s
ترمووود در نمای ساختمان یخچال
تعداد بازدید: 1364تعداد نظرات: 0
1396/02/19 - 11:59

ترمووود در نمای ساختمان یخچال

آرشیتکت : مهندس محمد رضا نیکبخت / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : گردویی / نوع زیر سازی : زیرسازی اشباع آلمان / آدرس : خیابان یخچال

آرشیتکت : مهندس محمد رضا نیکبخت    

این پروژه در خیابان یخچال شهر تهران واقع شده است مدت زمان اجرای این پروژه در نمای شمالی برابر 60 روز کاری بوده و برای نمای جنوبی برابر 20 روز کاری بوده است که در نهایت کیفیت به کارفرما تحویل داده شد.

چوب های به کار رفته در این پروژه عبارت است از پنل های سه لایه Thermo Spruce به ابعاد 5000*2050*19 میلی متر محصول کمپانی Dold آلمان همچنین جهت اجرای نمای جنوبی از سری چوب های کام و زبانه ترمو پاین به ابعاد 140*20 میلی متر محصول کمپانی Thermoryبا نصب بروی بستر سیمانی استفاده شده است .

در این پروژه از سری پنل های Thermo Spruce در ابعاد 5000*2050 به ضخامت 19 میلی متر که محصول انحصاری شرکت می باشد استفاده شده است. بدلیل خاص بودن طرح و نظر آرشیتکت مبنی بر مدل سازی نمای چوب، شرکت پارس آرای کوهستان توسط کارشناسان خود کلیه قطعات موجود در نمای شمالی را شماره گذاری نمودند. سپس باتوجه به سایز های موجود و مشخص شدن حداقل پرت و همچنین شماره گذاری و کدگذاری قطعات برای CNC کردن، به کارگاه ارسال شد؛ در نهایت همه قطعات به صورت پازلی کنار یکدیگر در نما نصب شده اند. بدلیل مرتبط بودن فصل مشترک قطعات شماره گذاری شده با یکدیگر همه لبه ها توسط  مواد پلی ارتان پوشیده شده تا از آسیب دیدن لایه های رویی نیز جلوگیری بعمل آید .

رنگ استفاده شده برای این پروژه رنگ گردویی محصول کمپانی Mocopinus بوده که در 2 نوبت روی نما انجام گردیده است.

کارفرمای اجرایی این پروژه، در نظرسنجی صورت گرفته رضایت خود را از محصولات و شرکت پارس آرای کوهستان اعلام کردند.

در چند دهه اخیر درباره صنعت ساختمان تحقیقات بسیاری انجام شده که مأمن بسیار گسترده ای برای ابداعات و نوآوری های فناوری است. برای ساخت زیرساخت های جدید از منابع تجدید پذیر و به منظور توسعه عملکردی بالای ساختمان های سبز که به حفظ توان رقابتی در بازار جهانی و تغییرات در طراحی ساختمان، نوسازی در مصالح ساختمانی، مواد بازیافتی ، به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی، کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ضروری خواهد بود .به همین منظور شرکت پارس آرای کوهستان همواره در راستای ایجاد بهبود امکانات زندگی، تلاش نموده و برای رسیدن به آن تولید بیشتر و بهینه را هدف اساسی خود قرار داده است.

شرکت پارس آرای کوهستان تمامی محصولاتش را از برترین کمپانی های فعال در سراسر اروپا و دنیا در زمینه ترمووود جهت نمای چوب،دکینگ چوبی و ...، چوب های چهارتراش جهت استفاده در خانه های چوبی ،آلاچیق، پرگولا و مبلمان شهری تامین می کند.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان

چوب نمای ساختمان یخچال
چوب نما در پروژه یخچال
ترموود در نمای پروژه یخچال