s
چرا ترموود برای سونا مناسب است؟
تعداد بازدید: 1317تعداد نظرات: 0
1396/09/04 - 12:03

چرا ترموود برای سونا مناسب است؟

کاربرد چوب حرارت دیده در سونا گزینه ی بسیار مناسبی می باشد زیرا ترموود از حیث بهداشت در درجه کیفی بالایی قرار دارد و در برابر قارچ، کپک و حشرات مقاوم می باشد. رطوبت پایین این چوب یکی از مهمترین ویژگی های آن می باشد.

رطوبت موجود در چوب فرآوری شده با حرارت تا 50 درصد کمتر از چوب های دیگر می باشد. رطوبت پایین چوب حرارت دیده یکی از با اهمیت ترین ویژگی های آن می باشد که موجب شده است برای استفاده در سونا بسیار مناسب باشد. رطوبت، باکتری و اسید موجود در ترموود تحت تاثیر حرارت بسیار بالا از بین خواهد رفت بنابراین برای کاربرد در مکان های مرطوب بسیار مناسب خواهد گردید.

آیا ترموود برای سونا بهداشتی است؟

چوب ترمو در مقابل حمله ی قارچ ها، پوسیدگی و کپک بسیار مقاوم است. این چوب دارای ثبات ابعادی بی نظیری می باشد و این بدین معنا است که دچار باد کردن، منقبض شدن و تاب خوردن نمی شود. ترموود دارای عمری بسیار طولانی است به طوریکه با کاربرد این نوع از چوب در سونا و مصارف دیگر از قبیل نمای ساختمان، عملا در هزینه های خود صرفه جویی نموده اید و برای سالیان بسیار طولانی نیاز به تعویض آنها نخواهید داشت.

چوب اصلاح شده با حرارت در مقایسه با چوب های خام و حرارت ندیده، تیره تر، ضد آب تر و مقاوم تر در مقابل پوسیدگی می باشد. خاصیت عایق بودن چوب حرارت دیده در مقایسه با چوب های دیگر در درجه ی بالاتری قرار دارد. به دلیل کاهش رطوبت چوب در حین پروسه ی اصلاح حرارتی، این چوب در کاربردهای مختلف دچار تغییر شکل نخواهد شد و این ویژگی استفاده از آن را در مصارفی از قبیل سونا و محیط های باز امکان پذیر می سازد.   

خواص مطلوب و مورد نظر در حرارتی بین 170تا 230 درجه ی سانتی گراد بدون اضافه کردن و استفاده از هیچ نوع مواد افزودنی حاصل می شود. فرآوری اصلاح حرارت چوب، دوستدار محیط زیست می باشد و هیج نوع ماده ی شیمیایی در این فرایند مورد استفاده قرار نمی گیرد.   

زمانی که چوب مورد اصلاح حرارتی قرار می گیرد و در دمای بسیار بالا به مدت چند ساعت باقی می ماند، مقاومت و استحکام آن بالا می رود و جایگزینی واقعی برای چوب های سخت استوایی می گردد.   

مقاومت و استحکام بالای چوب حرارت دیده امکان استفاده از آن در کاربردهای داخلی و بیرونی را میسر می سازد. ترموود آب را جذب و در خود نگه نمی دارد بنابراین دچار پوسیدگی، شکستگی و باد کردگی نخواهد شد.

فواید ترموود در سونا

یکی از فواید بی نظیر ترموود، مقاومت آن در مقابل شرایط آب و هوایی سخت می باشد که به موجب این ویژگی می توان با جرات عنوان کرد بهترین گزینه برای استفاده در سونا، نمای ساختمان و کاربردهای فضای باز می باشد. در واقع بخش خارجی ساختمان نقش محافظ ساختمان را عهده دار می باشد و می بایست از از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشد، به همین دلیل در این بخش از ساختمان از چوب اصلاح شده با حرارت مورد استفاده قرار می گیرد. چوب حرارت دیده از وزن کمتری در مقایسه با قبل از حرارت دیدن برخوردار است زیرا صمغ موجود در آن خشک می شود. در حین پروسه ی اصلاح حرارتی چوب، PH آن بر اثر حرارت کاهش می یابد. قابلیت و توانایی عایق بودن چوب ترمو در مقایسه با متریال های دیگر نیز به شدت بالا می باشد. یکی از مزایای چوب اصلاح شده با حرارت عایق بودن آن می باشد که به موجب این خاصیت در مصرف انرژی صرفه جویی می گردد زیرا در فصل زمستان چوب از هدر رفت گرما جلوگیری می نماید و در فصل تابستان از هدر رفت گرما جلوگیری به عمل می آید. با توجه به بهداشتی بودن چوب حرارت دیده و عاری بودن از قارچ و کپک و همچنین مقاوم بودن در برابر حشرات، این چوب برای سونا بسیار مناسب می باشد. به دلیل برهنه بودن افراد در سونا، چوب مورد استفاده در آنجا می بایست از لحاظ بهداشتی در درجه ی مناسبی قرار داشته باشد بنابراین ترموود بهترین گزینه می باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده ی بهترین برند های چوب اصلاح شده با حرارت می باشد که در کاربردهای فراوانی از قبیل نما، سونا و دیگر مصارف مورد استفاده قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چوب ترمو به کار رفته در سونا می توانید با دپارتمان فروش این مجموعه تماس 7-22631405-021 حاصل فرمایید.