پارکت یا سرامیک؟
تعداد بازدید: 1028تعداد نظرات: 0
1396/10/28 - 11:47

پارکت یا سرامیک؟

پارکت در مقایسه با دیگر متریال های مورد استفاده به عنوان کفپوش داخلی ساختمان از مزایای بی شماری برخوردار می باشد. سرامیک از متریال های پرکاربرد در ایران می باشد اما در مقابل مزایا و ویژگی های منحصر به فرد پارکت چوبی انتخاب مناسبی نمی باشد.

خانه، مکانی است که حس امنیت را به ساکنین آن منتقل می نماید بنابراین این مامن امن باید به گونه ای طراحی شود که این احساس را به طور شایسته ای به ما القا نماید. انتخاب کفپوش مناسب می تواند کمک شایانی به افزایش آسایش و زیبایی خانه ی شما نماید. دو نمونه از کفپوش های پر طرفدار در طراحی داخلی ساختمان، پارکت چوبی و سرامیک می باشد که هر دو از زیبایی ظاهری بی نظیر و خاصی برخوردارند. شایان ذکر است تمیز کردن این دو متریال با سهولت انجام می پذیرد اما پارکت چوبی در مقایسه با سرامیک دارای برتری هایی می باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. سرامیک حس سردی را به ساکنین منتقل می نماید که می تواند برای برخی افراد احساس ناخوشایندی را ایجاد نماید اما این نکته را نمی توان نادیده گرفت که سرامیک نیز از زیبایی و تنوع خاص خود برخوردار می باشد.

شایان ذکر است استفاده از هر دوی این متریال به صورت تلفیقی نیز امکان پذیر می باشد به طوری که می توان هم از گرمای کفپوش چوبی و هم از سردی سرامیک به طور مطلوب بهره برد. در این مقاله سعی داریم مواردی را در خصوص مزایای کفپوش چوبی و معایب سرامیک مورد بررسی قرار دهیم که انتخاب را برای شما ساده می نماید.

آیا با معایب سرامیک آشنا هستید؟

یکی از معایب سرامیک سختی بیش از حد آن است. شاید بتوان گفت بزرگترین عیب سرامیک سختی ناخوشایند آن می باشد به ویژه زمانی که پا برهنه بر روی آن راه رفته می شود. اگرچه همین سختی منجر به دوام و مقاومت بالای آن می باشد اما ایستادن بر روی آن حس درد و فشار بر بدن را ایجاد می نماید.

از دیگر معایب سرامیک سردی آن می باشد. سرامیک بر خلاف پارکت چوبی سرمای ناخوشایندی را به بدن انتقال می دهد که این سردی برای سلامتی استخوان ها مناسب نمی باشد. سردی سرامیک به ویژه در فصل زمستان بسیار آزار دهنده می باشد اما در مقابل کفپوش چوبی از گرمای مطلوبی برخوردار است و این حس مطلوب در تمامی فصول منجر به آسایش ساکنین می گردد.  

از دیگر معایب سرامیک عدم توانایی در بازسازی آن می باشد. اگر سرامیک دچار آسیب و صدمه شود امکان بازسازی آن وجود ندارد و می بایست کل قطعه ی آسیب دیده تعویض گردد که این نقص در ساختار، آن را مبدل به متریالی غیر قابل اصلاح کرده است. بر خلاف سرامیک پارکت چوبی را می توان به گونه ای ترمیم و بازسازی نمود که کاملا به شکل روز اول خود مبدل خواهد شد. برای بازسازی کفپوش چوبی، در ابتدا سطح آن را کاملا تمیز و در صورت وجود هر گونه واکس، با استفاده از محلول های مخصوص آن را پاک می نمایند. بعد از پاک کردن، با استفاده از ساب زدن سطح کفپوش چوبی تمامی موارد آسیب دیده سابیده می شود. بعد از ساب زدن، از لاک یا روغن به عنوان فینیشینگ استفاده می شود.

چرا پارکت انتخاب مناسب تری می باشد؟

کفپوش های چوبی solid یا یک تکه را بارها و بارها می توان ساب زد اما کفپوش های چوبی چند لایه یا Engineered  تا سه بار ساب زده می شود. همانطور که در مورد سرامیک عنوان شد متاسفانه این متریال قابلیت بازسازی ندارد و به قطع می توان گفت این مورد از معایب آن می باشد.

سرامیک از متریالی کاملا طبیعی ساخت نمی شود و از مواد شیمیایی در ساخت آن استفاده می شود اما پارکت از چوب کاملا طبیعی ساخته می شود و هیچ گونه مواد شیمیایی در تولید آن استفاده نمی گردد. طبیعی بودن کفپوش چوبی از بزرگ ترین محاسن آن می باشد که به طور قطع می توان گفت یکی از بی نظیرترین متریال های کاملا طبیعی به عنوان کفپوش می باشد که علاوه بر زیبایی فوق العاده دارای محاسن بسیار ویژه ای نیز می باشد. پارکت چوبی دارای عمری بسیار طولانی بالغ بر 50 سال است.

با توجه به قابلیت بازسازی پارکت چوبی و عمر طولانی آن، این کفپوش را می توان یکی از مقرون به صرفه ترین کفپوش های موجود در بازار به شمار آورد.

پارس آرای کوهستان برترین تامین کننده پارکت در ایران

شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از پیشینه ای بالغ بر ده سال در زمینه ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان و بهره گیری از مدیران و متخصصین توانمند در حوزه ی چوب نما، کفپوش چوبی، دکینگ، پنل های سازه ای و خانه های چوبی گامی موثر در کاربرد چوب طبیعی در صنعت ساخت و ساز میهن عزیزمان برداشته است. با توجه به گسترش کاربرد پارکت چوبی به عنوان کفپوش ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری این مجموعه توانسته است با تامین انواع کفپوش های یک تکه (Solid) و چند لایه (Engineered) در گونه های مختلف با رنگ ها و طرح های متفاوت، یکی از بزرگترین تامین کننده های برتر گردد.

با توجه به موارد ذکر شده ی فوق در خصوص فواید پارکت و معایب سرامیک انتخاب کفپوش با کیفیت مطلوب که علاوه بر زیبایی مقرون به صرفه نیز باشد بسیار ساده می باشد. از ویژگی های مجموعه ی پارس آرای کوهستان تخصص و توانمندی تیم اجرایی با برخورداری از سالها تجربه در زمینه ی نصب و خدمات پس از فروش می باشد.

برای کسب اطلاعات کامل و دقیق از محصولات پارس آرای کوهستان می توانید از نمایشگاه های این مجموعه در تهران و بسیاری از شهرستان ها و یا از شوروم واقع در دفتر مرکزی این مجموعه بازدید به عمل آورید و همچنین می توانید با کارشناسان فروش این شرکت 7-22631405-021 تماس حاصل بفرمایید.