s
چرا از دکینگ استفاده می کنیم؟
تعداد بازدید: 1082تعداد نظرات: 0
1396/01/04 - 11:10

چرا از دکینگ استفاده می کنیم؟

با استفاده از دکینگ، می توانیم فضای زندگی ساکنان یک ساختمان را به سمت فضای بیرون گسترش بدهیم و به ترتیبی به هم متصل کنیم.

دکینگ چوبی یکی از روش های جدید طراحی داخلی است که اخیرا وارد سبک زندگی مردم انگلیس شده است و کم کم جای پاسیو و تراس های سنتی را که از چوب سخت درست می شد گرفته است. یکی از قوی ترین تم های محوطه سازی جدید، استفاده از باغچه هایی است که برای ساخت آن، فضای بیرون ساختمان را به عنوان یک "اتاق در خارج از منزل" در نظر می گیرند. 

دکینگ چوبی، یک طراحی بسیار انعطاف پذیر است که فضای زندگی را گسترده تر می کند به ترتیبی که مناسب بازی کودکان، صرف ناهار و بازی و سرگرمی است. علاوه بر این می تواند ظاهر زیبا و آرامی نیز برای خانه فراهم کند. ساخت دکینگ به هر دلیلی که صورت بگیرد ظاهر بسیار زیبایی به خانه ها می بخشد و فضای داخل آن را گسترده تر می کند.

با دکینگ می توان زمین شیب دار حیاط را به زیبایی دکورسازی کرد و موج و ناهمواری زمین و باغچه ها را گرفت. به همین ترتیب می توان روی زمین های مسطح، دک های مرتفع یا جدا از هم را به ترتیبی طراحی کرد تا باغچه تنوع پیدا کند و ابعاد تازه ای به خود بگیرد.

مزایای دکینگ چوبی 

مزایای ساخت دک برای انواع محوطه ها در مقایسه با پاسیوها و تراس های سنتی که از چوب سخت ساخته می شد عبارت از این موارد است:

دکینگ، سطح راحتی فراهم می کند که می توان روی آن راه رفت، نشست و حتی دراز کشید.

 ضمن هماهنگی با باغ و طبیعت جذابیت و زیبایی بسیاری ایجاد می کند.

با دکینگ، فضایی گرم و دلنشین برای شب نشینی های اواخر تابستان خواهید داشت.

بخش های ضروری ولی ناخوشایند ساختمان مانند دریچه های بازرسی و تخلیه را پنهان می کند.

به راحتی قابل تغییر، اصلاح و گسترش است.

مناسب برای محیط زیست است.

دکینگ، کارهای لازم برای آماده سازی و کندن زمین را کاهش می دهد.

زیبایی طبیعی چوب به اضافه طراحی کاربردی و لذت بخش دکینگ، کاربرد فضای بیرون منزل را در طول چهار فصل افزایش می دهد.

در مقایسه با بسیاری از مواد دیگر که در باغ ها استفاده می شود، چوب ماده ای است که به خوبی با محیط زیست سازگار است. در فرایند تولید چوب و تبدیل آن به دکینگ، در مقایسه با سایر محصولات مصنوعی که از مواد اولیه غیر قابل تجدید تهیه می شود، انرژی مصرف شده و آلودگی ایجاد شده، به مراتب کمتر است. علاوه بر این می توان از محصولات پردازش چوب مانند خاک اره و تراشه به طور کارآمد استفاده نمود.