پارکت چوبی، کفپوش کاخ موزه ی نیاوران
تعداد بازدید: 404تعداد نظرات: 0
1397/07/30 - 12:11

پارکت چوبی، کفپوش کاخ موزه ی نیاوران

استفاده از پارکت چوبی در گذشته در کاخ ها و بناهای مجلل انجام می گرفته است اما خوشبختانه امروزه امکان راهیابی به خانه ی علاقه مندان به چوب طبیعی به وجود آمده است. کفپوش چوبی گرما و جذابیت بی نظیری را به محیط زندگی شما می بخشد. مطالعه مطلب زیر شما را با تاریخچه مختصری از ورود پارکت چوبی به ایران آشنا می سازد.

از سال 1334 کفپوش چوبی یا پارکت در با امتیاز شرکت باورک سوئیس در ایران تولید گردید. از آن زمان به بعد در کاخ ها و خانه های اشرافی به منظور پوشش کف از پارکت نیز استفاده می شد که دارای محبوبیت بسیار فراوانی بوده است. کاخ نیاوران متعلق به دوران پهلوی با معماری بسیار هنرمندانه انجام گرفته است که دارای زیبایی منحصر به فردی می باشد. در مجموعه کاخ های نیاواران از پارکت در بخش های مختلف اتاق ها و سراها استفاده شده است که گرمی و جذابیت بی نظیری را به محیط مورد استفاده بخشیده است. کاخ نیاوران همانند دیگر آثار هنری از قدمت و تاریخچه ای بی نهایت گرانبها و ارزشمندی را برخوردار است. بازدید کنندگان این کاخ به دل تاریخ برده می شوند. بازدید از این کاخ سفری هیجان انگیز و جذابی خواهد بود.از لحاظ موقعیت جغرافیایی این کاخ در شمال تهران واقع شده است. تاریخچه ی شکل گیری این کاخ به سالهای ابتدایی سلسله ی قاجار باز می گردد.

آیا میدانستید کفپوش های کاخ نیاوران پارکت چوبی است؟

کاخ نیاوران به مساحت 11 هکتار در شمیرانات واقع شده است که نه تنها دارای زیبایی تاریخی می باشد بلکه از جذابیت طبیعی نیز برخوردار است. این مجموعه متعلق به دو دوره تاریخی قاجار و پهلوی می باشد. شاهان قاجار در ابتدا این مکان را به دلیل برخورداری از آب و هوای خوب و خارج از شهر بودن به عنوان ییلاق انتخاب کرده بودند. در آن زمان به دستور فتحعلی شاه باغی برای خوش گذرانی در منطقه ی نیاوران امروز ساخته شد. این باغ در منطقه ای به نام "گرده به" احداث شد و در آن زمان به صورت نیزار بود که آن را تبدیل به زمین  نمودند و باغ را در آنجا بنا کردند. به دلیل اینکه در نیزار این باغ را بنا نمودند بعده ها با نام نیاوران مشهور شد. ابتدا محمدشاه قاجار بنای کوچکی در آنجا ساخت و به دنبال او ناصر الدین شاه قاجار کاخ صاحبقرانیه را در آنجا بنا نمود. در زمان پهلوی برخی ازبناهای ساخته شده در این باغ تخریب شد و کاخ نیاوران توسط محمد رضا به سبک مدرن برای زندگی ساخته شد.

بخش های مختلف کاخ شامل سینمای اختصاصی، سالن پذیرایی و اتاق غذاخوری و چندین اتاق بزرگ و کوچک برای اهداف مختلف می باشد. در بسیاری از اتاق های این مجموعه از پارکت استفاده شده است که زیبایی و گرمی خاصی را به فضاهای مختلف این مجموعه بخشیده است. در طبقه ی بالا اتاق نشیمن با میز تحریر به سبک لویی شانزدهم قرار دارد که بر روی پارکت خود نمایی می کند. اتاق بعدی مخصوص استراحت نیمروزی می باشد که دارای تابلو فرش هایی بسیار شکیل که از چهره ی تاج الملوک و رضاخان بافته شده بوده است قرار دارد. در آن طرف اتاق مجلل شاه و فرح، اتاق آرایش فرح، اتاق لباس های شاه و فرح، اتاق مطالعه، اتاق ندیمه ها وجود دارد که برخی از آنها با پوششی زبیا از پارکت شکوه و عظمت آن مکان را دو چندان نموده است.

پارکت چوبی کفپوشی لوکس 

در گذشته استفاده از کفپوش چوبی تنها در مکان های خاص از قبیل کاخ ها و مکان های بسیار مجلل امکان پذیر بود اما امروزه این امکان فراهم شده است تا این متریال لوکس برای تمامی افراد قابل دسترس باشد تا بتوانند از این متریال طبیعی در خانه های خود بهره مند گردند. راه رفتن بر روی پارکت و لمس آن توسط بدن احساس خوشایندی را ایجاد می نماید به طوری که نه تنها سلامتی انسان را تضمین می نماید بلکه زبیایی بی نظیری را به محیط القا می کند. پارس آرای کوهستان نماینده ی رسمی دو برند بزرگ و معتبر باورک سوئیس و بوئن آلمان در ایران را دارا می باشد که دارای تجربه و سابقه ای درخشان در زمنیه ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان می باشد. این مجموعه با بیش از 15 سال سابقه می تواند بهترین مشاور و مجری کفپوش منازل شما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات و خدمات این مجموعه می توانید با کارشناسان فروش 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید و همچنین از بخش های مختلف وبسایت و صفحه اینستاگرام پارس آرای کوهستان بازدید به عمل آورید.