s
ترموود در پروژه خیابان قلندری
تعداد بازدید: 629تعداد نظرات: 0
1397/08/10 - 10:17

ترموود در پروژه خیابان قلندری

سازنده : مهندس حسینی و شاه میرانی/ نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی : Thermo Pine/ رنگ چوب : Walnut / آدرس : خیابان قلندری

یکی از دلایلی که باعث منحصر به فرد شدن و خاص بودن یک ساختمان از نظر نصب و اجرا در پروژه های مختلف با پیچیدگی های گوناگون می شود اجرای دقیق و کارشناسانه آن توسط یک تیم مجرب و متخصص می باشد شرکت پارس آرای کوهستان همواره سعی نموده با تکیه بر توان مهندسی، فنی و تیم اجرایی خود رضایت کارفرما و آرشیتکت های محترم را جلب نماید.

نمای چوب در ساختمان سازی 

پروژه خیابان قلندری به دلیل داشتن شکست های فراوان و همچینن شیب دار بودن نمای شمالی و جنوبی ساختمان شرکت پارس آرای کوهستان را بر این داشت تا با ارائه نقشه های فنی و بازرسی های مداوم کارشناسان خود زیرسازی کار، که به صورت شاسی کشی فلزی صورت گرفت را تحویل گرفته و آماده نصب کند.

جهت نصب پروژه فوق کل قسمت های مورد نظر توسط پروفیل 40*40 فلزی در نمای اصلی شاسی کشی شده و برای قسمت های شیب دار به ناچار کل پوسته مورد نظر توسط پروفیل فلزی حجم سازی شده و در قسمت های دارای شکست همگی به صورت دوبل کار شده اند. بعد از تحویل زیر کار و بررسی تراز بودن آن تمامی قسمت های نما توسط زیر سری های مخصوص Sawn wood timber, spruce/fir,KD,planed round cdges.yellow treatment 37/5x50 شاسی کشی چوبی شده و تمامی زیر سری ها توسط پیچ های مخصوص گالوانیزه 6*60 به شاسی فلزی نصب شدند.

نکته بسیار مهم این است شرکت پاری آرای کوهستان همواره سعی کرده در تمام پروژه های خود نه به عنوان پیمانکار بلکه به عنوان مشاوری مطمئن در کنار کارفرما باشد در این پروژه نیز پس از بررسی طرح اولیه این نکته به کارفرما متذکر شد که به جهت شیب دار بودن نمای های شمالی و جنوبی و رطوبت پذیر بودن آنها در زمان بارندگی حتما نسبت به عایق نمودن این قسمت ها قبل از اجرای چوب اصلی اقدام کند. پس از بررسی های مکرر شرکت پارس آرای کوهستان به جهت تجربه موفق خود در این موراد گزینه استفاده از صفحات ژئو ممبران را به کارفرما پیشنهاد نمود و پس از تهیه آن که در ابعاد 250*125 می باشد قبل از اجرای چوب زیر کار تمامی آنها روی بستر فلزی قرار داده شدند و بعد از آن چوب های زیر سری 50*37.5 توسط پیچ مستقیم برروی شاسی فلزی نصب شدند. پس از نصب و حصول اطمینان از قرارگیری مناسب و اصولی عایق های میانی تمام چوب های ترمو پاین به ابعاد 140*20 میلی متر به متراژ 280 مترمربع توسط پیچ های مخصوص 5*40 استیل در فواصل مشخص هر 50 سانتی متر نصب شدند .

با توجه به برگشت های متعدد  این پروژه در نمای های اصلی و برش های متعدد فارسی بر در قسمت های مختلف به جهت بهتر شدن کیفیت کار انجام شده پیشنهاد شد تمام برگشت های نمای ساختمان توسط چوب ترمو پاین به ابعاد 140*42 میلی متر به متراژ 170 متر طول بروی زیر سری به صورت سمپل به کار فرما ارائه گردید بعد از تایید کارفرما کل برگشت های نمای شمالی و جنوبی توسط این پروفیل با پیچ های 5.5*60 استیل نصب گردید. رنگ استفاده شده در این پروژه رنگ Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان می باشد که در دو نوبت اجرا شده است.

 شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

نمای چوب پروژه خیابان قلندری
چوب ترمو در پروژه خیابان قلندری
ترموود در پروژه خیابان قلندری