s
ترموود در نمای ساختمان خلیج فارس
تعداد بازدید: 450تعداد نظرات: 0
1398/06/28 - 11:16

ترموود در نمای ساختمان خلیج فارس

آرشیتکت :مهندس عطارنژاد / نوع ساختمان : اداری/ چوب مصرفی :Thermo Pine / آدرس : خیابان ولیعصر

یکی از بازار هدف های شرکت پارس آرای کوهستان سعی در تامین نظر آرشیتکت های محترم در خصوص کارهای خاص و پیچیده  همواره بوده است.

پروژه ساختمان خلیج فارس که یکی از بهترین ساختمان های منطقه یوسف آباد میباشد در مهم ترین بخش ساختمان یعنی ورودی ساختمان دارای طرحی غیر منظم جهت اجرای لور های چوبی بوده که به حالت سه بعدی  میبایست نصب میشدند.

بعد از بررسی های طولانی کارفرما و آرشیتکت محترم جناب مهندس عطار نژاد در خصوص نمونه های مشابه انجام شده چوب ترمو پاین 140*42 که یکی از مقاوم ترین مقاطع موجود شرکت می باشد جهت اجرای این پروژه انتخاب شد. سیستم انتخاب شده برای این پروژه استفاده  از الوارهای چوب ترمو برای به وجود آوردن حجم  های مورد نیاز چوبی  ورودی نمای ساختمان میباشد.

نصب ترموود در ساختمان خلیج فارس

بعد از بررسی فراوان نظر بر این شد که تمام الگوهای مقاطع نهایی ابتدا با الوار های 140*42 مدل سازی شده و تماما به وسیله دستگاه قلیف به یکدیگر متصل شوند . قبل از شروع نصب در ابتدا نقشه جهت اجرای آهن کشی مورد نظر به وسیله قوطی 42*42 به کارفرما داده شده و پس از بازدید های مکرر و حصول اطمینان از زیر کارآهنی نسبت به تحویل آن از کارفرما اقدام شده است. لازم به توضیح است شرکت پارس آرای کوهستان همواره در تمام مراحل آهن کشی بازدید های منظم را بعمل می آورد تا از دوباره کاری جلوگیری شود. 

پس از تایید زیر کار، الوار های 140*42 که از قبل خط برش آنها توسط تیم کارفرما ارائه شده بود انجام شده و پس از ساب زنی لبه های برش خورده آن تمام تیکه های هر قطعه زیر سقف به وسیله دستگاه قلیف و چسب پلی اورتان به یکدگیر متصل شدند و به مدت 24 ساعت به وسیله گیره کاملا محکم ثابت نگه داشته شده اند . پس از خشک شدن و متصل شدن قطعات ساخته شده تمام لبه ها به وسیله دستگاه مخصوص ساب زنی تمیز شده و نسبت به رنگ آمیزی به وسیله روغن HO000  در دو مرحله اقدام شده است. پس از خشک شدن قطعات ساخته شده  تمام آن ها به وسیله پیچ گالوانیزه 200*6 به شاسی زیرین به صورت مستقیم پیچ شده اند. لازم به توضیح است متراژ این پروژه جهت ساخت قطعات 690 متر طول یوده که مدت زمان اجرای آن حدود 30روز کاری بوده است. 

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

چوب ترمو ووود در نمای ساختمان خلیج فارس
ترمووود در نمای ساختمان خلیج فارس
چوب ترمو در نمای ساختمان خلیج فارس