s
چوب مورد استفاده در سونا
تعداد بازدید: 1284تعداد نظرات: 0
1396/09/28 - 14:35

چوب مورد استفاده در سونا

از مناسب ترین چوب سونا می توان به چوب های KD از قبیل اسپروس و رد سدار و چوب های ترمو از قبیل الدر (Alder) و اسپن (Aspen) و همچنین برخی چوب های Hardwood اشاره کرد. پارس آرای کوهستان تنها تامین کننده ی برتر و پیشرو در عرضه ی چوب سونا در ایران می باشد.

چوب مورد استفاده در سونا می بایست دارای پارامترهای مختلفی باشد که در بخش زیر به طور خلاصه به ویژگی های مورد نیاز چوب سونایی خواهیم پرداخت.  

  1. یکی از پارامترهای با اهمیت در خصوص چوب سونایی جذب پایین آب می باشد. برخورداری از ویژگی جذب ناچیز آب، از موارد اساسی و الزامی انتخاب چوب در کاربرد سونا می باشد.
  1. از دیگر عوامل بسیار مهم در استفاده ی چوب در سونا ثبات ابعادی و عدم تغییر شکل در برابر حرارت می باشد زیرا در محیط سونا دما دائما در حال نوسان می باشد بنابراین چوب مورد استفاده در این مکان می بایست در برابر حرارت بالا و نوسانات دمایی مقاوم باشد در غیر این صورت با تغییر دما، چوب مستهلک شده و به سرعت دچار پوسیدگی خواهد شد.
  1. از دیگر موارد با اهمیت در خصوص چوب سونایی، مقاومت در برابر قارچ، کپک، میکروب ها و سایر آلودگی های ناشی از رطوبت می باشد که این نکته با توجه به تاثیر آن بر سلامتی انسان از نکات حائز اهمیت در انتخاب چوب سونای مناسب می باشد.
  1. با توجه به تاریکی و فضای خاص سونا از لحاظ زیبایی شناختی، استفاده از چوب با گره های بسیار زیاد در سونا فضای شلوغی را ایجاد می نماید و توصیه می شود از چوب هایی با گره های کمتر استفاد شود.
  1. مورد دیگر فینیشینگ چوب سونا می باشد. این نکته را در نظر داشه باشید که برای چوب سونا نمی بایست از هیچ نوع فینیشینگی استفاده کرد و این بدین معناست که هیچ گونه رنگ، روغن یا لاکی برای این چوب در سونا مناسب نمی باشد زیرا حرارت بالا آن را می سوزاند و به چوب و بدن انسان آسیب وارد خواهد کرد. از دیگر عوامل عدم استفاده ی هر نوع رنگ، روغن و لاک بر روی چوب در موارد استفاده در سونا این امر می باشد که این مواد شیمیایی در اثر حرارت حساسیت زا خواهند بود و در تماس با پوست بدن مشکلاتی به وجود خواهند آورد. بنابراین چوب های سونایی ترجیحا بدون استفاده از هر نوع فینیشینگی مورد استفاده قرار می گیرند.
  1. انواع چوب هایی که می توان برای سونا مورد استفاده قرار داد چوب های KD (از قبیل رد سدار و اسپروس)، برخی چوب های Hardwood و چوب ترمو (از قبیل اسپن (Aspen) و الدر (Alder)) می باشد.  

با در نظر گرفتن این امر که چوب ترمو آب را به خود جذب نمی کند بنابراین یکی از متریال های مناسب برای چوب سونا، ترموود می باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان با بهره گیری از مدیران متخصص و دانش فنی در زمینه ی چوب های تخصصی از تامین کنندگان پیشرو در صنعت چوب و ساختمان می باشد. حوزه ی فعالیت این مجموعه در زمینه هایی از قبیل نما، پارکت، دکینگ، چوب سونایی، پنل های سازه ای و مبلمان فضای باز و خانه های تمام چوب می باشد که با برخورداری از نمایندگی هایی از معتبرترین برندهای جهانی توانسته است گامی موثر در جهت کاربرد چوب و متریال طبیعی در ساختمان سازی که حوزه ای اجین با افراد جامعه است را بردارد. در زمینه ی چوب سونا می توان به جرات گفت پارس آرای کوهستان تنها تامین کننده ی برتر چوب های تخصصی سونایی می باشد که توانسته است با شعار " کیفیت بی نظیر، قیمت بی رقیب" پرچم دار این حوزه گردد. چوب سونا با برندهای Thermory و Mocopinus از جمله برندهای عرضه شده توسط پارس آرای کوهستان می باشد که از برترین های این صنعت می باشد.  

برای آگاهی و کسب اطلاعات دقیق در خصوص محصولات این مجموعه می توانید با دپارتمان فروش 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید و با دنیای شگفت انگیز چوب و محصولات چوبی پارس آرای کوهستان آشنا شوید.