s
کابینت چوب ترمو
تعداد بازدید: 703تعداد نظرات: 0
1398/04/01 - 09:52

کابینت چوب ترمو

چوب ترمو چوبی است که با حرارت بسیار بالا (حدودا تا 240 درجه ی سانتی گراد) و فشاری معین تحت فرآوری قرار می گیرد. به واسطه ی حرارت بسیار بالا ویژگی های منحصر به فردی به چوب بخشیده می شود. نکته ی جذاب در خصوص حرارت دادن چوب در این شرایط کاهش 40 تا 60 درصدی رطوبت چوب است که در نهایت منجر به کاهش وزن چوب و سبک شدن آن می شود.

تکنولوژی مدرن پروسه این امکان را فراهم نموده است تا به ساختاری دست یابد که اگر به صورت طبیعی قرار بود به آن دست یابد حداقل 100 سال به طول می انجامید.

چوب ترموود

نتایج مشتق شده از پروسه اصلاح حرارتی

گفتنی است در اثنای پروسه ی چوب ترمو تغییراتی ایجاد می شود که در بخش زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود:

صمغ یا شیره ی موجود در چوب با قرار گرفتن در معرض حرارت بسیار بالا به طور کامل بخار یا خشک می شود. این بدین معنی است که در زمان استفاده از چوب حرارت دیده به هیچ عنوان صمغی از آن متساعد نمی گردد.

ماده در اثر حرارت بالا به حالت جامد تغییر شکل می دهد بنابراین امکان جذب رطوبت و آب به طور چشمگیری کاهش می یابد. علاوه بر این سطح چوب ترمو در مقابل تماس مستقیم آب و بخار داغ به شدت مقاوم است. در کل چوب در مقابل اثرات مضر ناشی از عوامل منفی تاثیر پذیری کمتری از خود نشان می دهد. امکان آسیب دیدن چوب حرارت دیده با باکتری، قارچ، حشرات و نوسانات دمایی وجود ندارد. به دلیل این که چوب ترمو در مقابل رطوبت مقاوم است بنابراین مستعد تغییر شکل نخواهد بود و دارای ثبات ابعادی بی نظیری است. اگر چوب معمولی در اثر گذشت زمان دچار باد کردگی شود اما به طور شگفت انگیزی با استفاده از فرآوری اصلاح حرارتی برطرف می شود.

چوب ترمو نیاز به هیچ گونه ماده ی شیمیایی برای حفاظت ندارد. با توجه به ویژگی های خاص آن می توان به جرات گفت این چوب در مقابل تمامی جنبه های منفی ایستادگی می نماید. اگر بخواهیم طول عمر چوب اصلاح شده با حرارت را با چوب معمولی مقایسه نماییم در شرایطی یکسان، تمامی ویژگی ها 15 تا 25 بار بهبود می یابد. با توجه به این که ماده ی مذکور ایمن و طبیعی است و تحت این پروسه هیچ گونه ماده شیمیایی استفاده نمی گردد و تنها تحت حرارت بسیار بالا فراوری می شود هیچ گونه آسیب و زیانی برای طبیعت به وجود نخواهد آورد بنابراین واژه ی دوستدار محیط زیست به آن اطلاق می گردد. رایحه ی خوش چوب طبیعی به واسطه این پروسه از بین نمی رود و بسیار مناسب برای دکوراسیون طراحی داخلی خواهد بود.

ترموود نما

چوب ترمو را کجا استفاده کنیم؟

اگر قصد دارید از این ماده برای کاربرد فضای باز استفاده نمایید باید بدانید که برای کاربردهایی از قبیل نمای ساختمان به شدت مناسب خواهد بود. استفاده به عنوان کفپوش و المان های مختلف دکوراتیو از جمله کاربردهایی است که مقتضی این چوب است. در کاربردهایی مانند سینک، وام حمام و کابینت که در این مورد از چوب یک تکه استفاده می شود با وجود اینکه از لحاظ قیمتی گران است ولی زیبایی و جذابیت بی نظیری در دکوراسیون داخلی به وجود خواهد آورد. همچنین ساخت در، پنجره و مبلمان با استفاده از چوب ترمو دارای ویژگی های منحصر به فرد خود خواهد بود. با توجه به خواص منحصر به فرد مذکور چوب اصلاح شده با حرارت از متریال ضروری برای استفاده در سونا و حمام خواهد بود. پارس آرای کوهستان سال های طولانی است که پیشرو در زمنیه ی چوب های فراوری شده با حرارت است که دارای نمایندگی یکی از کمپانی های معتبر دنیا با نام ترموری در ایران است.

خرید و فروش ترموود