s
چوب نمای مناسب را می شناسید؟
تعداد بازدید: 737تعداد نظرات: 0
1397/08/07 - 15:13

چوب نمای مناسب را می شناسید؟

چوب نما زیبایی حیرت آوری را به ساختمان می بخشد و در زندگی شهری امروزی، پیوند دهنده ی انسان با طبیعت می باشد. چوب های ذاتا مقاوم ایپه، آکویا، اشباع و ترموود از گزینه های بسیار مناسب برای نمای ساختمان ها می باشند امروزه مورد استقبال و توجه آرشیتکت ها و مهندسین قرار گرفته است.

چوب یکی از زیباترین متریال ها برای تزئین نمای ساختمان می باشد که نه تنها جذابیت فوق العاده ای را به ساختمان ها می بخشد بلکه به دلیل دوام بسیار بالا سالها بدون نگرانی می توان از آن بهره مند گشت. خطاب به دوستداران و سازندگان محترم باید  بگوییم که تمامی گونه ها مناسب برای چوب نما نمی باشند. جدول زیر طبقه بندی چوب بر حسب دوام آنها را نشان می دهد.

طبقه بندی دوام طبیعی چوب در مقابل پوسیدگی

کلاس 1           بسیار با دوام  

کلاس 2           با دوام

کلاس 3           دوام متوسط

کلاس 4           دوام کم       

کلاس 5           بدون دوام     

                       

چه چوبی برای نما خوب است؟

اگر قصد استفاده از چوب نما برای ساختمان مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی و هر نوع بنایی را دارید باید از میان موارد زیر یکی از آنها را انتخاب نمایید.

  1. چوب درختان ذاتا مقاوم که در درجه بندی در کلاس 1 قرار دارد.
  2. چوب های فرآوری شده با روش های مختلف در بازار و مواد نگهدارنده
  3. چوب های فرآوری شده با روش اصلاح حرارتی یا ترموود
نیاز برای فرآوری طبقه بندی دوام طبیعی (کلاس)
مناسب بدون فرآوری 1
مناسب بدون فرآوری 2
برای موارد مشخص مانند ساختمان های بلند استفاده از فرآوری پیشنهاد می شود  3
نیازمند فرآوری 4
نیازمند فرآوری  5


چوب های کلاس 1 و کلاس 2 به عنوان چوب نما را می توان بدون فرآوری مورد استفاده قرار داد. چوب کلاس 3 را در مواردی مانند ساختمان های بلند پیشنهاد می شود از چوب های فرآوری شده ی این کلاس استفاده گردد. در خصوص چوب کلاس 4 و 5 حتما می بایست، فرآوری گردد و سپس در کاربرد نما استفاده شود. فرآوری چوب از روش های مختلف انجام می پذیرد که شامل فرآوری با مواد شیمیایی، بیولوژیکی و حرارت می شود که این کار برای افزایش مقاومت و استحکام چوب انجام می پذیرد. اهداف اصلی و اساسی انجام پروسه ی فرآوری بر روی چوب افزایش دوام و همچنین مقاومت در مقابل پوسیدگی ناشی از قارچ ها و حمله ی حشرات می باشد. شرکت پارس آرای کوهستان عرضه کننده چوب هایی بسیار با کیفیت برای استفاده در نمای ساختمان می باشند. متریال های ارائه شده برای استفاده به عنوان چوب نما شامل چوب ذاتا مقاوم ایپه، چوب استیله شده ی آکویا، ترموود و چوب اشباع می باشد.  

چوب نما در ساختمان

امروزه استفاده از چوب در نمای ساختمان بسیار متداول گشته است. فواید و مزایای چوب آنچنان زیاد است که هر مصرف کننده ای را ترغیب به استفاده از آن می نماید. چوب ماده ای طبیعی می باشد و به دلیل دوام و ترمیم پذیری جایگاه ویژه ای در صنعت مبلمان و ساختمان به خود اختصاص داده است. استفاده از چوب در کاربردی مانند نما زیبایی حیرت آوری را به محیط می بخشد و جذابیت طبیعت را برای بینندگان تداعی می نماید. چوب به دلیل خاصیت عایق الکتریکی و حرارتی و همچنین صوتی برای کاربرد در نمای ساختمان به شدت مناسب می باشد. خاصیت عایق حرارتی آن منجر می شود تا در فصل زمستان سرمای بیرون به داخل وارد نگردد و در فصل تابستان مانع از ورود گرما می شود از این رو در مصرف انرژی به طور چشمگیری صرفه جویی خواهد شد. دوام و استقامت چوب در برابر شرایط جوی مانند باد، باران و تابش خورشید مثال زدنی نیست. به دلیل عمر طولانی چوب، در هزینه ها به طور شگفت آوری صرفه جویی خواهد شد زیرا برای سالهای طولانی تا بیش از 50 سال عمر مفید خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات پارس آرای کوهستان می توانید با واحد فروش 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان این بخش بهره مند گردید. وبسایت و صفحه اینستاگرام نیز همواره در خصوص نحوه ی فعالیت محصولات این مجموعه خدمت رسان مشتریان محترم می نماید.