s
آکویا در پروژه دولت
تعداد بازدید: 1259تعداد نظرات: 0
1396/03/21 - 16:16

آکویا در پروژه دولت

آرشیتکت : شرکت بهسان، مهندس امان پور / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Accoya / رنگ چوب : HO 002 / آدرس : خیابان دولت

آرشیتکت : شرکت بهسان، مهندس امان پور

این پروژه در خیابان دولت، یخچال واقع شده است و اجرای این پروژه 20 روز به طول انجامید .

چوب به کار رفته در این پروژه آکویا در دو نوع کام و زبانه و S4S می باشد، با توجه به ویژگی های خاص این چوب زیبایی بی نظیری در این بنا به وجود آمده است. درخصوص طرح آرشیتکت، این پروژه در دو طرح کام و زبانه و ترکیب لوور آهنی و لوور  چوبی اجرا شده است.  لوور چوبی آکویا از نوع S4S می باشد و در بخش دیگر ساختمان چوب آکویا از نوع کام و زبانه به کار رفته است. زیر سازی این پروژه شاسی کشی آهنی می باشد که همگی توسط کارشناسان نصب شرکت پارس آرای کوهستان  مورد تایید و نظارت دقیق قرار گرفته است. بخشی از ساختمان که آکویا از نوع کام و زبانه به کار رفته است از زیر سری چوبی به عنوان زیر کار بر روی شاسی کشی آهنی مورد استفاده قرار گرفته است. لوورهای چوبی با پیچ ثابت و نصب شده اند. با توجه به طرح آرشیتکت د رخصوص اجرای لوور ها، تمامی فواصل بین لوور های آهنی  به دقت محاسبه شده است و در نهایت بعد از تایید چوب آکویا برروی آن نصب شده است .

لازم به توضیح است بر خلاف باریک بودن مقاطع چوب این پروژه و حساس بودن آن، تمامی کنج های خارجی به صورت فارسی بر انجام شده و همین امر بر زیبای کار افزوده است. در بخش نمای جنوبی ابتدا فلاشینگ ها نصب شده اند و سپس چوب های آکویا S4S ما بین لوورهای آهنی اجرا شده اند. متراژ چوب آکویا S4S به کار رفته در این پروژه 30 متر به ابعاد 20*140 میلی متر می باشد و همچنبن متراژ آکویای کام و زبانه مورد استفاده 53 مترمربع به ابعاد 14*140 میلی متر می باشد. رنگ به کار رفته برای این پروژه روغن HO 002 می باشد که در دو نوبت اجرا شده است . مدت زمان اجرای این طرح 20 روز کاری بوده است که با بهره گیری از دانش فنی متخصصین و مهندسین و همچنین مهارت کارشناسان زبده نصب شرکت پارس آرای کوهستان با موفقیت به اتمام رسیده است. تضاد بین لوورهای آهنی به رنگ مشکی و چوب آکویا با رنگ جذاب خود دراین ساختمان جذابیت خیره کننده ای را به وجود اورده است.

شایان ذکر است این طرح اولین پروژه ی آکویای اجرا شده در ایران می باشد که شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان تامین کننده و مجری، این طرح را به هزاران پروژه در لیست افتخارات خود افزوده است. پارس آرای کوهستان شرکتی پیشرو و پیشتاز در زمینه چوب های تخصصی صنعت ساختمان، با بهره گیری از نیروهای متخصص و کارآمد در بخش مدیریت، فروش و خدمات  به عنوان یکی از برجسته ترین تامین کنندگان چوب گامی موثر در زمینه  توسعه و ارتقا صنعت ساختمان سازی کشور به سوی ایرانی آباد برداشته است.  

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

اولین پروژه آکویا در ایران
چوب آکویا در پروژه یخچال
چوب آکویا در نمای ساختمان دولت