پارکت چوبی با قدمتی دیرینه
تعداد بازدید: 409تعداد نظرات: 0
1397/02/17 - 10:33

پارکت چوبی با قدمتی دیرینه

پارکت چوبی از متریال های لوکس است که در قرن 17میلادی از کشور فرانسه نشئت گرفته است. امروزه کفپوش چوبی در ابعاد مختلف و در حین نصب در طرح ها و پترن های جذاب و متنوع عرضه می گردد. با خواندن این مطلب بدون شک می توانید بهتر تصمیم بگیرید که کفپوش منزلتان که یکی از سخت ترین انتخاب هاست چه باشد؟!

اگر قصد دارید کفپوش خانه خود را با پوششی چشم نواز، پر طراوت و اصیل جایگزین نمایید پارکت چوبی بهترین گزینه می باشد اما اجازه دهید در مورد این متریال زیبا و جذاب بیشتر بدانیم.

اصالت پارکت چوبی

کفپوش چوبی نیز مانند بسیاری از اتفاق های بزرگ و مهم دنیا، از قرن 17 میلادی از فرانسه نشئت می گیرد. در آن زمان مرسوم ترین متریال برای کف سنگ مرمر بود که برای تمیز کردن آن شستشو زیاد انجام می گرفت بنابراین زیر ساخت آن دچار پوسیدگی می گشت. در سال 1684 نسل جدیدی از کفپوش چوبی در Versaille مورد استفاده قرار می گرفت که امروزه با نام پنل های پارکت یا بلوک شناخته شده است. از گونه های مرسوم و متداول چوب که برای کفپوش فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد چوب بلوط (oak)، گردو (walnut)، افرا (maple) و گیلاس (cherry) و برخی از مواقع ماهوگانی (mahogany) می باشد.

علاوه بر انتخاب گونه ی چوب، تصمیم گیری در مورد یک تکه بودن یا چندلایه بودن نیز وجود دارد. کفپوش چوبی یک تکه یا solid همانطور که از اسمش پیداست کفپوشی ساخته شده از یک تکه چوب خالص می باشد. کفپوش چوبی چند لایه یا engineered از چند لایه چوب طبیعی ساخته می شود که لایه ی بالایی از چوب hardwood می باشد. نکته ی مهم این می باشد که هیچ فرقی ندارد از چند لایه یا یک تکه استفاده شود زیرا از لحاظ ظاهری و زیبایی هیچ تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت و هر دو دارای جذابیت و کیفیت بسیار ویژه ای هستند و هیچ متریال دیگری با آنها رقابت نخواهد کرد.   

پارکت چوبی را می توان در اندازه و ابعاد مختلف از قبیل الوارهای بزرگ تا قطعات کوچک تر که می توان با آن ها طرح ها و پترن های جذاب و زیبای هندسی و شکل های منظم خلق نمود که یکی از زیباترین این پترن ها طرح های جناغی یا herringbone ،chevronT ،chequerboard یا basket wave می باشد.

نصب پارکت چوبی

هنگامی که زمان نصب فرا می رسد حتما به یاد داشته باشید از تیم های متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید زیرا نصب کفپوش چوبی کاری فوق العاده تخصصی و حرفه ای می باشد. علاوه بر کیفیت پارکت که بسیار با اهمیت است چگونگی نصب تمیز و صحیح آن نیز از معیارهای بسیار مهم برای زیبایی و جذابیت آن می باشد. اگر کفپوش چوبی به دست تیم متخصص و متبحر انجام نگیرد زیبایی و جذابیت آن نمایان نخواهد شد بنابراین چوب با کیفیت و مرغوب در کنار نصب بی عیب و نقص پکیجی کامل برای ارائه پوششی زیبا و لوکس خواهد بود. در میان تامین کننده های به نام و مشهور پارکت که امور نصب و خدمات پس از فروش را به طور کاملا حرفه ای با نظارت مهندسین و تکنسین های مجرب در این زمینه انجام می دهند شرکت پارس آرای کوهستان می باشد به طوریکه می توان به جرات گفت این مجموعه تنها ارائه کننده ی کفپوش چوبی به همراه نصب و خدمات پس از فروش با چنین کیفیت بالایی می باشد. پروژه های بزرگی که در سرتاسر ایران توسط این مجموعه اجرا شده است گویای این واقعیت می باشد. آیا می خواهید پروژه های انجام شده را مشاهده نمایید ؟

پیشنهاد می شود گرد و خاک موجود بر روی کفپوش چوبی حداقل هفته ای یک بار سطح آن با جارو برقی یا جاروی دستی زدوده شود زیرا اگر گرد و خاک بر روی پارکت طولانی مدت قرار گرفته شود منجر به آسیب رساندن و به سطح آن خواهد شد. تی کشیدن کفپوش چوبی فقط هفته ای یک بار توصیه می شود زیرا رطوبت بیش از حد امکان صدمه رساندن به کفپوش را افزایش می دهد. در انتها باید گفت تمیز کردن سطح کفپوش چوبی و در کل نگهداری از آن کاری بسیار ساده می باشد و تنها با رعایت برخی نکات بسیار ساده می توان به خوبی برای سالیان طولانی از پارکت چوبی بهره برد.