب Thermo Aspen و دیگری از Red cedar استفاده شده است.

چوب زیرین به کار رفته در سونای این پروژه spruce با ابعاد 50*37.5 میلی متر محصول کمپانی Dold آلمان می باشد. چوب spruce مورد استفاده در این پروژه با فرآوری KD خشک شده است و توسط پیچ های 80*6 گالوانیزه به بستر زیرین نصب شده اند. فواصل بین چوب های زیرسری توسط ورق های عایق پشم سنگ به ضخامت 28 میلی متر پوشیده شده است.

در یکی از اتاق های سونا بعد از اجرای زیر سری با چوب Spruce و نصب پشم سنگ به عنوان عایق، چوب های رویه Thermo Aspen به ابعاد 88*15 میلی متر محصول کمپانی Thermory اجر و نصب گردیده است و میخ های به کار رفته برای تثبیت آنها به چوب زیرین به صورت نصب مخفی اجرا شده است.

قابل ذکر است چوب Thermo Aspen مورد استفاده در سکوهای سونا از نوع شمش به ابعاد 88*28 میلی متر بوده و Thermo Aspen به کار رفته در دیواره ها از نوع کام و زبانه 88*15 میلی متر می باشد.

در سونای دوم چوب به کار رفته در زیر سری ها نیز spruce 50*3705 میلی متر محصول کمپانی Dold بوده است و چوب رویه Red Cedar با برند Mocopinus می باشد. در این بخش نیز برای سکوها از Red Cedar از شمش با ابعاد 90*21 میلی متر استفاده شده است و در بخش دیواره ها از نوع کام و زبانه با ابعاد 94*11.5 میلی متر استفاده شده است.

بوی مطبوع چوب سونایی Red Cedar

یکی از موارد قابل ذکر و جذاب در خصوص چوب Red Cedar بوی خوش و مطبوعی است که با قرارگیری در معرض حرارت و رطوبت از خود آزاد می کند. بوی خوش و مطبوع حاصل از این چوب در فضای سونا منجر به احساس بسیار خوشایند و آرام بخشی می گردد که خستگی و کسالت را از بین خواهد برد. البته شایان ذکر است این چوب به صورت خشک در فضایی که از آن استفاده شده است را عطر آگین می نماید.

شرکت پارس آرای کوهستان با بهره گیری از دانش فنی متخصصین و مدیران توانمند و با سابقه در زمینه ی ساخت و ساز و چوب طبیعی و برخورداری از نمایندگی هایی از معتبرترین برندهای جهانی، بدعت گذار کاربرد چوب طبیعی در ایران می باشد. با توجه به زندگی شهری و ماشینی عصر حاضر، کاربرد چوب به عنوان متریال ساختمانی دارای فواید و مزایای بیشماری می باشد و انسان را به طبیعت پیوند می دهد.

پارس آرای کوهستان نماینده ی انحصاری برندهای بوئن آلمان و باورک سوئیس می باشد که دارای تنوع، رنگ و طرح های متنوعی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از شوروم این مجموعه بازدید به عمل آورید و یا با دپارتمان فروش 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان  

سونای چوبی پروژه دزاشیب
چوب سونایی در پروژه دزاشیب
چوب سونا در پروژه دزاشیب