s
چوب ترمو برای سونا
تعداد بازدید: 710تعداد نظرات: 0
1397/04/09 - 16:45

چوب ترمو برای سونا

برای انتخاب چوب در سونا باید دقت لازم را به خرج داد زیرا چوب سونا، تماس مستقیم با پوست انسان دارد و امکان ایجاد حساسیت وجود خواهد داشت. چوب ترمو یکی از متریال های مناسب و بسیار زیبا برای سونا می باشد.

یکی از بهترین روش های تفریحی که به سلامتی افراد نیز کمک شایانی می نماید استفاد از سونا می باشد. زمانی که وارد سونا می شوید دمای بدن به طور طبیعی افزایش می یابد و مویرگ های بدن باز و گشاد می گردند و تمامی منافذ پوست باز می شوند و همچنین تعریق به سرعت صورت می پذیرد. مدت زمانی که فرد در داخل سونا می باشد ضربان قلب افزایش می یابد و راه های تنفسی باز می گردد و بنابراین دریافت اکسیژن بیشتر انجام می پذیرد. سونا مکانی برای تجدید قوا و از بین بردن انرژی های منفی می باشد که هر اندازه از لحاظ مواد به کار رفته و همچنین نوع دکوراسیون در درجه ی کیفی بالایی قرار داشته باشد، کمک بیشتری به ایجاد فضای آرام و مناسب برای کاهش فشارهای عصبی خواهد نمود. برای سونا چوب مناسب ترین متریال می باشد که در اینجا قصد داریم خصوصیات چوبی که برای سونا مورد استفاده قرار می گیرد را بررسی نماییم. از خصوصیات چوب مورد استفاده در سونا این موارد می باشد که این چوب باید جذب آب آن پایین باشد که این ویژگی در چوب ترمو بسیار بالا می باشد. از دیگر ویژگی های چوب به کار رفته در سونا، ثبات ابعادی و عدم تغییر شکل در برابر حرارت و رطوبت می باشد. همچنین در برابر تغییرات دمایی می بایست مقاومت ویژه ای داشته باشد زیرا اگر این چنین ویژگی را نداشته باشد خیلی زود پوسیده می شود.

چرا چوب ترموی بدون گره برای سونا مناسب تر می باشد؟

به دلیل وجود رطوبت در محیط سونا احتمال بسیار زیادی وجود دارد که دچار قارچ زدگی و کپک شود بنابراین باید این نکته را در نظر داشت که از چوبی استفاده شود که در مقابل قارچ و کپک مقاوم باشد. به دلیل اینکه در سونا افراد برهنه می باشند و پوست بدن کاملا با محیط در تماس می باشد توجه به این نکته برای سلامتی افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به دلیل تاریکی و وجود نور کم در فضای سونا پیشنهاد می شود از چوب ترموی بدون گره استفاده شود تا منجر به شلوغی محیط نگردد و آرامش و دنجی فضا حفظ شود.

آیا برای چوب سونا باید از رنگ یا روغن استفاده نمود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت به هیچ عنوان برای چوب داخل سونا نباید از فینیشینگ استفاده نمود زیرا رنگ یا روغن در حرارت بالا تغییرات شیمیایی در آنها به وجود می آید و پوست بدن و خود چوب را دچار آسیب دیدگی می نماید. بنابراین استفاده از فینیشینگ در سونا برای سلامتی افراد مضر می باشد بنابراین کاربرد آن برای چوب ترمو در سونا مجاز نیست.

چوب مناسب سونا

چوب ترمو الدر (Alder) و اسپن (Aspen) برای سونا بسیار مناسب می باشد به طوریکه می توان بدون هیچ نگرانی از آن در  مکان های گرم و مرطوب استفاده نمود. از دیگر متریال های مناسب می توان به چوب های KD با گونه ی ردسدار (Red cedar) و اسپروس (Spruce) اشاره نمود شایان ذکر است برخی از گونه های چوب های سخت یا Hardwood نیز در این مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از سالها تجربه و ساخت پروژه های مختلف سونا یکی از معتبرترین تامین کنندگان و مجریان این امر می باشد. برای دریافت مشاوره و خرید محصولات بی رقیب در زمینه چوب های طبیعی می توانید با دپارتمان فروش این مجموعه تماس حاصل بفرمایید و با دنیای چوب در سطح حرفه ای و تخصصی آشنا شوید. مجموعه پارس آرای کوهستان دارای نمایندگی بسیاری از معتبرترین برندهای جهانی از قبیل ترموری، موکوپینوس، دولد، دیتزل و بسیاری از برندهای دیگر نیز می باشد که علاوه بر تامین چوب های تخصصی، بسیار توانمند در اجرا و نصب می باشد. از محسنات و ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه خدمات پس از فروش می باشد که همراه مشتریان باقی خواهد ماند.