ترموووود در پروژه نیاوران
تعداد بازدید: 797تعداد نظرات: 0
1396/04/04 - 13:05

ترموووود در پروژه نیاوران

آرشیتکت : شرکت طرح جویان نوین / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : Walnut / آدرس : خیابان نیاوران، خیابان قنات کوثر

آرشیتکت : شرکت طرح جویان نوین 

این پروژه در خیابان نیاوران، قنات کوثر واقع شده است که مدت زمان اجرای نصب پارکت چوبی، چوب نما و الوار های پرگولا در این پروژه 75 روز به طول انجامیده است.

پروژه ی مورد نظر در  بخش های مختلف از قبیل  نمای چوب، زیر سقف تراس های طبقات ، پرگولا ، الوارهای محوطه و پارکت طبقات اجرا شده است. چوب های استفاه شده در این پروژه چوب ترمو پاین 140*20 و  140*42 از نوع کام و زبانه و الوار های به کار رفته در پرگولا ترمو پاین 90*42 می باشد . پارکت چوبی به کار رفته در این ساختمان  Multipark Apa مات به ابعاد 755*117*10 میلی متر ، محصول کمپانی Bauwerk می باشد .

قبل از نصب نما و زیر سقف ها ابتدا آهن کشی فلزی انجام شد و سپس چوب ترمو پاین بر روی آنها اجرا شده است. با توجه به قوس دار بودن و منحنی بودن این بخش از ساختمان اجرای آن توسط کارشناسان شرکت پارس آرای کوهستان با دقت خاصی انجام شده است و پوشش رنگ این بخش walnut می باشد.

نمای این پروژه با پروفیل هایی به صورت عمودی اجرا شده است که سعی شده است چوب های زیر سقف نیز با همان مسیر اجرا شوند. لازم به توضیح است کلیه فضا های مشترک بین چوب و مصالح سنگی ساختمان در قسمت نمای ساختمان با فلاشینگ ها جهت آب بندی اجرا شده است.

جهت اجرای الوارها با توجه به خاص بودن طرح، ابتدا اتصالات آنها  توسط تیم طراحی و مهندسین شرکت انجام شده و پس از تایید کارفرما به مرحله ساخت و اجرا درآمده است. اتصال کلیه ورق های گالوانیزه به ضخامت 2 میلی متر بوده که بر روی دیوار رول بولت شده اند.

پارکت پروژه فوق از سری پارکت های کمپانی  Apa Bauwerk  با ضخامت 10 میلی متر است که با چسب نصب شده اند . یکی از ویژگی های  منحصر به فرد کمپانی Bauwerk تنوع بسیار زیاد محصولات آن چه در نوع مقطع و چه در رنگ آمیزی آن می باشد .

رنگ زیبای پارکت اجرا شده در این ساختمان گرمای خاصی را به محیط داخل ساختمان بخشیده است و وجود این پارکت ها به زیبایی دکوراسیون داخلی ساختمان کمک شایانی کرده است. پرگولای اجرا شده در این پروژه زیبایی این ساختمان را دو چندان ساخته و گرمی خاصی را به محیط بخشیده است. نمای منحنی شکل با چوب ترمو، نمای ساختمان را جذاب تر کرده است. ترمو پاین به کار رفته در تراس این مجموعه  آرامش خاصی را به محیط بخشیده است به گونه ای که آن را از دیگر پروژه ها با متریال های متفاوت متمایز کرده است.

شرکت پارس آرای کوهستان با بهره گیری از مدیریتی کاردان و متبحر و کارشناسان زبده در بخش های مختلف از قبیل طراحی، فروش و نصب توانسته است از تامین کنندگان و مجریان موفق در زمینه چوب های تخصصی صنعت ساختمان گردد. زمینه فعالیت شرکت پارس آرای کوهستان در بخش های مختلف از قبیل چوب نما، پارکت چوبی، دکینگ، سازه های تمام چوب، مبلمان شهری و ماشین آلات و ادوات کشاورزی می باشد. این شرکت با اخذ نمایندگی هایی از کمپانی های معتبر دنیا، یکی از عرضه کننده های مطرح این عرصه گشته است .

چوب ترمو در نمای ساختمان نیاوران
ترموود در نمای ساختمانی در نیاوران
چوب نما در پروژه خیابان نیاوران